VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé ve městě opět hodnotili práci technických služeb

Frýdek-Místek - Technické služby již pojedenácté testovaly spokojenost obyvatel s poskytovanými službami.

12.11.2014
SDÍLEJ:

Úklid listí je jednou z činností, které ve Frýdku-Místku provádí městská společnost TS. Právě úklid města a údržba veřejné zeleně patří mezi služby, které respondenti hodnotí nejlépe. Foto: Archiv magistrátu

Náhodně vybraní respondenti odpovídali na otázky, jejichž prostřednictvím vyjadřovali míru spokojenosti s údržbou zeleně, úklidem města, zimní údržbou komunikací, provozem parkovišť nebo činností hrobové matriky.

„Cílem společnosti je, abychom u občanů dosahovali alespoň 75procentní spokojenosti se službami, které poskytujeme. Z vyhodnocených odpovědí vyplývá, že u většiny poskytovaných služeb jsme požadované procento spokojenosti splnili," uvedl předseda představenstva společnosti TS Jaromír Kohut.

Největší míru spokojenosti, a to 90 procent, lidé vyslovili s veřejným osvětlením. Velice dobře hodnotili také vánoční výzdobu, nasvětlení přechodů pro chodce, vysokou spokojenost vyjádřili i s úrovní úklidu města a údržbou veřejné zeleně v místecké části města. Ve Frýdku by uvítali více zeleně.

Spokojenost se zimní údržbou komunikací projevilo 76,5 procenta dotázaných.

Oproti loňsku klesla spokojenost s městským mobiliářem o více než čtyři procenta, a to na 67 procent. Lidem se nelíbily zejména nevzhledné lavičky v Novodvorské ulici, které ale budou vyměněny v příštím roce v rámci plánovaných úprav sídliště Slezská. Požadovaná 75procentní spokojenost nebyla dosažena ani v rámci provozování parkovišť. Spokojenost vyslovilo jen 49 procent respondentů. Lidé si přitom stěžovali zejména na nedostatek parkovacích míst, což technické služby nemohou ovlivnit.

Největší nespokojenost s parkováním vyjadřovali obyvatelé nejlidnatějšího sídliště Slezská, parkovací místa podle lidí chybí také v ulicích Anenská, Novodvorská a v centru Místku. Náměstek primátora Karel Deutscher připomněl, že město se snaží budovat nová parkovací místa, ne všude je to ale možné. „V příštím roce najdou řidiči více parkovacích míst na sídlišti Slezská. Vzniknou v rámci 3. etapy revitalizace. Pokud to městský rozpočet dovolí, mohla by další parkovací místa vzniknout také na některých sídlištích v Místku," uvedl Karel Deutscher.

Testování spokojenosti občanů se službami společnosti TS se konalo v červenci. Respondenti odpovídali na dvanáct otázek. Celkem bylo vyplněno 460 dotazníků, z toho odpovídalo 236 žen a 224 mužů.

Autor: Marek Cholewa

12.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Přípravný hokejový zápas: ČR - Slovensko, 23. srpna 2017 v Třinci. (zleva) Sklenička David, Gernát Martin a Bartošák Patrik.
33

Debutant Bartošák: Čekal jsem dlouho, škoda prohry

Dřevjanka U Zbuja v Beskydech.
5

Dřevjanka u Zbuja je na prodej

Rodičům, kteří nepřihlásili své dítě do školky, hrozí pokuty

Letos na podzim začíná platit novela školského zákona, která ukládá rodičům povinnost zapsat do předškolní docházky pětileté děti. Rodičům, kteří děti nepřivedli k zápisu, hrozí pokuty.

Na Olešné se rýsuje nový adventure golf

Frýdek-Místek - Adventure golf má být nově vystavenou atrakcí vedle místeckého aquaparku, který sídlí v lokalitě přehrady Olešná.

Automobil zaparkovala v potoce

Řidička osobního vozidla značky Škoda Octavia zaměstnala hasiče, když projížděla v úterý kolem desáté hodiny dopolední obcí Staříč.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení