VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na co si musí dát letos řidiči v kraji pozor?

Kraj - Deník zjišťoval, na kterých místech Moravskoslezského kraje čekají v letošním roce řidiče dopravní komplikace

13.2.2012
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto: Archiv VLP

Frýdecko-Místecko:

Řidiči budou nadávat na omezení

Obrnit se velkou trpělivostí budou muset v letošním roce řidiči na Frýdecko-Místecku.

Prakticky až do konce roku 2012 se motoristé setkají s úplnou uzavírkou mezi obcemi Chlebovice a Rychaltice, kde probíhá výstavba nové komunikace R48. Provoz je proto veden po souběžné vozovce.

V souvislosti se stavbou „R48 Rychaltice Frýdek-Místek“ a budováním tunelu je ve Frýdku-Místku uzavřena Zahradnická ulice. Práce by tu podle všeho měly skončit 8. července 2012.

V Třinci se v nejbližší době žádné uzavírky nechystají. „Pokud jde o silnice druhých a třetích tříd, zatím není nic v plánu,“ řeklaDeníku šéfka odboru dopravy Miriam Hronovská. Kraj výhledově připravuje opravu propustku na hlavním tahu I/11 v Neborech, informace k termínu a k případným omezením ale nejsou k dispozici.

Karvinsko:

Uzavírky budou trvat několik měsíců

Řidiče pravidelně projíždějící Rychvaldem od Bohumína nebo Dolní Lutyně čekají měsíce objížděk.

V únoru má začít již několikrát odkládaná rekonstrukce Bohumínské ulice vedoucí od křížení silnic z Bohumína a Dolní Lutyně až po křižovatku u Penny Marketu v Rychvaldu u odbočky na Heřmanice.

Téměř dvoukilometrový úsek silnice spravuje kraj, jehož úředníci už s pracovníky rychvaldské radnice naplánovali objízdné trasy. Stavbaři totiž budou muset silnici na nějakou dobu uzavřít.

„Zahájení prací je odvislé od klimatických podmínek, ale předpokládá se v průběhu února. Rekonstrukce je naplánovaná na 310 dnů a skončit má až na konci roku,“ řekla mluvčí krajského úřadu Šárka Vlčková.

Radnice už má naplánovány objízdné trasy jak pro nákladní, tak i pro autobusovou a osobní dopravu.

„Oprava ulice bude probíhat ve dvou etapách: únor až květen a červen až prosinec. Objízdné trasy budou po dobu rekonstrukce vedeny jako jednosměrné,“ řekl místostarosta Rychvaldu Ladislav Sitko.

Žádné jiné zásadní ani dlouhodobější uzavírky silnic letos zatím naplánovány nejsou.

Novojičínsko:

Provoz budou komplikovat opravy mostů

Minimálně tři opravy mostů budou v průběhu roku 2012 komplikovat život řidičům na Novojičínsku.

Na silnici III/05716 ve Straníku, místní části Nového Jičína, je již od loňského července omezen provoz přes tamní most. Důvodem je výrazné zhoršení stavu mostu. Omezení provozu například zakazuje vjezd vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje pět tun. Má trvat do 21. července.

Své už si užili loni na podzim řidiči, kteří projížděli ve směrech mezi Bordovicemi a Frenštátem pod Radhoštěm po silnici II/483. Delší dobu byl tamní most zcela uzavřen a provoz vedl objížďkou přes Lichnov. Momentálně je na místě provizorní most a provoz řídí semafory. Práce na opravě mostu by měly skončit 30. června.

Do třetice probíhá oprava mostu na silnici III/46416 v Bravanticích. Tam je průjezd přes most přes potok zcela uzavřen pro nákladní vozidla, která musí objíždět přes Bílovec, Lubojaty a Lhotku. Rekonstrukce mostu potrvá až do 30. září.

Život řidičů na Novojičínsku budou nadále komplikovat různé práce na přiváděčích na dálnici a výstavba s ní spojená. Například je stále ve výstavbě úsek dálnice D1, silnice II/464 v Bílově. Práce mají skončit 1. ledna 2013.

Opavsko:

Dopravě svítá na lepší časy

Tíživá dopravní situace, která celá desetiletí sužuje Opavany i projíždějící motoristy, se sice pomalu, ale zato jistě zlepšuje. Letošní rok přinese pokračování výstavby důležité rychlostní jedenáctky mezi Opavou a Ostravou, na kterou Státní fond dopravní infrastruktury letos vyčlenil 400 milionů korun. V září se řidiči konečně dočkají zprovoznění jižního obchvatu, jehož výstavba byla zahájena v listopadu 2010.

K dokončení celé trasy zbývá už jen několik kilometrů silnice mezi ulicí Hradeckou ke kylešovickému podjezdu ve směru na Komárov. Dokončeny budou podjezd a přemostění železniční tratě Opava Hradec nad Moravicí a vyrostou i nové mosty přes řeku Moravici i přes železniční trať. Jižní obchvat po dokončení propojí výpadovku na Ostravu se silnicí do Hradce nad Moravicí.

Krajský úřad už přislíbil statutárnímu městu Opavě také finanční prostředky, díky kterým bude letos možné pokračovat v další přípravě budování severního obchvatu.

Bruntálsko:

Někde musí motoristé zpomalit

Opravy v Bílčicích, tedy na hlavním tahu z Olomouce na Opavu, byly přerušeny. Na třísetmetrovém úseku se čistí a zpevňuje svah, takže zde řidiče provází omezení rychlosti. V prosinci ale dělníci tyto práce načas ukončili. „Stavba je na zimní období přerušena. Provoz je zde momentálně bez omezení. Pokračování prací začne na jaře, tak jak povětrnostní podmínky dovolí,“ řekl Oldřich Surý z odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu. Práce v Bílčicích mají skončit 31. května.

Co se týká plánů oprav pro rok 2012, krajskému úřadu oznámili zatím pouze opravu mostu v obci Lomnice u Rýmařova. „Oprava by probíhala za částečné uzavírky, provoz světelného signalizačního zařízení doposud nebyl potvrzen. Záleží na přidělení finančních prostředků,“ uvedl k zamýšleným záměrům Oldřich Surý.

Ostrava:

Oprava Svinovských mostů už začala

Rozsáhlá rekonstrukce Svinovských mostů v Ostravě, přes které denně projíždělo kolem pětačtyřiceti tisíc aut, výrazně ovlivnila dopravu v moravskoslezské metropoli. S opravami a budováním nového terminálu, tedy s projektem za zhruba půl miliardy korun, se začalo v polovině ledna. Stavbaři uzavřeli pro osobní auta jižní most ve směru z Poruby do centra města a začali s jeho demolicí. V opačném směru mohou po druhé části mostu jezdit auta normálně, bez komplikací jezdí přes Svinov v obou směrech i městská hromadná doprava.

První etapa rozsáhlé rekonstrukce by měla trvat až do srpna, pak se situace obrátí. Opravený jižní most se otevře a dělníci se přesunou na jeho severní část, což bude znamenat stop pro osobní auta jezdící ve směru z centra města do Poruby. Ačkoliv uzavírka Svinovských mostů je jedna z největších v historii Ostravy, nepřináší tolik dopravních komplikací, jak se řidiči původně obávali. Kolony na příjezdových komunikacích do krajského města se tvořily první dva dny, pak si lidé zvykli na objízdné trasy nebo přesedli do spojů MHD.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU

13.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
14

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Ondřej Mojžíšek s maminkou, Frýdek-Místek, nar. 15. 8., 48 cm, 3,37 kg, Nemocnice Frýdek-Místek.
17

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

O sbírku na obnovu kostela je zájem. Na spáleništi se pracuje

Pod záštitou města Třince se uskuteční benefiční akce pro obnovu kostela Božího Těla v Gutech, který se před dvěma týdny stal obětí žhářského útoku. Na místo dohlíželi strážníci městské policie a město se pustilo do bezpečnostního kácení ohořelých stromů v blízkosti spáleniště.

Oceláři na úvod Rona Cupu vyhráli

První vítězství na turnaji Rona Cup ve slovenském Trenčíně si připsali ve čtvrtek odpoledne hokejisté Třince. Svěřenci Václava Varadi porazili Žilinu 4:3.

Část obchvatu Frýdku-Místku získala stavební povolení. Vyhráno ale projekt nemá

V případu plánovaného obchvatu Frýdku-Místku nastal posun. Ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení pro část trasy, která zasahuje do přírodní památky Profil Morávky.  

Senioři nebudou muset docházet na úřad

V Bocanovicích nabídnou seniorům novou službu. Budou se moct zapojit do projektu, kterým jim nabídne sociální služby přímo u nich doma.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení