VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ MORYS

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Chovatelé ve Frýdku vystavovali exotické ptactvo

Desítky druhů exotického ptactva jsou od pátku do neděle k vidění v domě chovatelů na Zámeckém náměstí ve Frýdku.

Kaple dostala požehnání

Jméno svatého Lukáše, patrona lékařů, nese ode včerejška nemocniční kaple ve frýdecko-místecké nemocnici.

Požár střechy domku s garáží způsobil milionovou škodu

Pět jednotek hasičů zasahovalo v pátek odpoledne v Návsí u požáru části sedlové střechy rodinného domku s podkrovím a garáže se starším osobním automobilem Peugeot 206.

Na přejezdu ve Frýdku přibudou závory

Zabránit potenciálním neštěstím na nechvalně proslulém železničním přejezdu u frýdeckého nádraží by už za rok měly také závory. Kolejiště má na starosti Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která s vybudováním závor počítá.

V Třinci mají koalici, Palkovská přizvala KDU-ČSL

Ačkoli komunální volby v Třinci dopadly jasným vítězstvím hnutí Osobnosti pro Třinec, které v čele s primátorkou Věrou Palkovskou získalo většinu křesel v zastupitelstvu bez nutnosti hledání koaličního partnera, v hutnickém městě přesto vznikla koalice. Utvořily ji Osobnosti pro Třinec s KDU-ČSL.

Při výstavbě obchvatu poškodila firma opravenou komunikaci

Výstavba první části obchvatu Frýdku-Místku, která začala letos na jaře, přináší komplikace. Město eviduje první škody, které stavebníci způsobili, a to v Čelakovského ulici.

Část nového vodovodu vybudují bez výkopu

Na začátku nového školního roku začala výměna vodovodního potrubí v okrajové části největšího frýdecko-místeckého sídliště Slezská.

Podíl lidí bez práce se v regionu drží pod třemi procenty

Situace na trhu práce kopíruje trend poslední doby – volných pracovních pozic je dostatek, vhodní adepti ale chybí. Podíl nezaměstnaných osob na konci září dosáhl v okrese Frýdek-Místek hodnoty 2,9 procenta. Oproti září roku 2017 je to pokles o 0,7 procentního bodu. Podíl žen a mužů v evidenci Úřadu práce (ÚP) je téměř vyrovnaný. 

Na výpadovce do Beskyd přibyly ve Frýdku-Místku semafory

Nové semafory už brzy budou řídit provoz na vytížené silnici I/56 na Letné v Místku. Město je nechalo nainstalovat na křižovatce Frýdlantské a Čelakovského ulice.

Osmáci se učí první pomoc

Jak zastavit krvácení, ošetřit popáleninu či zlomeninu nebo rozeznat příznaky srdeční zástavy a kdy zavolat záchranku, to vše se naučí žáci osmých tříd z Frýdku-Místku.  

Zfetovaný motorkář ujel ve Frýdku-Místku policistům, pak havaroval

V neděli asi půl hodiny po půlnoci policisté ve Frýdku-Místku zastavovali k běžné silniční kontrole motocykl jedoucí po ulici 17. listopadu. Dvaatřicetiletý motorkář ale na zvukové a světelné výzvy k zastavení nereagoval.

Rekonstrukce beskydské přehrady Šance končí

FOTOGALERIE/ Tříleté stavební práce zlepšily bezpečnost přehrady, která zásobuje pitnou vodou podstatnou část regionu.

Oplocení hřišť je terčem vandalů

Nezvyklou zábavu si minulý týden vymyslely děti v Jeronýmově ulici ve Frýdku - Místku.

Hasiči zachránili ženu, která spadla při úpravě sedlové střechy

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v sobotu v podvečer v Raškovicích u ženy, která spadla ze sedlové střechy rodinného domku na šikmou stříšku o patro níž a zranila se.

O autobusových dopravcích je už jasno

Krajští radní vybrali dopravce, kteří budou od prosince půl roku zajišťovat veřejnou autobusovou dopravu na Frýdecko-Místecku. Půjde o společnosti ČSAD Frýdek-Místek a Arriva, která se tu postará o dvě autobusové linky.

Nemocnice se stala vítězem projektu

Absolutním vítězem projektu „Kvalitní a bezpečná nemocnice 2018“ pořádaném Českou společností pro akreditaci ve zdravotnictví se stala Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Most v Bašce musí jít k zemi. Je v havarijním stavu

Most poblíž centra Bašky půjde k zemi. Definitivně o tom rozhodla kontrola Správy silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK), podle které je most v havarijním stavu.

Kvůli výstavbě obchvatu se chystají další uzavírky

Jízdu po čerstvě zrekonstruovaném mostu poblíž přehrady Olešná na silnici II/473 si řidiči moc dlouho neužijí.

Staršího bagristu oživovali záchranáři desítky minut

Sedmašedesátiletý muž se v úterý odpoledne těžce zranil při práci s bagrem v Palkovických hůrkách. Kromě Horské služby (HS) zasahovali i zdravotníci, hasiči a vrtulník z Ostravy.

Ke kritickým místům českých silnic patří i kruhový objezd ve Frýdku-Místku

Již osmý rok v řadě vydává Allianz přehled nejrizikovějších úseků na tuzemských silnicích. Upozorňuje na místa s nejvyšší nehodovostí za poslední tři roky a motoristům radí, kterým silnicím je lepší se vyhnout.

Starostové ve frýdecko-místeckém okrese ve volbách většinou uspěli

Na většině radnic ve frýdecko-místeckém okrese můžou i po komunálních volbách setrvat stávající starostové.

ČSSD bude dál vládnout Frýdku-Místku, utvoří koalici s ANO a KDU-ČSL

O nové magistrátní koalici ve Frýdku-Místku je jasno. Ve vedení města budou zástupci ČSSD, která vyhrála volby, spolu s hnutím ANO a KDU-ČSL.  

Tak jste rozdali karty ...

O téměř pět tisíc voličů více než v minulých komunálních volbách dorazilo v pátek a sobotu do volebních místností ve frýdecko-místeckém okrese.

Volby ve Frýdku-Místku: vítězství ČSSD, v závěsu Naše Město F-M a ANO

Sociální demokraté zvítězili v komunálních volbách ve Frýdku-Místku. Ve třiačtyřicetičlenném zastupitelstvu obsadí ČSSD jedenáct křesel.

AKTUALIZUJEME

Starostka Frýdlantu zdrtila ve volbách konkurenci, slaví i třinecká primátorka

Začíná být jasno, kdo ovládne radnice ve frýdecko-místeckém okrese. Volební účast je podobná jako před čtyřmi lety.

Frýdek-Místek hledá zhotovitele skateparku. Zatím neúspěšně

Nezájem dodavatelských firem spolu s přetlakem zakázek na stavebním trhu, to jsou hlavní důvody, proč se frýdecko-místeckému magistrátu nedaří najít zhotovitele nového skateparku.

Auto se střetlo s náklaďákem, silnice byla uzavřena

Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu ráno provoz na silnici I/56, a to ve Frýdlantu nad Ostravicí poblíž čerpacích stanic.

Při vážné nehodě byli zraněni tři lidé

K vážné dopravní nehodě vyjížděli záchranáři v úterý odpoledne do Pražma. Havaroval tam automobil. Záchranáři poskytovali přednemocniční neodkladnou péči třem mužům středního věku, všichni byli při vědomí. 

Hlavní témata voleb: doprava i hotel Centrum

I po zahájení výstavby obchvatu Frýdku-Místku patří doprava ke stěžejním tématům předvolební kampaně ve městě. Strany a hnutí se předhánějí v receptech například na vyřešení problematické situace s parkováním, která trápí hlavně obyvatele sídlišť.  

Frýdecko-Místecko: Kdo se také chystá do voleb? Nezávislí na všechny způsoby

Nejen učitelé, lékaři, dělníci, řidiči a podnikatelé, ale také zástupci méně obvyklých povolání jako pastorační asistent, čajový tovaryš, hrázný či tatér jsou na kandidátních listinách v letošních komunálních volbách na Frýdecko-Místecku.

Kandidátů z řad žen a mladých lidí ve Frýdku-Místku ubylo

Průměrnému kandidátovi do frýdecko-místeckého zastupitelstva je přes 45 let. Menší zájem o kandidaturu než před čtyřmi lety projevili hlavně mladí lidé do 29 let.

Do Beskyd se vrací tetřevi. Lesníci obnovují skomírající populaci

Obnovit populaci beskydského tetřeva hlušce je cílem tamějších lesníků z podniku Lesy ČR. Spolupracují s CHKO Beskydy a také s Diecézí ostravsko-opavskou, která vlastní sousední lesy s vhodnými biotopy.

Jako na Václaváku: Lysá hora byla v obležení turistů

Ne stovky, ale pravděpodobně až několik tisíc lidí v pátek vyrazilo na Lysou horu. Přilákal je hlavně volný sváteční den a nadmíru vydařené počasí.

Výtěžek nedělního benefičního koncertu v Třinci půjde na kostel v Gutech

Náměstí Svobody v Třinci rozezní v neděli tradiční benefiční koncert Srdce Evropy, který v sobě každoročně spojuje dobročinnost a kvalitní muziku.

Na Lysé mrzlo a sněžilo

S koncem kalendářního léta vtrhlo do regionu chladné počasí. Zatímco ještě ve čtvrtek šplhaly teploty na Lysé hoře v maximech přes dvacet stupňů Celsia, v úterý poprvé v sezoně mrzlo. Navrch se přidaly i sněhové vločky.

Turistickou ubytovnu v Bílé čekají změny

O budovu v oblíbeném zimním i letním středisku se postará nově vzniklá krajská organizace.

Novou sportovní halu postaví investor s pomocí dotací

Už v příštím roce by měla být dokončena nová sportovní hala ve Frýdku-Místku, kterou postaví soukromý investor. Za projektem haly Basketpoint, určené primárně dětema mládeži, stojí frýdecko-místecký podnikatel Zdeněk Navrátil, který je zároveň předsedou basketbalového klubu. S vybudováním stavby mu pomůže také dotace od kraje a města.  

Dálnice bez poplatku? Obce chtějí ulevit od hustého provozu

Přesunout auta na nedalekou dálnici a ulevit tak vytížené dopravě skrze obce. Taková je představa několika radnic na Frýdecko-Místecku.

Na nádraží ve Frýdku-Místku zastaví legiovlak

Třináct zrekonstruovaných vagónů, které představují vojenský ešalon, zastaví v září na nádraží ve Frýdku-Místku.

Kvůli obchvatu vybuduje město nové mosty, zakázka je schválena

Radní ve Frýdku-Místku schválili zakázku na výstavbu dvou chybějících mostů v rámci obchvatu města, který se začal budovat na jaře.

Starostové většinou opět kandidují. Zbytek končí hlavně kvůli věku

Na většině radnic ve frýdecko-místeckém okrese můžou i po komunálních volbách setrvat stávající starostové. Jejich jména objeví voliči na kandidátních listinách také letos.

Růžová kola brázdí město, problémem je vandalismus

Vlnu pozdvižení a nevole vzbudil snímek růžového sdíleného kola, kterému kdosi ve Frýdku-Místku vzal přední kolo. Fotografie, která na sociálních sítích koluje od pátku, zachycuje jedno z šedesáti kol, které si od začátku září můžou vypůjčit kolemjdoucí na různých místech ve městě.

Střet motocyklisty s autem si vyžádal zraněné

U vážné nehody, kdy se střetl motocyklista s osobním autem, zasahovali v neděli odpoledne záchranáři ve Starých Hamrech.

Pila Paskov chystá opatření proti haváriím

Havárie podobná té zkraje srpna, kdy se na říčce Olešné v Paskově objevil průtok černé vody s pěnovými koláči, by se v budoucnu neměla opakovat. Případem, který zapříčinily splachy z prostranství, kde tamní pila skladuje dřevo, se zabývají úřady.

OBRAZEM: Lesopark v Malenovicích prošel obměnou

Obec Malenovice dokončila několikaletou rekultivaci svahu Borové, kde se na vrcholu tyčí kostel sv. Ignáce z Loyoly, kam se lidé dostanou také po opraveném chodníku.

Dělníci mění svodidla, řidiči láteří na dlouhé omezení

Dopravní omezení kvůli výměně středových svodidel musí strpět řidiči na dálnici D48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem. V několikakilometrových úsecích se jezdí jen v pravém jízdním pruhu.

Osmileté gymnázium bude nově i ve Frýdku-Místku

Frýdecké gymnázium v Cihelní ulici přidá od dalšího školního roku jednu třídu pro stávající páťáky. Očekává zájem.

Na Gruni byl odhalen nový památník obětem hor

Osada Gruň, která spadá pod Staré Hamry, je bohatší o památník obětem hor v Beskydech.

Srpen na Lysé hoře byl výrazně teplotně nadprůměrný

Srpen na Lysé hoře byl výrazně teplejší než obvykle. Průměrná teplota vzduchu tam činila 15,8 stupně Celsia, což je o 4,3 stupně víc než dlouhodobý průměr.

OBRAZEM: Radegast den přivítal příznivce piva a muziky

Ani nestabilní počasí neodradilo tisíce lidí od návštěvy sobotního Radegast dne. Do areálu nošovického pivovaru je kromě hořkého piva přilákal nabitý hudební program, ve kterém převládaly rockové, hardrockové či pop-punkové kapely.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT