VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ropický zámek jde kvůli dluhům do dražby

Frýdek-Místek – Zadlužená společnost Exakta Management možná přijde o svou ruinu v Ropici u Třince. Zámek z 15. století, o který se firma nestará od roku 2006, je nabídnut do dražby, a to společně s dvaceti souvisejícími pozemky, které firma v ropickém areálu vlastní. Redakci to potvrdil plzeňský soudní exekutor Jiří Prošek, který dražební jednání nařídil na 24. května.

3.5.2010
SDÍLEJ:

Zámek v Ropici. Ilustrační foto.Foto: Deník/Tomáš Januszek

„Draží se skutečně všechny nemovitosti povinného, jak vyplývá z dražebních vyhlášek. Část je zatížena zástavním právem, které bude pravděpodobně vypořádáno v rámci rozvrhového řízení,“ uvedl v pondělí Prošek. S odkazem na usnesení dodal, že důvodem dražby je vymáhaná pohledávka 553 tisíc korun s příslušenstvím. „Jak lze dopočíst, aktuální výše pohledávky je již podstatně vyšší – o několik set tisíc korun,“ naznačil soudní exekutor.

Více k tématu si přečtěte v souvisejících článcích

Exakta peníze dluží jedné pražské společnosti, přičemž celkovou sumu tvoří řada menších pohledávek vesměs z roku 2007. Developerská firma kdysi v Ropici slibovala investovat 22 milionů eur, k tomu však nikdy nedošlo. Dlouhodobě dluží 324 tisíc korun také městu Třinci. Jde o náklady na oplocení zchátralého areálu, o který se vlastník od počátku nestaral. Firmě byla navíc za její liknavost uložena i pokuta ze strany příslušného odboru na třinecké radnici. Orgán státní památkové péče její výši nesdělil, hovoří se ale o částce 100 tisíc korun.

Na dotaz, zda tedy celkové pohledávky za firmou Exakta už přesáhly milion korun, exekutor Jiří Prošek odpověděl: „Jak vyplývá z katastru nemovitostí, na nemovitostech vázne zástavní právo ve prospěch společnost Greifgroup Czech Republic pro pohledávku 26,2 milionu korun. K tomu připočtěte pohledávku vymáhanou v naší exekuci a vámi uváděnou hranici jednoho milionu korun máte překročenu několikanásobně.“

Vyhlášky hovoří o tom, že výsledná cena dražených nemovitostí přesahuje 7,7 milionu korun. Exekutor Jiří Prošek se domnívá, že existuje šance uspokojit i další věřitele, tedy například město Třinec. „Teoreticky samozřejmě ano, a to v případě, že by se podařilo nemovitosti vydražit za takovou částku, která by uspokojila všechny pohledávky s lepším pořadím, tedy exekvovanou pohledávku a případně rovněž uvedenou zástavní pohledávku. Budeme rádi, pakliže by se nemovitosti za takovou cenu vydražily,“ pravil Jiří Prošek.

Spoluvlastníkem a jediným jednatelem společnosti Exakta Management je 69letý Němec Hanns-Dietmar Jung, ani on však s úřady nekomunikuje a poštovní zásilky nepřebírá.

Autor: Marek Cholewa

3.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Ilustrační foto.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

Plánovaná silnice u Nebor čelí dalším problémům

Už na podzim by se řidiči měli projet po novém obchvatu Třince. Přípravy navazujícího úseku z městské části Nebory do Třanovic se však zadrhly.  

Stát přispěje lidem v Dolní Lomné na domovní čistírny odpadních vod

Dolní Lomná O dotace na domovní čistírny odpadních vod v obcích, které rozdá Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, je velký zájem. Vyčleněné peníze byly vyčerpány čtyři měsíce před stanoveným termínem.

Auto narazilo do mostního zábradlí, spolujezdkyně utrpěla vážná zranění

Vážné následky měla včerejší dopravní nehoda, která se stala poblíž Morávky. Auto tam narazilo do zábradlí mostu.

Tříčlenné týmy si to rozdají v nošení bečky piva

Mosty u Jablunkova – Rok se s rokem sešel a je tu opět akce s názvem Karpatský šerpa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení