VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Celostátní program Strom života podpoří také projekt v Ostravici

Ostravice -Jedenáct žádajících ze sedmi krajů České republiky získalo grant na úpravu a ozelenění veřejného prostranství, který uděluje program Strom života Nadace Partnerství. Podpořena byla také žádost Klubu rodičů Ostravice v Moravskoslezském kraji.

7.3.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Celková rozdělená částka na tento typ projektů dosáhla 1 milionu 655 tisíc korun. Granty na podporu vzniku nových a obnovy stávajících veřejných prostranství, k jakým patří parky, sídlištní prostory či oddychová místa v městské zástavbě, poskytuje program Strom života od roku 2005. Důležitou podmínku získání grantu do výše až 200 tisíc korun představuje zapojení místních občanských sdružení, škol, nejrůznějších spolků a občanů do všech fází rozhodování o podobě upravovaného místa.

Zájem o získání grantu je velký, poradní sbor vybíral na konci února z 81 žádostí. Ne všechny žádosti však splňují podmínky udělení grantu. „Mezi nejčastější nedostatky patří malý důraz na zapojení široké veřejnosti. Myšlenka komunitního plánování se zakládá na snaze vyjít při úpravě prostranství vstříc požadavkům občanů. Takto vzniklý prostor má nejlepší šanci stát se živým místem setkávání, aktivního i pasivního trávení volného času a je také méně často obětí vandalismu,“ uvedla Markéta Čablová z Nadace Partnerství a dodala, že během předchozích tří let podpořil program Strom života Nadace Partnerství 23 projektů zaměřených na ozelenění a úpravy veřejných prostor v 11 krajích částkou téměř 3,5 milionu korun.

V nadcházejícím roce proběhne komunitní plánování také v Moravskoslezském kraji, konkrétně v Ostravici. Klub rodičů Ostravice si dalo za cíl upravit okolí místní školy. Práci zahradních architektů si v první fázi mohou vyzkoušet dobrovolníci z řad dětí i dospělých, kteří ve skupinách ztvární svou představu o okolí školy. Výsledná díla budou vystavena, nejlepší z nich oceněna a všechna pak poslouží jako inspirace v průběhu dalšího plánování.

V minulosti byla v Moravskoslezském kraji podpořena úprava parčíku u domu s pečovatelskou službou ve Štramberku a zahrada s herními prvky u Mateřského centra v Karviné.

(mach)

7.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Ilustrační foto.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

Plánovaná silnice u Nebor čelí dalším problémům

Už na podzim by se řidiči měli projet po novém obchvatu Třince. Přípravy navazujícího úseku z městské části Nebory do Třanovic se však zadrhly.  

Stát přispěje lidem v Dolní Lomné na domovní čistírny odpadních vod

Dolní Lomná O dotace na domovní čistírny odpadních vod v obcích, které rozdá Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, je velký zájem. Vyčleněné peníze byly vyčerpány čtyři měsíce před stanoveným termínem.

Auto narazilo do mostního zábradlí, spolujezdkyně utrpěla vážná zranění

Vážné následky měla včerejší dopravní nehoda, která se stala poblíž Morávky. Auto tam narazilo do zábradlí mostu.

Tříčlenné týmy si to rozdají v nošení bečky piva

Mosty u Jablunkova – Rok se s rokem sešel a je tu opět akce s názvem Karpatský šerpa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení