Pokud venkovní teploty padají hluboko pod bod mrazu, stěhují se někteří bezdomovci v Třinci nejčastěji nejen do různých obchodních a panelových domů, ale také do příjemně vyhřátých čekáren.

„To období, kdy zalézali do kanálů, je už úspěšně za námi, neboť jsou dostatečně zajištěny. Když se nějaký pobuda objeví v čekárně autobusového stanoviště, vyvedeme ho po upozornění ven. Jiná situace panuje ve vestibulu vlakového nádraží v Třinci. České dráhy proti bezdomovcům dokonce nasadily i bezpečnostní agenturu, která tyto osoby s naší pomocí vykazuje. Ostatní cestující tak neobtěžují zápachem a nepořádkem, který po sobě zpravidla zanechávají,“ pochvaloval si tento systém ředitel Městské policie v Třinci Josef Kužma s tím, že z preventivních důvodů zde posílají hlídky prakticky denně.

Ředitel Městské policie ve Frýdku-Místku Milan Sněhota redakci přiznal, že s „lidmi bez střechy nad hlavou“ na novém autobusovém stanovišti mají problémy jen výjimečně. Mnohem horší časy s nimi v minulosti zažívali cestující v čekárně bývalého stanoviště poblíž Národního domu. Kdysi zde fungoval i bufet, ve kterém se mimo jiné prodával alkohol. V současné době zde sídlí soukromá firma. V místech, kde stávaly autobusy, je dnes v provozu neplacené parkoviště.