SLAVIČÍN – FRÝDEK-MÍSTEK 0:0

V úvodu střetnutí se hrálo převážně mezi oběma šestnáctkami. V první vážnější šanci se ocitli hosté, když v 10. minutě mířil po centru H. Prokeše těsně vedle Cesnek. O chvíli později skončila Prokešova hlavička pouze v náruči domácího brankáře Talčíka. Domácí zahrozili v 18. minutě, gólman Prepsl však nebezpečnou střelu vyrazil na roh. Podobně skončila na druhé straně rána Literáka. Když se v závěru první půle neprosadil ani Němec, odcházely oba celky do kabin s bezbrankovou remízou.

Ani změna stran gólové radosti nepřinesla. Nejblíže gólu byl deset minut před koncem utkání hostující Cabák, který stál před slavičínským brankářem zcela osamocený, jenže míč z jeho kopačky zamířil vedle branky. Na podzim si oba soupeři podělili po bodu za remízu 2:2, nyní skončilo utkání opět smírně. „Již v první půli jsme mohli vyhrávat 2:0. Vypracujeme si snad pět brankových příležitostí, ale neproměníme je. Na Slavičín máme asi smůlu. Už doma jsme zahodili dvě penalty. Je to sice desátý zápas po sobě, kdy jsme neprohráli, ale tady jsme spíše dva body ztratili,“ řekl po utkání zklamaným hlasem asistent hostujícího trenéra Tomáš Chlebek. „S bodem jsme spokojeni. Soupeř potvrdil, že je nejlepším týmem jara,“ poznamenal slavičínský trenér Ladislav Straka.

Frýdek-Místek v odvetách ještě neprohrál a také na Valašsku měl blíže k vítězství. „Drželi jsme s ním tempo hry hodinu, pak nás hosté těžce přitlačili, až na jednu vyloženou šanci jsme je ale do ničeho nepustili,“ líčil Straka. Třetiligový nováček v závěru utkání doplatil na úzký kádr a velkou marodku, kterou v samotném zápase rozšířili brankář Talčík a obránce Michal Švach. „Kluci jezdili po zadcích, po obtížném programu jim ale docházely síly,“ přiznal Straka.

Frýdecko-místečtí fotbalisté sice na Valašsku nevyhráli, využili ale tak bodového zaváhání béčka Olomouce a Holic. Právě tým HFK bude příštím soupeřem valcířů. Hrát se bude v sobotu 22. května od 10.15 hodin ve Stovkách.

Rozhodčí: Nádvorník. Diváci: 290. ŽK: Švach - Fromelius.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Hrdlička, Staněk, J. Prokeš – Cabák (81. Grusmann), Literák, Němec, Cesnek – Maceček (60. Soukup), H. Prokeš (63. Fromelius). Trenér: Oldřich Machala.