VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Most k Hypernově bude dlouhodobě uzavřen

Frýdek-Místek - Dopravu ve Frýdku-Místku čekají další komplikace. Most, který překračuje čtyřproudovou komunikaci I/56 vedoucí zOstravy do Beskyd bude několik měsíců uzavřen. Důvodem je celková rekonstrukce.

14.5.2008
SDÍLEJ:

Tento most ve Frýdku-Místku bude přes čtyři měsíce uzavřen.Foto: Deník/Archiv

„Most se nachází na krajské silnici a za jeho údržbu zodpovídá Správa silnic Moravskoslezského kraje, která také jeho opravu naplánovala. Most bude kompletně uzavřen od 2. června, a to na dobu 4 až 5 měsíců. Práce na opravě mostu se dotknou nejen řidičů, ale také pěších a cyklistů, kteří most využívají při cestě za nákupy do přilehlé Hypernovy, nebo za rekreací na nedalekou přehradu Olešná. Oprava mostu bude mít dopad také na MHD, zejména na linky číslo 2 a 5, které přes most přejíždějí. Po dobu uzavírky mostu budou autobusové linky jezdit dle tzv. výlukových jízdních řádů, které budou od 19. května k dispozici na internetových stránkách města, informacích v budově Magistrátu města Frýdku-Místku a na informacích na novém autobusovém nádraží,“ uvedl náměstek primátorky Petr Cvik.

Rozsah rekonstrukce umožní zachování provozu pouze na nájezdových a sjezdových rampách, na vlastním přemostění silnice I/56 bude provoz vyloučen. Přechod silnice I/56 bude umožněn pouze pěším, a to po provizorní lávce. Současně si rekonstrukce vyžádá částečné omezení provozu na silnici I/56 pod mostem, kde bude sveden vždy do jednoho jízdního pruhu.

„Správa silnic Moravskoslezského kraje, která rekonstrukci mostu na krajské silnici zajistila, připravila i odborný návrh objízdné trasy hlavními ulicemi města tak, že provoz z ul. 17. listopadu směrem k přehradě Olešná bude převeden na ul. Ostravskou a přes křižovatku nad křížovým podchodem směr Příbor k odbočce na Olešnou, bude umožněno odbočení z ulice 17. listopadu na silnici I/56 směr Ostrava, ze silnice I/56 ve směru od Frýdlantu nad Ostravicí na ulici 17. listopadu a ze silnice I/56 ze směru od Ostravy na silnici II/473 směr Olešná. Provoz na silnici I/56 bude sveden vždy do jednoho pruhu,“ uvedl Ivo Muras, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Oprava mostu bude zahrnovat odstranění mostního svršku až na vrch předpjatých prvků (nosníky). Nosná konstrukce bude po jednotlivých polích zvednuta a následně budou neprofilovány úložné prahy. Konstrukce bude uložena na nová elastomerová ložiska. Po uložení bude vybetonovaná nová spřažená železobetonová deska chráněná celoplošnou izolací a nové římsy. Spodní stavba a podhled budou reprofilovány a opatřeny ochranným barevně tónovaným nátěrem. Náklady na celkovou rekonstrukci mostu jsou odhadovány na 33,5 milionů korun, hrazeny budou z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Most není v majetku města, přesto pokládáme za povinnost informovat občany města o jeho opravě a uzavírce. Za případné komplikace, zejména v MHD, se všem cestujícím omlouváme,“ dodal náměstek Cvik.

Autor: Tomáš Machálek

Místo události:
14.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
14

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Ondřej Mojžíšek s maminkou, Frýdek-Místek, nar. 15. 8., 48 cm, 3,37 kg, Nemocnice Frýdek-Místek.
17

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

O sbírku na obnovu kostela je zájem. Na spáleništi se pracuje

Pod záštitou města Třince se uskuteční benefiční akce pro obnovu kostela Božího Těla v Gutech, který se před dvěma týdny stal obětí žhářského útoku. Na místo dohlíželi strážníci městské policie a město se pustilo do bezpečnostního kácení ohořelých stromů v blízkosti spáleniště.

Oceláři na úvod Rona Cupu vyhráli

První vítězství na turnaji Rona Cup ve slovenském Trenčíně si připsali ve čtvrtek odpoledne hokejisté Třince. Svěřenci Václava Varadi porazili Žilinu 4:3.

Část obchvatu Frýdku-Místku získala stavební povolení. Vyhráno ale projekt nemá

V případu plánovaného obchvatu Frýdku-Místku nastal posun. Ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení pro část trasy, která zasahuje do přírodní památky Profil Morávky.  

Senioři nebudou muset docházet na úřad

V Bocanovicích nabídnou seniorům novou službu. Budou se moct zapojit do projektu, kterým jim nabídne sociální služby přímo u nich doma.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení