VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peníze dostane Nemocnice ve Frýdku-Místku i Gaudium

Frýdek-Místek – Zastupitelé Frýdku-Místku rozhodli o poskytnutí neinvestičních dotací do sociální oblasti. Peníze od města získala krajská nemocnice Frýdek-Místek i soukromá léčebna dlouhodobě nemocných Gaudium, finance směřovaly také k tělesně postiženému muži a na projekt Senior Point.

27.12.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

„Z rozpočtu města jsme uvolnili 400 tisíc korun na úhradu provozních nákladů spojených s projektem Senior Point, tedy informačním střediskem seniorů, které bude od nového roku k dispozici v prostoru služebny městské policie v křížovém podchodu," řekl náměstek primátora Libor Koval, který má sociální oblast ve své kompetenci.

„Seniorům nabídne informace z různých oblastí, které se dotýkají jejich života, od nabídky volnočasových aktivit, přes informace o tom, jak uzavírat určité typy smluv, až po prevenci a bezpečnost. Peníze od města získá také místní nemocnice, jejímž provozovatelem je Moravskoslezský kraj. Milion korun z městského rozpočtu je určeno na pořízení nemocničních lůžek s polohováním, včetně příslušenství," dodal náměstek.

Zastupitelé města se také zavázali podílet se na spolufinancování rekonstrukce budovy, v níž vykonává svou činnost léčebna dlouhodobě nemocných Gaudium. V rámci projektu Srdce se zavázali uhradit 15 procent celkových nákladů, nejvýše však 4 miliony korun. Budova je v majetku Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, vždy sloužila pro potřeby lidí, původně byla vybudována jako sirotčinec, za války sloužila jako škola a po válce v ní byl ústav pro důchodce. V současnosti je v budově provozována léčebna dlouhodobě nemocných, která rozšiřuje možnosti zabezpečení kvalitní zdravotní a sociální péče občanům žijícím na tomto území.

„Z rozpočtu města bylo uvolněno také 30 tisíc korun na úhradu části výdajů spojených s nákupem speciálního invalidního vozíku pro tělesně postiženého Radima Běleše z Frýdku-Místku, který je úspěšný v atletice, město velmi dobře reprezentuje, z poslední paralympiády z Londýna přivezl stříbrnou medaili," uzavřela mluvčí magistrátu Jana Matějíková. 

Autor: Tomáš Machálek

27.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
24

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Ilustrační foto.

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Nový volnočasový areál by měl sloužit všem generacím

U řeky Ostravice ve Frýdku-Místku by mohl přibýt areál pro volnočasové aktivity. Magistrát počítá s tím, že by měl vyrůst v ulici 28. října poblíž restaurace Golf.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Dolní Lomná - Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Při Beskydských rekordech se štafetově pila limonáda

Pokus o další zápis Frýdku-Místku do České knihy rekordů se vydařil. Návštěvníci frýdeckého náměstí se při sobotních Beskydských rekordech, které byly spojeny s gastrofestivalem, zapojili do štafetového pití limonády Koňakola od pivovaru Koníček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení