VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedm tisíc koledníků vyráží v těchto dnech na koledu

Region - Děti v maskách tří králů a s kasičkami Charity podvanácté vyrazily na koledu do domácností ostravsko-opavské diecéze. Začala Tříkrálová sbírka, potrvá do 14. ledna.

4.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Radek Pavlík

Skupinky koledníků, kterých letos v regionu bude asi sedm tisíc, budou sbírat prostředky na pomoc lidem v nouzi, bez domova, na podporu služeb pro seniory, nemocných a handicapovaných.

Během loňské sbírky vykoledovali rekordních více než dvanáct milionů korun. Ostravané, kteří přispěli do kasiček, věnovali na charitu skoro 1,3 milionu korun.

„Sbírka není jen o vybírání peněz, ale také o setkávání lidí různých generací, o sdílení. Je to i příležitost pro setkání s dětmi, které přinášejí do domů radost a pokoj,“ míní ředitel ostravské Charity Martin Pražák s tím, že solidarita je nejen mezi Ostravany velká. Lidé dávají, i když sami mají málo, nebo méně, než měli.

Na podporu z Tříkrálové sbírky bylo letos v regionu vybráno jednašedesát projektů.

V krajském městě budou peníze ze sbírky využity například na podporu seniorů, mobilní hospicové jednotky, která pomáhá lidem v závěrečné fázi jejich života. Peníze půjdou také na stavební úpravy Charitního domova sv. Zdislavy, v němž žijí matky s dětmi v tísni, nebo na pomoc lidem bez přístřeší. Část financí poputuje také na podporu chráněných dílen a chráněného bydlení.

Do Tříkrálové sbírky se mohou dárci zapojit také zasláním dárcovské SMS. Ti, kdo otevřou své peněženky, také nezůstanou zkrátka, od koledníků dostanou tříkrálový kalendářík a cukr.

Diecézní koordinátorka sbírky Veronika Foltýnková upozornila na to, že se mohou objevit i koledníci, kteří nezastupují Charitu a získávají nelegálně prostředky pro vlastní potřeby. Lidé by si na ně měli dát pozor.

„Koledníky Charity lze rozpoznat podle průkazky vystavené Charitou ČR. Průkazky jsou potvrzené příslušnou diecézní charitou a musí obsahovat podpisy odpovědných osob. Údaje na průkazu koledníka musí souhlasit s údaji uvedenými na průkazu totožnosti. Dále by si dárci měli dávat pozor na pečlivě zapečetěné kasičky, do kterých vhazují své dary. Kasičky s nálepkou Charity Česká republika jsou zapečetěny místně příslušným městským či obecním úřadem nebo magistrátem,“ popsala Foltýnková.

Autor: Miroslava Chlebounová

4.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
9

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Ilustrační foto.

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Nový volnočasový areál by měl sloužit všem generacím

U řeky Ostravice ve Frýdku-Místku by mohl přibýt areál pro volnočasové aktivity. Magistrát počítá s tím, že by měl vyrůst v ulici 28. října poblíž restaurace Golf.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Dolní Lomná - Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Při Beskydských rekordech se štafetově pila limonáda

Pokus o další zápis Frýdku-Místku do České knihy rekordů se vydařil. Návštěvníci frýdeckého náměstí se při sobotních Beskydských rekordech, které byly spojeny s gastrofestivalem, zapojili do štafetového pití limonády Koňakola od pivovaru Koníček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení