VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školy čekají na budoucí prvňáky

Region – Pro rodiče i děti se jedná o velkou událost v životě, která s sebou přináší i řadu změn pro všechny zúčastněné. Zápisy do první třídy proběhnou ve frýdecko-místeckých základních školách ve dnech 14. a 15. února.

15.1.2011
SDÍLEJ:

Základní školy jsou připraveny na zápisy budoucích prvňáčků. Ti se mohou těšit na doprovodný program, atrakce a malé pozornosti.Foto: Deník/Ladislava Vavrošová

„Nachystáni jsme a moc se těšíme. Pro ty, kteří se rozhodnou navštěvovat naší školu, jsme připravili společně s našimi žáky akce nazvané Sportovní den a Hrátky s angličtinou, aby se děti blíže s naší školou obeznámily. U zápisu na předškoláčky čekají různé atrakce, zábavné programy a spousta dárečků. Budeme rádi, pokud se nám podaří obsadit dvě třídy – těch 44 dětí by byl ideální počet,“ prozradila s nadějí v hlase Šárka Katzlerová z 9. ZŠ ve Frýdku-Místku. „Dá se předpokládat, že se k zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání dostaví do našich škol asi 600 dětí,“ řekla Jana Matějíková, mluvčí magistrátu.

Na své budoucí žáčky se 21. ledna těší i Ivo Fišer, ředitel ZŠ v Palkovicích. „Byl bych velice rád, kdybychom mohli uvítat alespoň 40 předškoláků. Jsme taková rodinná venkovská škola. Na budoucí prvňáčky se těšíme, přivítají je žáci páté třídy, kteří budou převlečeni za pohádkové bytosti. Samozřejmě máme nachystány různé úkoly, které budou děti plnit a za které budou i odměňovány,“ řekl ředitel školy. Uvedl, že zcela jistě nebude ani letos chybět výstavka učebnic a různých pomůcek, aby alespoň částečně odbourali nervozitu malých předškoláků. „Děti jsou už většinou od rána nervozní, že ani nechtějí pořádně pojíst. Proto napečeme bábovky jak pro ně, tak pro dospělé. Vždyť je to velká událost pro celou rodinu,“ sdělil Ivo Fišer.

V základní škole na Komenského ulici ve Frýdlantu nad Ostravicí jsou na tom obdobně. „Rádi bychom uvítali na našem Zlatohradu více prvňáčků než v předchozím roce. Zápis je 28. února a ponese se v pohádkovém duchu. Předškoláčky přivítají princ s princeznou, kteří si pro ně připravili zajímavé úkoly. Spolu se pokusí postavit hradní studnu, spočítat kostky nebo vylovit kapříky. Komu se všechny úkoly podaří, může v září přijít a stát se žákem 1. třídy v našem Zlatohradu,“ prozradil ředitel školy Petr Novotný.

Mezi dětmi se však bohužel občas objeví i ti, pro které je splnění takových úkolů u zápisů náročné a složité. Rodiče těchto ratolestí pak ve spolupráci s odbornými poradnami umístí děti do speciálních základních škol, jakou je například Škola na náměstí ve Frýdlantu nad Ostravicí.

„Předškoláci přicházejí k zápisu klasicky do základní školy. Pokud se vyskytne nějaký problém, řeší se přes poradnu a následně se dítě dostane k nám. Ve třídách je jich méně než v běžných školách. Vyučujeme podle příslušných vzdělávacích programů a se speciálními potřebami a pomůckami,“ upřesnila Yvetta Romsyová, ředitelka školy.

Autor: Ladislava Vavrošová

15.1.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Laser ukázal, že firma šetřila na asfaltu. Silnici zřejmě opraví znovu

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Tento týden představíme školáky ze ZŠ v Milíkově a Bukovci

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

O svatební obřady na úřadech mají snoubenci pořád zájem, roli hraje také cena

Někteří snoubenci chtějí mít svatbu na jednom místě s obřadem i hostinou. Obřad tak obvykle pořádají na okrajích měst, v horských hotelech nebo penzionech. Zájem o sňatky na úřadě ale přesto neupadá.  

ON-LINE s Jiřím Vzientkem, zastupitelem Frýdku-Místku a kandidátem ČSSD do PČR

Kandidát ČSSD na poslance Parlamentu ČR a zastupitel Frýdku-Místku Jiří Vzientek bude už zítra - v úterý 17. října od 10 hodin - odpovídat jako host on-line rozhovoru Deníku na dotazy čtenářů.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení