V případě rekonstrukce brněnského bytu šlo o poměrně zásadní proměnu. Spočívala ve vyrovnání podlah, nových instalací včetně topení, nových omítkách a kompletně nového vestavěného a kusového nábytku.

Kuchyně, která stojí za to

Rodina investora je poměrně společenská, ráda se potkává s dalšími rodinnými příslušníky i přáteli. Za hlavní místo setkávání si vybrala kuchyni.

„Je to kuchyně s ostrůvkem a až šestimístným jídelním stolem a malou pohovkou. Kuchyňská linka je tvořena dvěma částmi. Ta u nosné stěny je tmavě modrá s dubovou nikou se dřezem a úložným prostorem,“ popsala Iva Zezulová z kanceláře IAK architektonické studio.

Doplnila, že druhou částí je ostrůvek. Požadavkem bylo, aby byl co nejvíce vzdušný, nepřekážel očnímu kontaktu s návštěvami, ale zároveň měl prostorově oddělit vařící část od té stolovací.

„Vznikl tak dubový ostrůvek se subtilní kovovou konstrukcí. To, že nám ocelová konstrukce krásně kopíruje konstrukce po obvodu, vnímám ve starém domě skoro jako zázrak. Ale povedlo se,“ míní Ivana Zezulová.


Nahrává se anketa ...

Světla jako žluté balónky

A co další místnosti?

Pokud jde o ložnici, tak ta je aktuálně určená pro spánek miminka Sárky a jejích rodičů. Dominuje ji jednoduchá postel a přehlédnout nelze zajímavá světla v podobě balónků žluté barvy.

close Byt je plný zajímavých detailů. info Zdroj: se svolením Jakuba Jurdiče zoom_in Byt je plný zajímavých detailů

V obývacím pokoji zase pozornosti neunikne knihovna, která má ocelovou konstrukci a polici s dvířky z dubové dýhy. Materiálově tak navazuje na ostrůvek kuchyně. V bytě pak je nyní ještě jeden pokoj, který prozatím může sloužit jako ten pro hosty, jelikož malá Sára zatím vlastní místnost k životu úplně nepotřebuje.

Šatna jako odkrojek obývacího pokoje

Pro většinu rodin je potřebný dostatek úložného prostoru. Zvláště pro ty, které mají děti. Tuto funkci plní šatna přístupná hned z prostoru vstupní chodby.

„Vznikla půdorysným odkrojením od velkého obývacího pokoje,“ přiblížila architektka. Šatna je přístupná hned z prostoru vstupní chodby.

Byt je plný zajímavých detailů a originálních kusů. Jde zejména o nábytek na míru z kvalitního materiálu i netradiční kousky, které už byly koupeny jako finální výrobky. Nechybí ani české sklo.