Obytné vozy jsou čím dál oblíbenější variantou cestování a jezdí s nimi na dovolenou v Česku i do zahraničí stále více lidí. Na TipCars.com aktuálně najdete okolo 900 kusů obytných vozů a přívěsů. Nejvíce zastoupeny jsou značky Adria, Weinsberg, Volkswagen, Hobby, Dethlefss, Carado či Bürstner.

„Vybírat můžete z nabídky vozů v cenové hladině od 40 000 korun až po několikamilionové kusy. Nejdražším kouskem v naší inzerci je Concorde Centurion 1200GST, který lze v tuto chvíli pořídit za 26 079 691 korun,“ říká Marek Knieža, ředitel inzertního auto-moto webu TipCars.com. Nejdražší kousek z nabídky najdete jako třešničku na závěr i mezi našimi dnešními tipy.

Top 5 nejdražších a nejluxusnějších obytných vozů na světě:

| Video: Youtube

V dalším díle seriálu jsme pro vás vytipovali pět „obytňáků“. Více se o nich dozvíte níže, prohlédnout si je můžete v naší fotogalerii. A zahlasovat si o obytný vůz vašeho srdce můžete v anketě v dolní části článku.

Carado A361 JTD 2,3

close Carado A361 JTD 2,3. info Zdroj: se svolením Autocentrum Stéblová zoom_in Carado A361 JTD 2,3.

Náš první tip je na obytný vůz Carado A361 JTD 2,3, který se prodává za 1 399 000 korun. V provozu je od srpna 2021 a najeto má 31 tisíc kilometrů. Auto má dieselový motor o objemu 2287 ccm s výkonem 103 kW (140 PS).

Ve výbavě najdete například manuální převodovku, tempomat, manuální klimatizaci, palubní počítač, prostor pro spaní i jízdu až pro 6 osob, boiler, markýzu, sprchu a WC, okna se zatemněním a moskytiérou, zadní nosič na kola, velkou lednici s odděleným mrazákem či automatický satelit a TV.

Adria HDi Twin 600 SPT 2,0

close Adria HDi Twin 600 SPT 2,0. info Zdroj: se svolením Autobazar Auto Trio zoom_in Adria HDi Twin 600 SPT 2,0.

Náš druhý tip je na obytný vůz Adria HDi Twin 600 SPT 2,0, který se prodává za 1 197 900 korun (možnost odpočtu DPH). V provozu je od března 2019 a najeto má 91 tisíc kilometrů. Auto má dieselový motor o objemu 1997 ccm s výkonem 120 kW (163 PS).

Ve výbavě najdete například manuální převodovku, tempomat, zadní parkovací senzory, boiler, markýzu, manuální klimatizaci, nezávislé topení, přední otočná sedadla, LED denní svícení, palubní počítač, satelitní navigaci, 4 místa na sezení a 3 místa na spaní, velkou lednici a mrazák, sprchu a pevné WC, solární panely či nosič na kola.

Weinsberg K250L JTD 2,3

close Weinsberg K250L JTD 2,3. info Zdroj: se svolením Autocentrum Stéblová zoom_in Weinsberg K250L JTD 2,3.

Náš třetí tip je na obytný vůz Weinsberg K250L JTD 2,3, který se prodává za 999 900 korun. V provozu je od května 2012 a najeto má 74 tisíc kilometrů. Auto má dieselový motor o objemu 2287 ccm s výkonem 96 kW (130 PS).

Ve výbavě najdete například manuální převodovku, boiler, markýzu, sprchu a WC, tónovaná skla, manuální klimatizaci, palubní počítač, přední otočná sedadla, nosič kol, lednici s mrazákem nebo také zatemnění a moskytiéry.

Volkswagen California T5 2.0TDi

close Volkswagen California T5 2.0TDi. info Zdroj: se svolením VW dovozy zoom_in Volkswagen California T5 2.0TDi.

Náš čtvrtý tip je na obytný vůz Volkswagen California T5 2.0TDi, který se prodává za 524 900 korun. V provozu je od roku 2011 a najeto má 220 tisíc kilometrů. Auto má dieselový motor o objemu 1968 ccm s výkonem 103 kW (140 PS).

Ve výbavě najdete například automatickou klimatizaci, sprchu a WC, kompresorovou lednici s mrazákem, vařič, dřez, zásobníky na čistou a šedou vodu, rozkládací dvoulůžko, tepelnou izolaci vozidla či LED osvětlení obytného prostoru.

Concorde Centurion 1200GST MB Actros

close Concorde Centurion 1200GST MB Actros. info Zdroj: se svolením Blue Rent zoom_in Concorde Centurion 1200GST MB Actros.

Náš poslední tip je na luxusní vůz Concorde Centurion 1200GST MB Actros, který se prodává za 1 028 379 EUR (v přepočtu zhruba 26 milionů korun, možnost odpočtu DPH). V provozu je od roku 2022 a najeto má jen 3 tisíc kilometrů. Auto má dieselový motor o objemu 12 800 ccm s výkonem 391 kW (531 PS).

Ve výbavě najdete například automatickou převodovku, satelitem řízený adaptivní tempomat, parkovací kameru, automatickou klimatizaci, nezávislé topení, palubní počítač, satelitní navigaci, bezklíčové startování, panoramatickou střechu, přední křesla kabiny s masážní funkcí, kožené čalounění, podlahové topení, autochladničku, solární panely, sprchu a WC, markýzu, boiler, vzduchem odpružený podvozek, kamerový systém namísto zpětných zrcátek či indukční vařič a myčku nádobí.


Nahrává se anketa ...

Kompletní nabídku těchto vozů najdete ZDE.

Na co si dát pozor při koupi ojetého auta? A jak ojeté auto rychle prodat?

  • Na tyto a další zajímavé otázky odpovídal šéf inzertního auto-moto webu TipCars Marek Knieža. 
  • Podívejte se ve videocastu Deník s nadhledem na jeho rady a doporučení.
Deník s nadhledem | Video: Vitovská Ivana

Proč je výhodné hledat auto na webu TipCars.com?

  • Výhodou je samotný systém vyhledávání, který je postaven tak, ať je co nejvíce komfortní pro každého uživatele.
  • „Sledovali jsme, co lidé na našich stránkách nejvíce zadávají a hledají, a tyto jejich nejčastější požadavky jsme jim nabídli ve zjednodušené předvolbě. Víme, že se hlavně hledá značka, model, cena do určité výše, rok výroby, motor či převodovka. Méně už dneska lidé řeší stav kilometrů, protože v tomto údaji se dříve v inzerátech dost lhalo,“ vysvětluje ředitel TipCars.com Marek Knieža.
  • Inzertní auto-moto web TipCars.com umí každému najít auto i podle dalších detailů a přání, třeba s vyhřívanými sedadly, s automatickou převodovkou nebo s tažným zařízením. Můžete si vybrat i více aut a pak je navzájem srovnávat na takzvaném „parkovišti“. A pokud zrovna nenajdete vůz podle vašich představ, založíte si na webu „hlídacího psa“, který za vás pohlídá nové inzeráty a upozorní vás na ně.
  • Podrobnější informace k mnoha modelům starších aut i jejich hodnocení odborníkem můžete najít i ve speciální rubrice Poradna TipCars, kterou najdete ZDE.

TipCars.com patří do skupiny Vltava Labe Media, která vydává i regionální Deník.