VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice Třinec získala akreditaci

Třinec - Nemocnice Třinec uspěla vauditním šetření Spojené akreditační komise, která uděluje akreditace českým nemocnicím. Po dvouleté intenzivní práci Nemocnice Třinec získala statut akreditovaného zdravotnického zařízení.

20.12.2008
SDÍLEJ:

Nemocnice TřinecFoto: Archiv/Deník

„V polovině roku 2006 jsme se rozhodli projít procesem akreditace. Znamenalo to zavést v celé nemocnici jednotný systém do každodenních činností zdravotníků i nezdravotnických pracovníků nemocnice,“ uvádí nás do problému manažerka pro akreditaci Nemocnice Třinec Libuše Magnusková. „Vytvořili jsme tým lidí, kteří proces akreditace vedli. Rozhodně to nebyla procházka růžovým sadem, někteří z našich kolegů mají ke slovu akreditace dodnes jistou averzi. Nutné sjednocení postupu práce totiž znamená poměrně náročné přesvědčování lidí ke změně myšlení. A to je proces dlouhodobý a občas i bolestný,“ dodala Magnusková.

Na začátku bylo nutné podrobně zmapovat veškeré činnosti nemocnice. „Vytvářeli jsme a postupně upravovali vnitřní předpisy v písemné podobě,“ říká hlavní sestra Nemocnice Třinec Šárka Panáková. „Pokud se podíváme na situaci tehdy a dnes, srovnáváme prakticky nesrovnatelné. Před rokem 2006 byly zpracované písemné standardy pouze pro malou část ošetřovatelské a lékařské péče. Dnes je situace naprosto jiná, sestrám při práci pomáhá více než 130 standardů, které detailně určují například postup při odebírání krve, podávání léčiv nebo ošetření pacienta s chronickými ranami,“ upřesnila hlavní sestra.

Nemocnice Třinec získala certifikát, který stvrzuje získání akreditace podle českých národních standardů. Ředitel Nemocnice Třinec Zdeněk Jiříček k tomu říká: „Jsme rádi, že se nám podařilo získat statut akreditovaného zařízení. Je to totiž oficiální potvrzení kvality námi poskytované péče. Akreditaci nechápeme jako cíl, ale jako prostředek k neustálému zvyšování kvality a bezpečnosti léčebných procesů. Bezpečnost ve zdravotnictví je důležitá pro všechny zúčastněné, tedy pro pacienty, lékaře, ošetřovatelský personál a nemocnici jako celek. Jsem rád, že všichni zaměstnanci se při přípravě na akreditaci s tímto přístupem ztotožnili. Děkuji lékařům, sestrám, pomocnému personálu i všem ostatním pracovníkům, kteří se na přípravě k akreditaci aktivně podíleli.

Autor: Tomáš Machálek

20.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Stavební práce na mateřské škole v Bezručově ulici v Jablunkově.

Stavbaři obsadili mateřinku v Jablunkově

Podvodníci řádí na internetu. Shrábnou peníze, zboží nepošlou

Frýdek-Místek - Stále na pozoru by se měli mít zákazníci, kteří si objednávají zboží prostřednictvím internetu. Zejména v případech, kdy posílají peníze na účet prodávajícího ještě před dodáním nákupu a nejde o dostatečně prověřený obchod.  

Soud v případu požáru kostela rozhodl o stížnosti na vazbu

Krajský soud v Ostravě v úterý v neveřejném zasedání rozhodl o stížnosti dvou mladíků na vzetí do vazby v souvislosti s nedávným požárem dřevěného kostela v Třinci-Gutech. Z požáru jsou obviněni tři mladíci.

Lepší autobusy i služby? Dopravu čekají změny

Kraj má letos vybrat autobusového dopravce pro Frýdlantsko. Cestující se zřejmě dočkají novinek.

Ve městě otevřel první barbershop

Pánské holičství, ve kterém zákazníkům oholí vousy břitvou, udělají peeling obličeje a k tomu přidají prémiový alkohol. Takhle to vypadá v Retro Barbershopu, který můžou zájemci od začátku srpna najít ve Frýdku na třídě T. G. Masaryka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení