VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Třinecké železárny otevřou vlastní střední školu

Třinec -Třinecké železárny otevřou od 1. září vlastní střední podnikovou školu, kde si budou studenty připravovat pro práci nejen přímo v hutní firmě, ale také v dalších dceřiných společnostech.

24.8.2009
SDÍLEJ:

Třinecké železárny. Ilustrační snímek. Foto: Deník/ Marek Cholewa

Tento pro Třinecké železárny zásadní krok v oblasti vzdělávání je reakcí na předpokládaný nedostatek technicky kvalifikovaných pracovníků v průmyslu. Soukromá vzdělávací instituce přitom vznikla na základě převzetí dosavadní střední školy v Třinci – Kanadě od Moravskoslezské­ho kraje.

„Cílem výchovy a vzdělávání na škole je nejen příprava mládeže na dělnické profese, ale také příprava odpovídající úplnému střednímu odbornému vzdělání pro výkon vysoce náročných dělnických profesí, profesí technicko-hospodářských pracovníků provozního charakteru a příprava na studium na vysokých školách. Největší motivací pro rodiče a žáky při volbě budoucího povolání bude určitě vedle zabezpečení kvalitní výuky na škole garance perspektivy zaměstnání u perspektivních zaměstnavatelů třinecké skupiny,“ říká personální ředitel Třineckých železáren Boguslaw Heczko s tím, že Třinecké železárny zakoupily celý majetek školy a rovněž převzaly poskytování školských služeb ve školní jídelně a domově mládeže.

Soukromá škola bude mít ve školním roce 2009/2010 celkem 725 studentů, přičemž do prvního ročníku nastupuje 238 žáků. Třinecké železárny zaručují studentům dobré podmínky nejen v průběhu studia (příspěvky na školní pomůcky, sportovní a společenské aktivity, praxi přímo ve společnostech skupiny), ale po absolvování školy i pracovní místo. „V celé skupině najdou uplatnění absolventi školy podstatné části technických oborů stejně jako dalších netechnických oborů. Potřeba zhruba 200 absolventů školy ročně v požadovaných oborech odpovídá přirozené generační obměně,“ sdělil Heczko s tím, že v příštích třech letech odejde do důchodu z třinecké skupiny asi 400 zaměstnanců. V dalším období bude odcházet průměrně ročně do důchodu 200 zaměstnanců.

Třinecké železárny zpracovaly již v roce 2002 ucelený Program spolupráce se školami všech stupňů, kterým několik let aktivně přistupují k výchově budoucích zaměstnanců. „V současné době je i díky tomuto projektu ročně připraveno na práci v Třineckých železárnách 100 až 130 absolventů středních a vysokých škol, přičemž naše ocelářská společnost na studium hutních oborů přispívá ročně nemalými finančními prostředky,“ dodal Heczko.

Autor: Tomáš Machálek

24.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Ilustrační foto.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Čtyřleté děvčátko v Jablunkově vypadlo ze třetího patra

U vážně zraněného dítěte v Jablunkově, které vypadlo z okna, zasahovaly v pátek vpodvečer posádky zdravotnické záchranné služby.

Na náměstí Svobody stavbaři dokončují stavbu nové kašny

Náměstí Svobody ve Frýdku-Místku již brzy ozdobí nový prvek.

AKTUALIZUJEME

Vlak smetl na přejezdu mezi Baškou a Pržnem auto, řidička zemřela

Neštěstí se stalo v pátek dopoledne na železniční trati mezi Baškou a Pržnem. Vlak tam na železničním přejezdu na dolním konci Pržna smetl auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení