Pro vznik svého nového domova se investor z pražských Malešic rozhodl spolupracovat s architektem Martinem Karešem, který připravil návrh novostavby, „Koncept interiéru je ovlivněn estetikou funkcionalismu a přizpůsoben každodenním potřebám velké rodiny s dětmi,“ uvedla Martina Šandová z architektonického studia TI ARCHITEKTI, která projekt přihlásila do prestižní soutěže Interiér roku.

Pro rodinu s malými dětmi a psy

Doplnila, že architektonický tým mohl začít svoji práci ještě v počátcích stavby, takže bylo ještě možné částečně ovlivnit dispoziční řešení a celkovou budoucí podobu upravit plně ve prospěch rodiny s třemi malými dětmi a psy.

„I vzhledem k dětem a veselé povaze rodiny, která se ráda setkává se svými přáteli, jsme chtěli,  aby prostor působil svěže, hravě a barevně,“ konstatovala Martina Šandová.

close I takto může vypadat dětský domov snů. info Zdroj: se svolením soutěže Interiér roku a Zuzany Veselé zoom_in I takto může vypadat dětský domov snů.

Růžovou tu můžu mít …

Dům je plný zajímavých řešení. Například v obývací části nejsou běžné podhledy, ale odhalen je betonový strop. Pod ním doslova svítí velký růžový betonový ostrůvek.

„Růžovou barvu jsme zvolili pro její hravost a také nám příjemně kontrastovala s industriálním charakterem stropu, který jsme chtěli trochu potlačit. Součástí ostrůvku jsou úložné prostory i kuchyňské spotřebiče jako je trouba, myčky, výsuvná digestoř či dřez,“ doplnila.


Nahrává se anketa ...

Čtyři koupelny, obyčejné obklady

Dům má i patro a suterén. V druhém jmenovaném je zkušebna a nahrávací studio pro kapelu investora. Patro je již ryze soukromé, kdy v něm jsou tři dětské pokoje, ložnice, koupelny. Právě koupelny jsou v domě celkem čtyři.

„Každá z koupelen je v jiné barevnosti. Sjednocujícím prvkem jsou obyčejné rako obklady o rozměru 10x10 centimetrů, kdy je zvýrazňuje barevná spárovací hmota,“ popsala Martina Šandová.

K celkové hřejivosti pak přispívají umělecká díla od Michaely Červené, Davida Krňanského či Richarda Konvičky.

close Facebook Deník Styl je tu pro každého. info Zdroj: Deník/Denisa Lottmannová zoom_in Facebook Deník Styl je tu pro každého.