VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA RUMIANOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kostel svatého Jana a Pavla má nový oltář

Frýdek-Místek – Několik stovek věřících se shromáždilo v místeckém farním kostele svatého Jana a Pavla ve, pro mši celkem netradičním, čase: v sobotu 28. srpna v 16 hodin. Důvod byl prostý. Kostel totiž dostal zbrusu nový oltář a právě v tento čas jej přijel posvětit biskup Ostravsko–opavské diecéze František Václav Lobkowicz.

Doprava plavidla byla složitější než jeho stavba

BAŠKA – Poslední roky jsou divácky stále populárnější nejrůznější závody netradičních plavidlech. Tisíce lidí na Frýdecko-Místecku má například ještě v čerstvé paměti čtvrtý ročník Baškohrátek na přehradě Baška. Mezi soutěžícími týmy se na druhém místě umístil i domácí tým Aqua GP.

Cyklostezka snad bude dokončena už do dvou let

Paskov – V přípravě výstavby cyklostezky na trase Ostrava – Beskydy nastal další posun: Konkretizuje se dostavba chybějících úseků mezi Frýdkem Místkem a Ostravou. První cyklisté by se po zkompletované stezce mohli svézt snad už do dvou let.

Hrad se ještě neuzavírá

Hukvaldy – Hradní sezona se spolu s létem pomalu chýlí ke konci, návštěvníci hradu Hukvaldy se ale přesto ještě mohou do konce roku těšit na několik tradičních akcí.

Infokiosků přibývá jako hub po dešti

Frýdek-Místek – Turisté i lidé ze zdejšího regionu už nemusejí být odkázáni na jednoduché papírové mapy a tradiční zdroje informací, ale mohou stále častěji využívat i moderních, neustále dostupných a přitom jednoduchých technologií v podobě takzvaných informačních kiosků. Ty v beskydském regionu vyrůstají jako houby po dešti. Vypadají podobně, jako například bankovní automaty na peníze, jen jsou opatřeny větší dotykovou obrazovkou.

Nejvíce dětí přilákali hasiči

Frýdek-Místek – Prázdniny ve městě se během pěti let svého pokračování staly doslova fenoménem. Každoročně se jich účastní stovky dětí školou povinných a mnoho rodičů si už snad prázdniny svých ratolestí bez tohoto pestrého programu ani nedokáže představit.

Žena celý život šetřila, aby mohla dát městu zvon

Frýdlant nad Ostravicí – Dojemný příběh sedmasedmdesátileté Valerie Plačkové provází jeden z nových zvonů, které se v minulých dnech rozezvučely nad Frýdlantem.

Lidé se mohou těšit na nové chodníky

Frýdek-Místek – Asfaltové chodníky se podle všeho už brzy stanou ve Frýdku-Místku minulostí. Město je totiž postupně nahrazuje praktičtější zámkovou dlažbou. Opravy a výstavba chodníků ve městě spolykají třiašedesát milionů korun.

Rampa dostane nový koberec

Frýdek-Místek – Řidiče, kteří budou během tohoto víkendu projíždět ulicemi Frýdku-Místku, opět čeká dopravní omezení a uzavírka. Opravovat se totiž bude sjezd ze silnice I/56 u Baumaxu.

Opravář už zažil i kytaru propíchanou vidličkou

Frýdek-Místek – Nástroje pomačkané ovíněnými muzikanty, to je pro Miroslav Skotnicu téměř denní chleba

V Lysůvkách už hloubí tunel, má ovlivnit ministra

Frýdek-Místek – Ministr dopravy Vít Bárta právě v uplynulých dnech zveřejnil seznam staveb, které chce nová vláda v rámci úspor ve státním rozpočtu nerealizovat. Podle tohoto ministerského seznamu se má zastavit také příprava obchvatu Frýdku-Místku. Vedení radnice však doufá, že se mu ještě podaří rozhodnutí ministra zvrátit.

Obyvatelé Paskova se ještě letos dočkají velkého sálu

Paskov – Stará sokolovna v Paskově se právě nyní proměňuje k nepoznání. Obec se totiž pustila do její celkové rekonstrukce. Z chátrajícího a zcela nevyužívaného objektu by mělo vzniknout moderní víceúčelové kulturní a společenské centrum vhodné pro pořádání kulturních a společenských akcí či různých školení a v němž najdou zázemí i místní spolky, sportovci, taneční kroužek či mažorezky.

Festival Beskydy sound rozhýbal tisíce lidí

Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ – Nábřeží řeky Ostravice před víceúčelovou sportovní halou ve Frýdku-Místku se tuto sobotu 14. srpna proměnilo v dějiště čtvrtého ročníku festivalu Beskydy sound. Tuto akci si nenechalo ujít čtyři tisíce návštěvníků, kteří při vystoupení některých kapel plochu před pódii zcela zaplnili.

Na Lysé hoře jsou nové webkamery

Lysá hora – Všichni, kdo si rádi prohlížej aktuální snímky z webových kamer umístěných na beskydských vrcholech, se mohou zaradovat.

Přehrada zažila Baškohrátky

Baška /FOTOGALERIE/ – Další, už čtvrtý ročník populární soutěže netradičních plavidel s přiléhavým názvem Baškohrátky, proběhl tuto sobotu 14. srpna na přehradě v Bašce. Akci si nenechalo ujít několik tisíc diváků. Závodníků na netradičních plavidlech však letos oproti předešlému roku výrazně ubylo.

Nad Frýdlantem se rozezvučely nové zvony

Frýdlant nad Ostravicí /FOTOGALERIE/ – Nad městem Frýdlant nad Ostravicí se v pátek 13. srpna ve 20 hodin úplně poprvé rozezvučely čtyři nové zvony, které byly ten den slavnostně zavěšeny ve věži zdejšího kostela svatého Bartoloměje. Ještě předtím, než jeřáb zvony vyzdvihl do věže, je posvětil biskup ostravsko-opavské diecéze monsignor František Lobkowicz. Tuto neobyčejnou událost si nenechaly ujít stovky věřících i nevěřících lidí.

Radnice je proti zastavení příprav výstavby obchvatu

Frýdek-Místek – Ministerstvo dopravy ČR dnes, v pátek 13. srpna, zveřejnilo seznam dopravních staveb, které mají být kvůli úsporám ve státním rozpočtu zastaveny. Mezi tyto pozastavené akce patří i obchvat Frýdku-Místku.

Koupání v brušperské přehradě už není nebezpečné

Brušperk – Nejhorší voda ke koupání na koupacích místech ve volné přírodě je v současné době zřejmě v okrese Frýdek-Místek. Ačkoliv se ve zdejších nádržích kvalita vody oproti předchozím týdnům o něco zlepšila, stále to není „nic moc“. V ostatních okresech kraje je ale nyní voda ke koupání většinou zdravotně nezávadná.

Sportovci dostávají od města každoročně miliony korun

Frýdek-Místek – Částky, které město uvolňuje a vkládá na podporu sportovních aktivit obyvatel města, se rok od roku násobí a dosahují už řádově desetimilionů korun. Letos částka uvolněná z městského rozpočtu na podporu sportu dosáhla 20,579 milionu korun, což je o 1,050 milionu korun více než minulý rok a o 2,679 milionu korun více než předloni.

V Krásné se bude mluvit o Afghánistánu

Krásná – Velmi ojedinělou a výjimečnou výstavu si během srpna zájemci mohou prohlédnout v sále obecního úřadu v Krásné. Jedná se o společnou výstavu Ministerstva obrany ČR a Ministerstva zahraničních věcí ČR o Afghánistánu.

Děti dostaly od města dárek, zbrusu nové hřiště

Frýdek-Místek – Dětské hřiště na ulici Pod školou ve Frýdku se dočkalo rekonstrukce. Děti se tu nyní mohou vydovádět na zbrusu nových bezpečných atrakcích.

Nezaměstnanost je stále blízko deseti procentům

Frýdek-Místek – Pracovních příležitostí pro dělníky v červenci přibylo, volných místo pro ostatní profese je na trhu práce naopak méně. Míra nezaměstnanosti zůstala téměř na stejné hodnotě.

Opravami nyní prochází celá řada ulic

Frýdek-Místek – Frýdecko-místecké technické služby v těchto dnech provádějí na městských silnicích hned několik oprav, řidiči ale mohou zůstat klidní.

Oprava rondelu o víkendu zbrzdí dopravu

Frýdek-Místek – Řidiči, kteří budou o následujícím víkendu, to je od soboty 14. srpna do neděle 15. srpna, projíždět přes centrum Místku, by se měli připravit na dopravní komplikace. Na tyto dny se totiž připravuje generální oprava kruhového objezdu u místeckého Lidlu, tedy na křižovatce ulic Frýdlantská a Beskydská.

V Žermanické přehradě ubylo toxických sinic

Žermanice – Hygienici nyní přinesli po dvou nebo třech týdnech, kdy od nich zaznívalo varování, opět dobrou zprávu: Kvalita vody v Žermanické přehradě se v posledních dnech mírně zlepšila.

Lidé mohou už posedmé říci názor na služby

Frýdek-Místek – Frýdecko-místecké technické služby opět přicházejí se zajímavým počinem: Společnost TS už posedmé vyslala do ulic tazatele, kteří se místních obyvatel ptají na jejich spokojenost s poskytovanými službami.

Sympozium smaltu je opět tady

Frýdlant nad Ostravicí /FOTOGALERIE/ – Do Beskyd se sjeli nejlepší evropští umělci v oboru uměleckého smaltu. Celý tento týden totiž ve Frýdlantu nad Ostravicí probíhá už jedenáctý ročník mezinárodního sympozia Frýdlantský umělecký smalt 2010.

Frýdečané a Místečané odevzdali pět tisíc obrazovek

Frýdek-Místek – Obyvatelé Frýdku-Místku se vloni vyznamenali. Jen za minulý rok totiž odevzdali do zdejších sběrných dvorů téměř pět tisíc vysloužilých televizorů a monitorů.

Nezaměstnanost poklesla, ale nabídek je málo

Frýdek-Místek – Nezaměstnanost na Frýdecko-Místecku v červnu mírně poklesla, důvod k přílišné radosti ale zatím není. Pomyslná fronta uchazečů čekajících na jedno volné pracovní místo je ale úplně stejně dlouhá jako vloni – je 17místná.

Mobilní sběrna jezdí i o prázdninách

Frýdek-Místek – Obyvatelé Frýdku-Místku mohou svůj nebezpečný a velkoobjemový odpad vyhazovat do takzvané mobilní sběrny i v průběhu letních prázdnin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT