Aut značky Škoda je aktuálně v nabídce TipCars.com 12,5 tisíce, jedná se o nabídku autobazarů, či přímých majitelů. Za Škodovkou je Volkswagen s 6 tisíci nabízenými vozy. Jako třetí je pak značka BMW s nabídkou 4 tisíc vozů.

„Češi jsou zkrátka patrioti a domnívám se, že nabídka zde odpovídá také poptávce, Škodovky u nás zkrátka vedou, a to na plné čáře,“ říká Marek Knieža, ředitel auto-moto inzertního webu TipCars.com.

„Na prvních místech v počtu inzerovaných automobilů jsou modely Škoda Octavia a Škoda Fabia, což odpovídá například i statistikám Svazu dovozců automobilů o registraci nových vozů v tomto roce,“ dodává.

Nejčastěji nabízené modely oproti loňsku zdražily

Dle typu karoserie je mezi nabízenými Octaviemi nejčastější varianta combi, nejčastěji z roku 2019. Průměrně ji autobazary a majitelé nabízí za 387 tisíc korun, v závislosti na nájezdu a výbavě.

Jde o mírné zdražení oproti minulému roku, kdy se čtyři roky staré Octavie combi prodávaly za průměrnou cenu 356 tisíc. Často nabízené jsou také rok staré Octavie s typem karoserie liftback, jejichž cenovka se aktuálně pohybuje okolo 681 tisíc korun.

close Škoda Octavia 1,8 TSI 4x4. info Zdroj: se svolením TipCars zoom_in Škoda Octavia 1,8 TSI 4x4.

Druhým nejčastějším modelem v nabídce je Škoda Fabia. V nabídkách se objevuje převážně v provedení hatchback a rokem výroby 2022. Kupující za ni zaplatí průměrně 430 tisíc, přičemž ještě loni stály rok staré Fabie se zmíněnou karoserií průměrně o 37 tisíc méně.

Co do počtu nabízených vozů je na třetí příčce mezi Škodovkami model Superb. Nejčastěji se nabízí v provedení kombi z roku 2019 za cenu lehce přes 600 tisíc. Ještě před rokem se čtyři roky starý model Škoda Superb prodával o 60 tisíc levněji.

„U nejčastěji nabízených Škodovek tedy pozorujeme poměrně citelný růst ceny. Uvidíme tedy, jak si budou ceny stát nadále v budoucnosti, každopádně s plánovaným nákupem těchto automobilů se většinou nevyplatí čekat,“ říká Marek Knieža z TipCars.com.

Dalšími velmi častými modely Škoda v nabídce jsou Scala, Karoq a Kamiq. Scala přitom vede v nabídce hatchbacků a Karoq mezi SUV.