VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město připravuje azylový dům

Frýdek-Místek – Mezi plánované projekty města v letošním roce patří Azylový dům pro ženy a matky s dětmi. Vznikne zrekonstruováním domu na ulici Bruzovské, kde se donedávna nacházel dětský domov.

8.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Kateřina Šulová

Ten město získalo vloni od Moravskoslezského kraje. Tento nápad vzešel na základě průzkumu v zařízeních zainteresovaných do práce s lidmi ohroženými sociálním vyloučením, ale také na základě šetření mezi uživateli sociálních služeb a širokou veřejností. Ve městě a nejbližším okolí je spousty matek s dětmi a osamělých žen, které se přechodně ocitly v těžkých životních situací. Samy je nedokáží zvládnout, a bez náhradního ubytování by nebyly schopny vychovávat ani své děti.

„Kapacita nového azylového domu bude stanovena na 40 lůžek. Přízemí je koncipováno jako noclehárna pro 8 žen bez přístřeší, které zde budou moci přespat, vykonat osobní hygienu a přeprat si své věci. V dalších patrech bude sedm bytových jednotek vybavených kuchyňskou linkou a samostatným sociálním zařízením, určených pro 7 matek a až 15 dětí. V dalších čtyřech pokojích najde přechodný domov 10 osamělých žen a zřízen zde bude i jeden krizový pokoj pro 3 osoby, které se staly například oběťmi domácího násilí,“ informovala Jana Matějíková, mluvčí Magistrátu města Frýdek-Místek.

První klientky, které zde budou ubytovány koncem roku, budou moci využít také poradenské a výchovné služby, jež povedou k posílení jejich samostatnosti a soběstačnosti a budou je motivovat k zajištění vlastního bydlení. Azylový dům bude spadat pod Sdružení azylových domů o.s. a jejichž provozovatelem je Slezská diakonie. Náklady na celou realizaci projektu včetně vybavení domu jsou prozatím vyčísleny na 21 milionů korun, přičemž 92,5 % bude hrazeno z dotací. Vznik azylového domu dá zároveň možnost i nových pracovních míst.

Město i nadále bude pokračovat na pozastavené výstavbě obchvatu Frýdek-Místek. Ten dostal zelenou vloni v listopadu, kdy Krajský úřad Moravskoslezského kraje potvrdil územní rozhodnutí na stavbu, proti kterému již není odvolání. Během letošního roku bude Ředitelství silnic a dálnic opět pokračovat ve vyvlastňování pozemků v trase obchvatu, kterých je současné době vykoupeno zhruba 80 procent celkové plochy. Poté by mělo ministerstvo dopravy vydat stavební povolení a lidé se tak konečně dočkají zahájení samotné výstavby obchvatu.

Autor: Ladislava Vavrošová

8.1.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Ilustrační foto.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

Plánovaná silnice u Nebor čelí dalším problémům

Už na podzim by se řidiči měli projet po novém obchvatu Třince. Přípravy navazujícího úseku z městské části Nebory do Třanovic se však zadrhly.  

Stát přispěje lidem v Dolní Lomné na domovní čistírny odpadních vod

Dolní Lomná O dotace na domovní čistírny odpadních vod v obcích, které rozdá Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, je velký zájem. Vyčleněné peníze byly vyčerpány čtyři měsíce před stanoveným termínem.

Auto narazilo do mostního zábradlí, spolujezdkyně utrpěla vážná zranění

Vážné následky měla včerejší dopravní nehoda, která se stala poblíž Morávky. Auto tam narazilo do zábradlí mostu.

Tříčlenné týmy si to rozdají v nošení bečky piva

Mosty u Jablunkova – Rok se s rokem sešel a je tu opět akce s názvem Karpatský šerpa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení