VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta píše řediteli, že jeho sliby jsou jalové. A chystá audit.

Vztahy mezi starostou Hnojníku a vedením ZŠ a MŠ Jana Kubisze s polským jazykem vyučovacím jsou před začátkem letních prázdnin na bodu mrazu.

17.6.2016
SDÍLEJ:

ZŠ a MŠ Jana Kubisze v Hnojníku. Foto: Google

Obec na svých webových stránkách zveřejnila otevřený dopis, v němž starosta Miroslav Molin kritizuje ředitele školy Tadeáše Grycze za výsledky hospodaření i způsob, jakým nedostatky vysvětluje. Molin mu v dopise napsal, že „kalich tolerance a vstřícnosti byl naplněn" a je nutné reagovat na události z poslední doby, které se týkají investiční činnosti na škole v letech 2014 a 2015.

Podle starosty bylo na základě kontrol konstatováno, že k loňskému 31. prosinci škola vykázala ztrátu ve výši 900 364,74 koruny. „Při uskutečněných operacích nebyly respektovány a vzaty v úvahu změny, týkající se výše částek zasílaných poskytovatelem dotace z Polska na účet vaší organizace. Organizace měla uskutečňované výdaje pozastavit," píše starosta řediteli školy. Molin hovoří třeba o nedodržení povinností při hospodaření s veřejnými prostředky. Podle něj byl Grycz na nedostatky upozorněn dopisem z 19. ledna. „K dnešnímu dni, tj. 15. června, nebylo doloženo nic z požadavků zřizovatele a nebylo splněno nic z vašich slibů," napsal starosta řediteli. Podle Molina Grycz opakovaně nerespektuje ani usnesení zastupitelstva. „Jelikož jsou vaše hospodářské výsledky dlouhodobě neuspokojivé a vaše prohlášení a sliby jsou jalové, musíme přistoupit k další kontrolní činnosti, která detailně zanalyzuje vaši schopnost správně hospodařit a snad odhalí příčiny škody, která obci Hnojník vznikla," tvrdí v dopise starosta. Grycze žádá, aby nejpozději k 30. červnu předložil na sekretariát obce veškeré materiály k investiční činnosti v daných letech. Obec pak provede forenzní audit.

Tadeáš Grycz redakci řekl, že otevřený dopis četl, ale zatím se k němu nebude vyjadřovat. „Zvažuji reakci, ale nebude to přes média ani internetové stránky," sdělil Deníku. „Ale co vám mohu stoprocentně říct, že v sobotu máme školní radovánky a při té příležitosti otevřeme druhou zrekonstruovanou budovu. Budou tu významní hosté, i polský konzul," uvedl Tadeáš Grycz. „Zvu všechny občany Hnojníku, aby se přišli podívat, co se tady v letech 2014 a 2015 udělalo. Hlavně z polských peněz," dodal.

Autor: Marek Cholewa

17.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
24

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Ilustrační foto.

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Nový volnočasový areál by měl sloužit všem generacím

U řeky Ostravice ve Frýdku-Místku by mohl přibýt areál pro volnočasové aktivity. Magistrát počítá s tím, že by měl vyrůst v ulici 28. října poblíž restaurace Golf.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Dolní Lomná - Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Při Beskydských rekordech se štafetově pila limonáda

Pokus o další zápis Frýdku-Místku do České knihy rekordů se vydařil. Návštěvníci frýdeckého náměstí se při sobotních Beskydských rekordech, které byly spojeny s gastrofestivalem, zapojili do štafetového pití limonády Koňakola od pivovaru Koníček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení