Závodníci sjížděli na koloběžkách sjezdovku

Pstruží, Čeladná /FOTOGALERIE/ - Přibližně dvě stě lidí se v sobotu 31. července přišlo podívat na unikátní koloběžkový závod, který proběhl ve spolupráci se sdružením ČeladnáŽIJE v malebném Skiareálu Opálená Pstruží.

1.8.2010

Přibližně dvěstě lidí se v sobotu 31. července přišlo podívat na unikátní koloběžkový závod, který proběhl ve spolupráci se sdružením ČeladnáŽIJE v malebném Skiareálu Opálená Pstruží.Foto: DENÍK/Martin Šrubař

Do závodu se mohl přihlásit kdokoli na internetových stránkách sdružení ČeladnáŽIJE nebo na Facebooku. Pořadatelé adrenalinové akce vytvořili na sjezdovce celkem sedm kilometrů závodních tratí. Aby se závodníci nemuseli s koloběžkami vláčet do prudkého kopce, měli k dispozici puštěný vlek.

Závod podle slov výrobce českých profesionálních koloběžek MIBO a člena koloběžkařské ligy Břetislava Michálka nemají v kategoriích cross a downhill sjezdu na sportovních koloběžkách v České republice a okolních státech obdobu. „Přišla jsem tady závodit s rodinou. Bylo to skvělé. Spadla jsem jen jednou. Při rychlejší jízdě mi to podklouzlo. Dopad na trávu byl ale měkoučký, takže se mi vůbec nic nestalo,“ popsala své dojmy bezprostředně po dojezdu do cíle jedenáctiletá Eliška Buzková z Kunčic pod Ondřejníkem.

O moderování se postaral Vladimír Skotnica. „Jsem rád, že se tu sešlo tolik závodníků, kteří se mezi sebou utkali o opravdu pěkné ceny. Ti nejúspěšnější si odnesli padesátilitrovou bečku piva. Dostali volné vstupy do solária a bazénu. Jednou z cen byly i tandemové skoky. Velký dík patří i Petrovi Mikeskovi, že nám k závodění poskytl sjezdovku,“ zamyslel se moderátor Skotnica.

V kategorii A (Rodiny s dětmi) zvítězil Michal Poloha a Karolínka Polohová (4:02:20), na druhém místě byli Pospěchová Karin a Václav Marek (5:24:64) a třetí Petr Picmaus a Michal Havlíček (5:31:42). Kategorii B „Extréme“ (downhill na 500m) ovládl Vlasta Matýsek (0:18:13), stříbrné místo obsadil Tomáš Kovář (0:18:69) a bronz Lukáš Kania (0:20:13). Kategorii C „Kross“ vyhrál Viktor Černý, druhý dojel Radim Knebel a ze třetího místa se radoval Ondřej Janečka.

Akci, která trvala celé odpoledne, doprovodil také bohatý program. K dobré náladě hrála kapela Meteor. Samozřejmě nechybělo dobré pití a jídlo. Velký zájem byl například o bramborové placky. Hlavní pořadatel celé akce byl Honza Škraňka, který si pro příští ročník stanovil ještě vyšší metu. „Protože závod měl velký ohlas, moc bych si přál, aby se za rok jednalo už o mezinárodní akci,“ hleděl do budoucnosti Škraňka s tím, že při závodech nebyl kromě několika modřin nikdo vážně zraněn.

Autor: Martin Šrubař

1.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Požár si na domě vyžádal škodu za milion

Starší rodinný domek ve Starém Městě zachvátil v pátek 2. prosince po půl osmé ráno požár.

Region - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.