Pro splnění svého plánu se investor z Popůvek u Brna spojil s architektem Miroslavem Gebasem, se kterým rekonstrukci přihlásili i do prestižní architektonické soutěže Grand Prix architektů – Národní ceny za architekturu.

Zadání bylo jednoznačné: mít vzhledově krásný dům, jednoduchý, přitom technologicky vyspělý a snadno udržovatelný. Už na začátku rekonstrukce bylo jasné, že bude nutné zateplení fasády. K tomu majitel využil 160 mm silné minerální izolace s tím, že v soklové části sáhnul po extrudovaném polystyrenu. Jako fasádní obklad byly zvoleny dřevěné latě.

V případě střešní krytiny zvolil falcovaný plech namísto původního betonového materiálu. Stará okna nahradila trojskla.

Kvůli změně vnitřní dispozice bylo nutné vybourat nenosné příčky. „Nyní je propojena kuchyně, jídelna a obývací pokoj. Dominantou tohoto prostoru jsou velká okna s výhledem do zahrady a přímým vstupem na terasu s bazénem,“ přiblížil architekt Miroslav Gebas.

Vše tak uvnitř v současnosti působí světle a vzdušně.

Ve znamení přírodních barev 

Investor se rovněž rozhodl kvůli potřebnému soukromí oddělit koupelnu od WC. V interiéru i exteriéru dominují přírodní barvy – bílá, šedá, antracitová a dřevo.

Pochopitelně došlo i ke kompletní výměně elektroinstalace. Dům nyní vytápí tepelné čerpadlo. Velice příjemné jsou pak tři parkovací stání na zpevněné ploše.