Každopádně v tuto chvíli Hyundai představil vlastně jen design nového Santa Fe. Mnoho detailů – mimo jiné nabídku motorizací – značka zatím tají. Kompletní odhalení, při kterém se dozvíme všechny fakta a specifikace, je naplánováno na příští měsíc, kdy proběhne digitální videopremiéra na oficiálním YouTube kanálu.

I když neznáme konkrétní rozměry, už teď můžeme říci, že Santa Fe bude skutečně robustní auto. Design prakticky bez oblin, jehož futuristická příď i záď hraje prvky ve tvaru písmene „H“, pod širokými podběhy skrývá i velká 21palcová kola, jako by šlo o mnohem menší disky.

Tisková zpráva zmiňuje také pořádně dlouhý rozvor a obří zavazadelník s mimořádně širokými pátými dveřmi, který má posloužit pro nejrůznější aktivity. Santa Fe chce zaujmout lidi žijící aktivním životním stylem, i proto se na jedné fotce objevuje vůz se střešním stanem a kempovací výbavou. Lze předpokládat, že obojí bude součástí nabídky originálního příslušenství.

Hyundai Ioniq 5 N
Hyundai Ioniq 5 N je ryzí sportovní elektromobil. Umí řadit i kopat do spojky

Interiér se nese v minimalistickém stylu, a už i Santa Fe přechází na stále populárnější koncepci dvou displejů, které jako jeden zakřivený celek vystupují z palubní desky. Oba displeje mají úhlopříčku 12,3“, jeden slouží jako přístrojová deska před řidičem, druhý jako dotykový displej infotainmentu.

Na druhou stranu je zde i dost klasických fyzických ovladačů na širokém středovém tunelu, kde má svoje místo také dvojice bezdrátových nabíječek. Santa Fe nadále zůstane i sedmimístná konfigurace se dvěma sedadly ve třetí řadě a chybět nebude ani široký výběr materiálů v interiéru.

Mnoho dalších aspektů zůstává prozatím v mlze. Nevíme třeba, s jakou nabídkou motorizací přijde Santa Fe na evropské trhy. Na jedné fotografii je vidět nápis „2.5T“ na víku zavazadelníku, což by odpovídalo na přeplňovaný motor 2.5 Smartstream, ten se ale u nás nenabízí. Lze očekávat, že v ceníku pro náš trh budou převažovat hlavně hybridní a plug-in hybridní motorizace.