VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kudy k novým domům? Variant zůstává více

V Místku u parku mají vyrůst nové bytové domy. Problémem je ale doprava.

8.5.2017 11
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

K vybudování nových bytových domů v Bezručově ulici v Místku je zase o něco blíž. Stavební úřad magistrátu vydal minulý týden rozhodnutí o umístění stavby, která má vzniknout v atraktivní lokalitě na pozemku po dřevařské továrně vedle sadů Bedřicha Smetany. Dokument je nezbytný k vydání stavebního povolení. Projekt soukromého investora dlouhodobě nevzbuzuje nadšení obyvatel okolních domů ani vedení magistrátu. Místní se stejně jako radní obávají především zhoršení bezpečnosti dopravy, která je už nyní v exponovaných časech na hraně.

Řada účastníků řízení proto podala ke stavebnímu úřadu námitky. „Jedná se o lokalitu, kde denně prochází velký počet chodců a je zde silná doprava, přestože ulice nebyla původně projektovaná jako průjezdná. V souvislosti s plánovanou výstavbou se obáváme podstatného zhoršení našeho života, velkého zhoršení bezpečnosti, zhoršení podmínek obslužnosti, intenzivní dopravy, omezení možnosti parkování," zaznělo mimo jiné z řad obyvatel.

Dopravně má být území napojeno na Bezručovu ulici, která je v tomto úseku slepou ulicí.

„Město upřednostňuje přístup z Třebízského ulice, ale jelikož jsou v cestě pozemky v exekuci, zadává město rovněž studii na řešení ulice Bezručova, aby byl plán B, pokud by nevyšel přístup z Třebízského ulice," řekla mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. Dražba se má konat na podzim.

Objekt tvaru „L" je naplánován jako tří až pětipodlažní. Byty, kterých bude 116, jsou navrženy ve velikostech 1+KK až 3+KK, s převahou bytů se dvěma obytnými místnostmi. U některých bytů je možno využít přístupu na plochou střechu venkovní terasu. Objekt má jedno podzemní podlaží, ve kterém je navrženo parkování a technologické zázemí. Původně měla být celá stavba ještě objemnější, nakonec ale investor ve spolupráci s projektantem snížil výšku z šesti pater na pět a v jedné ze sekcí jej zkrátil o dva moduly.

Bytové domy mají být umístěny v území, které je určeno územním plánem k účelu výstavby mimo jiné i bytových domů. V současnosti není na pozemcích žádná nadzemní stavba, nýbrž jen vzrostlá zeleň, sutiny a travní porost. „Co se týká posouzení způsobu života dotčených osob, dle uvážení stavebního úřadu nedojde k takovému zásahu do jejich práv, že by bylo možno mluvit o absolutní ztrátě soukromí, zhoršení či snížení kvality prostředí," píše se v územním rozhodnutí.

Autor: Lukáš Morys

8.5.2017 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Markéta Konvičková, zpěvačka

Nejvíce mi dala zabrat Aretha Franklin, říká zpěvačka Markéta Konvičková

Ilustrační snímek.

Expozice se zavře, zámek čekají změny

Radnice ocenila nadané žáky a studenty

Nadaní žáci a studenti frýdecko-místeckých škol se sešli minulý týden ve velké jednací síni radnice, aby převzali od vedoucí odboru školství, kultury, mládeže a tělovýchovy Ilony Nowakové společně s náměstkem primátora Pavlem Machalou gratulace a upomínkové předměty.

Kraj podpoří MHD

Ačkoli o budoucnosti frýdecko-místeckého dopravního podniku ještě není jasno, město se už dohodlo s Moravskoslezským krajem na podpoře MHD.

Město otevřelo nově vybudované arboretum

Frýdek-Místek - Nová odpočinková zóna ve Frýdku plná nevšední zeleně už slouží veřejnosti. Arboretum v sousedství hospice vyrostlo na dříve nevyužité a zarostlé ploše.

Policisté řeší dva případy hodnotných krádeží

Dvěma případy krádeží se musí v posledních dnech zabývat policisté v regionu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies