VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moderní výjezdové centrum v Třinci je zatím prázdné

Integrované výjezdové centrum (IVC) v Třinci je dokončeno, ale hasičům, policistům a městským strážníkům zatím neslouží. Přestože se počítalo s tím, že se tak stane někdy před koncem loňského roku.

12.2.2016
SDÍLEJ:

Stavba třineckého výjezdového centra. Foto: Deník/Marek Cholewa

„Teoreticky bychom se tam měli stěhovat 1. dubna," řekl včera redakci šéf třineckých strážníků Josef Kužma s tím, že právě městská policie nyní v IVC ve Frýdecké ulici působí pouze jako ostraha. V moderním výjezdovém centru dosud chybí část vnitřního vybavení a v kancelářích se místo přestupků stále probírají stavební záležitosti, a tak městská policie i nadále sídlí v bývalém rodinném domku ve Smetanově ulici.

Kužma: Nás ten problém nepálí

„V nové budově budeme spokojeni, to je jasné. Ale určitě je dobře, že tam půjdeme až od dubna. Co bychom si tam počali bez nábytku?" konstatoval Kužma. „Nás ten problém až tak nepálí, ale myslím si, že u hasičů je každý den dobrý," dodal ředitel městské policie.

Budou znát termín stěhování už dnes?

IVC za více než 270 milionů korun stavěl kraj od prosince 2014. Obří komplex bude provozovat hasičský záchranný sbor. Jeho stanice, která byla v Hasičské ulici zřízena v roce 1969, už dávno neodpovídá požadavkům a nárokům jednadvacátého století. „Kluci se těší. Posuneme se o dvě generace dopředu," řekl Deníku velitel stanice Bohdan Sikora. „Byli bychom rádi, kdybychom se do Frýdecké ulice stěhovali co nejdříve. Je to hotové, teď je to už jen o tom dovybavení," prohlásil Bohdan Sikora. A naznačil, že o termínu stěhování třineckých hasičů může být rozhodnuto velice brzy možná už dnes. Sikora potvrdil, že „dead-line" je 1. duben, avšak právě u hasičů je možnost, že by se tak mohlo stát podstatně dřív. Podle něj hasiči vědí, do čeho jdou. „Přebírá se to postupně od prosince, od kolaudace. Ta budova je celkově technologicky složitá, ale určitě poskytne důstojné zázemí pro všechny složky," shrnul Bohdan Sikora.

„Stavba IVC Třinec byla zkolaudována v termínu v prosinci loňského roku. V současnosti probíhá dodávka vybavení nábytkem pro městskou policii, Policii ČR a hasičský záchranný sbor," potvrdila včera mluvčí kraje Petra Špornová s tím, že jde o běžný kancelářský nábytek, tedy židle, stoly, skříně či regály. „Dodávka vnitřního vybavení bude dokončena podle smluvního ujednání nejpozději do konce března," dodala mluvčí kraje.

Město Třinec ve spolupráci s hasiči a Policií ČR začalo myšlenku na nové výjezdové centrum rozvíjet v roce 2008.

Moderní stavba, která je zároveň výrazným architektonickým prvkem ve Frýdecké ulici, stojí na strategickém místě v blízkosti stávající silnice I/11 i budoucí přeložky této komunikace. Díky tomu je zajištěno, že budou hasiči a policisté co nejrychleji na místě zásahu.

IVC bude fungovat pro celou východní část regionu, čímž se zároveň zvětší území, které hasiči a policisté obslouží. Třípodlažní stavba s garážemi, cvičnou požární věží a tělocvičnou vyřeší stávající nevyhovující podmínky, ve kterých na Třinecku složky integrovaného záchranného systému operují. V areálu je také sportoviště s běžeckou dráhou, multifunkční hřiště a parkoviště. „Všechny jednotky integrovaného záchranného systému dnes sídlí v centru Třince. Nové společné pracoviště bude výhodněji umístěné z hlediska bezpečnosti i pro jednodušší a rychlejší výjezdy a přispěje ke zvýšení bezpečnosti občanů na území města Třince včetně navazujících vnitrostátních i příhraničních oblastí," řekl při slavnostním zahájení stavby ve Frýdecké ulici moravskoslezský hejtman Miroslav Novák.

Kraj už dříve informoval, že výstavba IVC přijde na 272 milionů korun. Většinu z toho obstará dotace, kraj by se měl podílet zhruba čtyřiceti miliony korun. Město Třinec, které zajistilo veškerou přípravu projektu, se na akci podílelo zhruba třemi miliony korun.

IVC vyrostlo v místech bývalého kynologického klubu, kterému město našlo náhradní prostory.

Autor: Marek Cholewa

12.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Ředitelství OKD. Důl Darkov v Karviné.
8

Akcie OKD byly při privatizaci podhodnocené, potvrdil posudek

Král mladých chemiků je z Písku u Jablunkova

Mladá chemická hvězda vyrostla v Písku u Jablunkova. V pátém ročníku celostátní soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR zvítězil Vojtěch Kříž, žák Základní školy a mateřské školy Písek. Soutěž měla celkem čtyři kola.

U Rychaltic přibude úsek s dálničními parametry. Práce potrvají skoro čtyři roky

Jízda mezi Frýdkem-Místkem a Novým Jičínem se změní. Pár měsíců poté, co se stavbaři pustili do dokončení dálniční křižovatky v Rychalticích, začínají práce i na navazujícím silničním úseku až do obce Rybí. Současná silnice I/48 se změní v dálnici.

Ve Frýdku-Místku vybudovali dvě nabíjecí stanice elektrokol

Majitelé elektrokol se již nemusí po dobu vyjížďky strachovat z vybití baterky, ve Frýdku-Místku si ji pohodlně nabijí na dvou nových nabíjecích stanicích.

HLASUJTE: Vyberte nejoblíbenější podnik kraje

/SOUTĚŽ DENÍKU/ K létu neodmyslitelně patří posezení na předzahrádkách s chlazeným pivečkem v ruce, sklenicí nebo třeba setkání s kamarádkou u ledové kávy. Vyberte z našeho seznamu hospůdek, barů a podniků Moravskoslezského kraje tu nejoblíbenější.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies