V první řadě je tu ZR-V, které bude nabízeno výhradně s hybridním motorem. Honda svůj systém označuje jako e:HEV a v tomto případě se jedná o benzínový dvoulitr, spojený s elektromotorem. Jde o klasický hybrid, takže se auto nemusí nabíjet, palubní elektronika se sama postará o kombinování obou pohonů. Celkový výkon činí pěkných 184 koní, z nuly na sto zrychluje ZR-V za 7,8 sekundy a maximální rychlost činí 173 kilometrů v hodině.

ZR-V už mohl také vyzkoušet redakční kolega Radek Pecák, který jej označil za auto se správnou velikostí i technikou.

A jaká je tedy cena? Základní specifikace Elegance vyjde na ceníkových 939 900 korun včetně DPH. Na jednu stranu to rozhodně není málo, na druhou stranu se jedná o velice solidní a neošizenou základní výbavu. V ceně jsou třeba osmnáctipalcová litá kola, přední i zadní parkovací senzory a couvací kamera, 11 airbagů, audiosystém s osmi reproduktory, digitální přístrojový štít a také infotainment s devítipalcovým dotykovým displejem, obsahující konektivitu s mobilními telefony.

Trojice nových SUV od Hondy
Novinky u Hondy: Japonská značka představila trojici SUV během jednoho dne

Verze Sport za 989 900 korun je potom převážně designovou záležitostí. Má jiný nárazník a masku chladiče, leskle černé rámečky oken a kryty zpětných zrcátek, matně černá kola, čalounění v kombinaci látky a koženky a sportovní kryty pedálů. Z praktických věcí je tu vnitřní LED osvětlení, elektricky a bezkontaktně ovládané páté dveře, bezdrátové nabíjení a doplňkové USB porty.

Na vrcholu nabídky stojí luxusně pojatá výbava Advance za 1 039 900 korun. Ta má navíc černá kožená sedadla s perforací a stříbrným prošíváním, vyhřívaný volant, panoramatickou střechu, lesklá černá kola, větší přístrojový panel doplněný head-up displejem, ale i audiosystém BOSE s 12 reproduktory.

  • Připomeňte si představení SUV novinek Hondy na oficiálním videu:
Zdroj: Youtube

Stále tajemstvím zůstává kompletní ceník většího modelu Honda CR-V, který přichází v šesté generaci. Zde Honda zveřejnila jen pár podrobností, a také základní cenu 1 079 900 korun včetně DPH za hybridní variantu.

V nabídce bude vedle klasického hybridu i plug-in hybrid, tedy verze s externím nabíjením, která zvládne až 82 kilometrů čistě elektrického dojezdu při plném nabití. CR-V je zároveň praktičtější než jeho předchůdce, s rozvorem delším o 40 mm nabídne více prostoru pro posádku, ale i větší kufr. Bezpečnost potom vylepší nový systém Honda Sensing 360, monitorující mrtvé úhly okolo celého vozidla. Více podrobností o CR-V se teprve chystá.