VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obce budou provozovat pobočku pošty samy

Frýdecko-Místecko - Česká pošta se postupně zbavuje svých poboček na vesnicích a převádí je na smluvní partnery. Často jde o obecní úřady, které si provoz poštovní pobočky berou na starost. Nově se k nim přiřadí také obce Nýdek a Hrádek na Třinecku.

18.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Burda

V praxi se však pro klienty mnoho nezmění. Poštovní služby v Nýdku, kde začne tamní pobočku provozovat obec už v květnu, budou poskytovány i nadále v současných prostorech pošty. Provoz má fungovat obdobně, obsluhu klientů bude zajišťovat i nadále současná pracovnice pošty, A tak jedinou výraznou změnou je fakt, že se současně rozšíří otevírací doba pro veřejnost o pět hodin týdně.

Za uplynulý rok převedla Česká pošta na smluvní partnery celkem 149 provozoven. K 1. dubnu v tuzemsku fungovalo 312 pošt Partner. Téměř každou desátou poštu tak už provozuje smluvní partner.

„Pošta Partner je plnohodnotnou alternativou pošty. Rozdíl spočívá v tom, že je provozována třetí osobou, nikoli Českou poštou. Z hlediska poskytovaných základních poštovních služeb není mezi pobočkou a poštou Partner žádný rozdíl," uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

TREND MÁ POKRAČOVAT

O tom, že o poštovní služby v Hrádku se od října postará obec, rozhodli v březnu tamní zastupitelé. I tam zůstanou poštovní služby na stejném místě, a to v budově obecního úřadu. V obcích na Třinecku a Jablunkovsku projekt pošty Partner roste rychlým tempem. O zavedení pobočky provozované obcí rozhodli i zastupitelé v Písku na Třinecku, pošta Partner tam funguje od 1. února, už delší dobu má poštu Partner v gesci Obecní úřad v Dolní Lomné. Nová pobočka funguje i v Bukovci, přestože se proti jejímu zavedení zastupitelé několikrát postavili s tím, že chtějí zachovat stávající poštu. Proměněnou poštu tam má na starosti soukromník.

V regionu už Česká pošta převedla své pobočky na smluvní partnery také v Dolních Domaslavicích, kde má poštu ve správě obec, nebo v sousedních Soběšovicích či Dobraticích. Tam jsou pobočky umístěny u podnikatelů v prodejnách potravin. Česká pošta bude mít v cílovém stavu zhruba 700 vlastních provozoven a zhruba 2500 pošt Partner. Pošta Partner poskytuje všechny základní služby, tedy příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, příjem a výplatu poštovních poukázek, vybrané bankovní služby, výplatu důchodů, SIPO, prodej poštovních cenin a zboží, prodej kolkových známek a vybrané služby, jako jsou například on-line dobíjení předplacených SIM karet, prodej losů, dálničních kuponů a volný prodej tisku. Vybavení interiéru pošty, včetně výpočetní techniky, bezpečnostního vybavení a externího označení provozovny, zajišťuje Česká pošta.

Autor: Lukáš Morys

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Ilustrační foto.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

Plánovaná silnice u Nebor čelí dalším problémům

Už na podzim by se řidiči měli projet po novém obchvatu Třince. Přípravy navazujícího úseku z městské části Nebory do Třanovic se však zadrhly.  

Stát přispěje lidem v Dolní Lomné na domovní čistírny odpadních vod

Dolní Lomná O dotace na domovní čistírny odpadních vod v obcích, které rozdá Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, je velký zájem. Vyčleněné peníze byly vyčerpány čtyři měsíce před stanoveným termínem.

Auto narazilo do mostního zábradlí, spolujezdkyně utrpěla vážná zranění

Vážné následky měla včerejší dopravní nehoda, která se stala poblíž Morávky. Auto tam narazilo do zábradlí mostu.

Tříčlenné týmy si to rozdají v nošení bečky piva

Mosty u Jablunkova – Rok se s rokem sešel a je tu opět akce s názvem Karpatský šerpa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení