VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prázdninové akce děti bavily

O tradiční prázdninové akce, které byly určeny dětem, aby mohly smysluplně trávit volný čas, byl i letos ve Frýdku-Místku a v Třinci značný zájem.

8.9.2016
SDÍLEJ:

V budově Klíče se během prázdnin naučily děti vyrábět i zrcadla. Foto: Deník/Martin Šrubař

Pořadatelé připravili dvaapadesát různě zaměřených programových bodů, na které v červenci a srpnu ve Frýdku-Místku zavítalo přes 2000 dětí. „Byly připraveny akce pro malé cyklisty, sportovce, milovníky tance, výtvarníky, příznivce deskových her, výletů do přírody i vyznavačů dobrodružství. Velký dík patří dvacítce pořadatelských organizací, které se zabývají volným časem dětí a mládeže. Přinesly skvělé prázdninové zážitky dětem, které často doprovázeli i jejich rodiče či prarodiče. Díky finanční podpoře města Frýdek-Místek byly opět všechny akce pro děti zdarma," upřesnila ředitelka Střediska volného času (SVČ) Klíč ve Frýdku-Místku Petra Vlkošová.

Tradičně velký zájem dětí i rodičů zaznamenala červencová akce s názvem Dopoledne ve včelím království, na kterou přišlo 92 lidí. Do letošního ročníku se navíc zapojili dobrovolníci z mezinárodního včelařského workcampu. Hasičský den a skotačení v pěně u frýdeckých hasičů si nenechalo ujít 101 účastníků. „Velmi spokojení byli i návštěvníci letiště v Bahně. Letos se konečně krásně vydařilo počasí, takže si mohla užívat leteckých modelů šedesátka obdivovatelů létání. Po stopách čarodějů a čarodějnic se vydala i stovka dětí s rodiči. Centrum Pramínek je provázelo celé dopoledne. Skvělými kamarády na prázdniny jsou už tradičně frýdecko-místečtí strážníci, kteří radili mladým cyklistům na dopravním hřišti. Vydali se s nimi i na cyklistický výlet," prozradila Petra Vlkošová.

Velmi pestrý program ovšem přinesly i srpnové akce. Putování malého prince, které přichystala frýdecko-místecká charita, přilákalo na 150 dětí a spoustu rodičů. Bezvadné dopoledne strávilo přes osmdesát školáků s hasiči z Lískovce. Téměř stovka malých návštěvníků přišla na akci Dovádivé dopoledne se psy, kterou pořádal Sportovní klub policie. Malí výtvarníci během prázdninových výtvarných dílen v SVČ Klíč vyráběli například textilní panenky a zrcadla do dětského pokoje. Úspěšná byla i letošní taneční novinka Klíče. Trenérky taneční skupiny Aktiv připravily čtyři veselá dopoledne plná hudby, pohybu, soutěží a zábavy. Dobrodružství nabídly i další akce terénní služby Rebel, nízkoprahového klubu U-kryt nebo u frýdeckých skautů.

VYBÍRALI SI KROUŽKY

S prázdninami se v pátek 2. září rozloučili akcí Ahoj prázdniny, na kterou zavítalo na pět set dětí i rodičů. „Měli možnost si vybírat z bohaté nabídky kroužků pro děti i dospělé na nový školní rok. Mohli se pobavit s klauny i s kouzelníkem, vydovádět se na skákacím hradě nebo trampolíně. Vyzkoušely svou zdatnost při chůzi na chůdách, procvičily zručnost při zatloukání hřebíků nebo přišívání knoflíků. Velký zájem vzbudilo pletení košíčků z pedigu, výroba originálních sáčků na přezůvky nebo deskové hry. Pro zájemce byly i připraveny aktivity klubu Nezbeda, terénní služby Rebel, městské knihovny a městské policie," dodala Petra Vlkošová.

Ani mládež v Třinci se nemusela o prázdninách nudit. Podle pořadatelů byly letošní Prázdniny v 3nci rovněž úspěšné. „Zapojilo se přes třicet organizací, z toho osm z nich se na tvoření programu podílelo poprvé. Jsem nadšená. V letošním roce se udržoval trend vysokého počtu dětí na akci. Průměrně na každou z nich dorazilo 88 dětí," pochvalovala si za pořadatele Romana Ševečková. Celkově bylo připraveno 44 dopoledních programů, kterých se zúčastnilo přes 3,5 tisíce dětí.

Autor: Martin Šrubař

8.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
9

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Ilustrační foto.

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Nový volnočasový areál by měl sloužit všem generacím

U řeky Ostravice ve Frýdku-Místku by mohl přibýt areál pro volnočasové aktivity. Magistrát počítá s tím, že by měl vyrůst v ulici 28. října poblíž restaurace Golf.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Dolní Lomná - Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Při Beskydských rekordech se štafetově pila limonáda

Pokus o další zápis Frýdku-Místku do České knihy rekordů se vydařil. Návštěvníci frýdeckého náměstí se při sobotních Beskydských rekordech, které byly spojeny s gastrofestivalem, zapojili do štafetového pití limonády Koňakola od pivovaru Koníček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení