Petr Mikeska ze Ski areálu Opálená ve Pstruží redakci přiznal, že se jim kruté mrazy skutečně odrazily na nižší návštěvnosti.

„Ten úbytek je podstatný. Ani se těm lyžařům nedivím, že se jim nechce na sjezdovku, když je i přes den minus patnáct stupňů. Na druhou stranu si ale myslím, že i v těchto teplotách se alespoň na pár hodin lyžovat dá – a zdraví to neuškodí,“ uvažoval Petr Mikeska, podle kterého se jedná o hodně zvláštní sezonu.

„Ty rozmary počasí si s námi skutečně pohrávají. Hodně jsme si slibovali od prosince, který pro nás bývá nejvýdělečnější, jenže nebyl sníh a nebyly žádné mrazy. A když nyní konečně přišly, tak jsou zase extrémní. Snad nám dopadnou alespoň dobře jarní prázdniny,“ postěžoval si Petr Mikeska s tím, že v posledních mrazivých dnech mají mnohem více práce i s technikou.

„Než spustíme vlek, musíme jej zbavit veškerých námrazků. Co se týče rolby k úpravě sněhu, tak tu startujeme nejméně dvacet minut, než s ní na svah vůbec vyjedeme. S tím souvisejí samozřejmě vyšší náklady na naftu, která jde navíc stále cenově nahoru,“ posteskl si Mikeska, v jehož lyžařském areálu bylo v pátek 3. února ráno až – 23 stupňů celsia.

Ještě o tři stupně větší mrazy zaznamenali v ten den zaměstnanci Ski areálu v Mostech u Jablunkova. „Mohu potvrdit, že při takto nízkých teplotách se těm lyžařům nechce, takže i my máme velký úbytek. Počasí prostě neporučíte. Pokud ale přes den vyjde sluníčko a právě nefouká vítr, tak to až tak nepříjemné není. Když někdo jede lyžovat na ledovec do Alp, musí počítat s daleko horšími podmínkami,“ zamyslela se Vanda Martynková ze Ski areálu v Mostech u Jablunkova.