VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice Podlesí získala Cenu města Třince

Třinec - Mezi nositele Ceny města Třince se v červnu zařadilo špičkové zdravotnické zařízení působící na území města Nemocnice Podlesí.

18.6.2013
SDÍLEJ:

Cenu převzal z rukou starostky Třince Věry Palkovské ředitel nemocnice Karel Lukeš.Foto: Archiv MÚ Třinec

Cenu „za propagaci města Třince v celostátním i mezinárodním měřítku související s činností Komplexního kardiovaskulárního centra" převzal z rukou starostky Třince Věry Palkovské ředitel nemocnice Karel Lukeš. „O záchraně života rozhoduje kvalitní a včasná pomoc, proto si velmi vážíme toho, že v našem městě působí taková špičková nemocnice. Zároveň nás těší vědomí, že máme v blízkosti specializované pracoviště, na které se můžeme plně spolehnout," uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Cena města může být udělena osobnostem a organizacím, které mimořádným způsobem ovlivnily veřejné dění ve městě, případně se významně zasloužily o propagaci města Třince v celostátním nebo mezinárodním měřítku v oblasti kultury, výchovy a vzdělávání, sociální a zdravotní, v oblasti sportu, podnikání, péče o životní prostředí a v dalších oblastech veřejného života.

Po řadě významných osobností z kulturně společenské a sportovní oblasti je Nemocnice Podlesí druhou společností, která se může pyšnit Cenou města Třince. V roce 2011 získaly toto ocenění Třinecké železárny.

Vysoce specializované pracoviště Nemocnice Podlesí, orientující se především na problematiku kardiovaskulárních onemocnění, už od roku 1993 významně přispívá k dobrému jménu města Třinec v celé republice i v zahraničí. V současnosti je největším kardiocentrem v ČR v oblasti katetrizační léčby srdečních chlopní. Patří mezi nejkvalitnější zařízení tohoto typu v České republice a ve střední Evropě. Náleží mu statut „Komplexní kardiovaskulární centrum", čímž patří do sítě jedenácti takovýchto center jmenovaných Ministerstvem zdravotnictví ČR. Úspěšně obhajuje akreditační šetření národní akreditační komise s potvrzením bezpečnosti a kvality poskytovaných služeb, opakovaně se také umisťuje na předních místech hodnocení spokojenosti pacientů mezi ostatními zdravotnickými zařízeními v republice. Nemocnice Podlesí disponuje týmem odborníků patřících ke špičce ve svých oborech v ČR i Evropě, kardiovaskulární centrum je vybaveno nejmodernější přístrojovou technikou a moderními operačními sály. Vynikající léčebné výsledky i vstřícný a ohleduplný přístup lékařů, sester a dalších zaměstnanců zviditelňují nejen nemocnici, ale i město Třinec.

Autor: Tomáš Machálek

18.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Ilustrační foto.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

Plánovaná silnice u Nebor čelí dalším problémům

Už na podzim by se řidiči měli projet po novém obchvatu Třince. Přípravy navazujícího úseku z městské části Nebory do Třanovic se však zadrhly.  

Stát přispěje lidem v Dolní Lomné na domovní čistírny odpadních vod

Dolní Lomná O dotace na domovní čistírny odpadních vod v obcích, které rozdá Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, je velký zájem. Vyčleněné peníze byly vyčerpány čtyři měsíce před stanoveným termínem.

Auto narazilo do mostního zábradlí, spolujezdkyně utrpěla vážná zranění

Vážné následky měla včerejší dopravní nehoda, která se stala poblíž Morávky. Auto tam narazilo do zábradlí mostu.

Tříčlenné týmy si to rozdají v nošení bečky piva

Mosty u Jablunkova – Rok se s rokem sešel a je tu opět akce s názvem Karpatský šerpa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení