Vedení radnice odmítá tvrzení, že v katastrofálním stavu jsou všechny komunikace ve městě. Pod petici, určenou primátorce a zastupitelům, se podepsalo 32 frýdecko-místeckých řidičů. Podle dopisu je situace na hranici katastrofy a jsou v něm uvedeny i konkrétní příklady rozbitých cest a autobusových ostrůvků.

Ani oprava některých ulici nepomohla

"Komunikace po městě jsou v katastrofálním stavu a působí to tak, že to ubližuje zdravotně šoférům, kteří krouží po městě. Některé ulice a autobusové zálivy jsou v takovém stavu, že máme strach na ně najíždět. Je to asi ve městech podobné, ale ve Frýdku-Místku je to katastrofické," řekl iniciátor petice Oldřich Polach.

Naprosto katastrofální je podle něj například Lískovecká ulice s autobusovými zálivy nebo ulice 17. listopadu."Některé ulice byly opraveny a i když povrch asfaltu byl udělaný slušně, tak jsou opět utopené kanály. Když přes to přejíždíte celou směnu, je to strašný nápor na páteř, člověka to neudržuje v dobrém psychickém stavu a ještě musí dávat pozor na pasažéry," dodal Polach. Podle něj by se pod petici podepsala drtivá většina řidičů, pracují ale na směny a je problematické se s nimi setkat. S obsahem dopisu podle Polacha souhlasí i vedoucí osobní dopravy v ČSAD Frýdek-Místek.

Ne všechny cesty jsou ve správě města

Primátorka Eva Richtrová (ČSSD) řekla, že se peticí bude město zabývat tak, jak mu ukládá zákon. Náměstek Petr Cvik (ČSSD) odmítl tvrzení, že všechny cesty jsou v katastrofálním stavu. "Ne všechny cesty jsou také ve správě města. Požádáme o pomoc úřady, které to mají ve své správě," řekl zastupitelům. Vedoucí odboru dopravy na frýdecko-místeckém magistrátu Miroslav Hronovský dodal, že o těch nedostatcích ví, jedná o nich se šéfem zodpověděným za osobní dopravu ve Frýdku-Místku a v rámci možností se nedostatky město snaží řešit. "Pokud bude alespoň 30procentní zlepšení, tak to k něčemu povede, ale peníze města nejdou vždy na přesně směřovaná místa, kde by byly potřeba," dodal Polach. Elena Mazurová snm