VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přestavba čeká i zastávky v Konské či ve Vendryni

Třinec – Dvanáctikilometrový úsek mezi Bystřicí a Českým Těšínem projde do roku 2012 velkou proměnou. Mimo jiné se výrazně zvýší bezpečnost cestování.

13.5.2010
SDÍLEJ:

Generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jan Komárek.Foto: Deník/Marek Cholewa

„Jedná se o klasickou liniovou stavbu, která téměř v celém rozsahu probíhá na existujícím železničním tělese. Nově bude trasa vedena v zastávce Ropice. Původní 1200 metrů dlouhá trasa pak bude rekultivována,“ uvedl generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jan Komárek.

„Výrazně bude zvýšena bezpečnost železničního i silničního provozu. V rámci stavby totiž budou vybudovány čtyři nové podjezdy, které nahradí současná úrovňová křížení s pozemními komunikacemi. Zbývajících šest přejezdů bude zabezpečeno nejmodernější technologií a plnými závorami,“ dodal Komárek.

Stavba začíná v kilometru 305,807 v želez­niční stanici Bystřice nad Olší, kde navazuje na probíhající optimalizaci koridoru v úseku Bystřice nad Olší – Mosty u Jablunkova – státní hranice se Slovenskem, a končí v kilometru 317,296 na vjezdu do železniční stanice Český Těšín.

Zahrnuje dva mezistaniční úseky, modernizaci železniční stanice Třinec a přestavbu železničních zastávek Vendryně, Třinec-Konská a Ropice. Součástí zakázky je také rekonstrukce trakční napájecí stanice Třinec. „Celková délka optimalizovaného úseku je 11 489 metrů a stavba je členěna celkem na 166 stavebních objektů a 59 provozních souborů,“ řekl Michal Štefl z dodavatelské společnosti.

Optimalizace zahrnuje rekonstrukci železničního spodku a svršku, rekonstrukci nástupišť včetně výstavby mimoúrovňových přístupů na ostrovní nástupiště, sanaci nestabilního podloží železničního spodku a výstavbu pozemních objektů pro umístění technologických zařízení. V celém úseku bude vybudováno nové trakční a kabelové vedení, sdělovací a zabezpečovací zařízení a osvětlení.

V zástavce Ropice vyroste na přeložce trati nový most a celkem bude rekonstruováno dalších 18 železničních mostů a 6 propustků.

Nové podchody pro cestující v zastávce Vendryně a Třinec-Konská budou vybaveny výtahy pro bezbariérový přístup na nástupiště. V zastávce Vendryně bude postavena nová ocelová lávka pro pěší, v železniční stanici bude lávka opravena. Stavební práce probíhají bez přerušení provozu vždy v jedné koleji podle schváleného plánu výluk. - přečtěte si také: V Konské už jsou stavbaři, začaly výluky

Náklady bez DPH přesáhnou 2,59 miliardy korun, dotace činí asi 1,38 miliardy­. Stavba v úseku Bystřice nad Olší - Český Těšín začala už loni v červnu, její slavnostní zahájení ale proběhlo až nyní, ve středu 12. května. - více ZDE

Autor: Marek Cholewa

13.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Ilustrační foto.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

Plánovaná silnice u Nebor čelí dalším problémům

Už na podzim by se řidiči měli projet po novém obchvatu Třince. Přípravy navazujícího úseku z městské části Nebory do Třanovic se však zadrhly.  

Stát přispěje lidem v Dolní Lomné na domovní čistírny odpadních vod

Dolní Lomná O dotace na domovní čistírny odpadních vod v obcích, které rozdá Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, je velký zájem. Vyčleněné peníze byly vyčerpány čtyři měsíce před stanoveným termínem.

Auto narazilo do mostního zábradlí, spolujezdkyně utrpěla vážná zranění

Vážné následky měla včerejší dopravní nehoda, která se stala poblíž Morávky. Auto tam narazilo do zábradlí mostu.

Tříčlenné týmy si to rozdají v nošení bečky piva

Mosty u Jablunkova – Rok se s rokem sešel a je tu opět akce s názvem Karpatský šerpa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení