VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN PLEVA

Martin Pleva

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Celé Česko dnes bude zpívat vánoční koledy

Nesem vám noviny, poslouchejte… Právě touto koledou už tradičně, a pro nás i symbolicky, začíná akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

Hyundai: zaměstnanci automobilky dostanou přidáno

Ostrava, Nošovice – Vedení společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech a zástupci odborů ve čtvrtek podepsali dodatek ke kolektivní smlouvě účinný od pondělí 1. dubna.

Pivovárek vsadil na technologie české výroby

Jak vzniká minipivovar. To jen název seriálu Deníku, ve kterém postupně sledujeme vznik Beskydského pivovárku v obci Ostravice. Obliba minipivovarů mezi lidmi roste, přiblížíme si tedy, jak to vypadá, když roste jeden zcela nový jdeme postupně od rekonstrukce budovy, v níž se bude nacházet, přes navážení technologií až po uvaření první várky piva.

AKTUALIZOVÁNO

Miloš Zeman dostal v našem okrese více než 63 tisíc hlasů

Region - K druhému kolu prezidentských voleb na Frýdecko-Místecku přišlo 98 433 lidí. Volební účast dosáhla 56,90 procenta. Miloš Zeman dostal v regionu 63 369 platných hlasů, což znamenalo 64,70 procenta. Karel Schwarzenberg měl na Frýdecko-Místecku 34 568 hlasů (35,29 procen­ta).  

Bílá lákala: lidé závodili a testovali lyže

Beskydy - Panovala zima, do jaké by člověk „ani psa nevyhnal". Těm, kdo mají rádi lyžování, ale sobotní velmi nízké teploty nevadily. Vyrazili na beskydské svahy, třeba do Skiareálu Bílá, kde se konala akce Ski4Fun

Jan Světlík: Do Dolní oblasti Vítkovic chceme vrátit život

Ostrava /ROZHOVOR/ - Takřka dvě stě let to bylo místo zasvěcené těžkému průmyslu. Přes brány impozantní Dolní oblasti Vítkovic směli projít jen zaměstnanci „továrny na železo". Tentokrát se sem budou lidé chodit vzdělávat a bavit, říká v rozhovoru pro Deník Jan Světlík, šéf strojírenského holdingu Vítkovice a autor projektu Nové Vítkovice.

Firma Huisman Konstrukce ze Sviadnova přijme dalších sto lidí

Sviadnov - Přestože současná doba investicím příliš nepřeje, ve sviadnovské společnosti Huisman Konstrukce, která se podílí na vývoji a výrobě jeřábových a pokládkových systémů, vrtných věží a dalších produktů, právě dokončují moderní konstrukční centrum a montážní halu.  

Lukša kritizuje premiéra Nečase kvůli daním

Region - Poslanec za Moravskoslezský kraj a starosta obce Čeladná Pavol Lukša (TOP09) se pustil do ostré kritiky premiéra Petra Nečase (ODS). Důvod?

Prazdroj lidem: projekty mohou opět získat granty

Ostrava – Jubilejní desátý ročník programu Prazdroj lidem nyní startuje v moravskoslezském regionu. Organizace z Frýdecko-Místecka, Třinecka, Jablunkovska a Ostravy se mohouopět ucházet ogranty na projekty, které mohou pomoci zlepšit život obyvatel.

Ovzduší: krajský úřad a ministerstvo táhnou za jeden provaz

Ostravsko – Další z dohod o vzájemné spolupráci v řešení problematiky životního prostředí uzavřelo v pátek v Ostravě ministerstvo životního prostředí. Tentokrát podepsal ministr Tomáš Chalupa memorandum s hejtmanem Moravskoslezského kraje Jaroslavem Palasem.

OBRAZEM: Dva Ruslany parkovaly v Mošnově

Mošnov – Patří k největším letadlům, která se pohybují po obloze. Hned dva obří stroje Antonov An-124 Ruslan v pondělí stály na mošnovském letišti, kde měly mezipřistání kvůli dotankování paliva.

Hyundai: k dohodě s odbory zatím nedošlo

Nošovice, Ostrava /DENÍK SLEDUJE/ – Nad požadavky vzbouřených zaměstnanců se ve středu vedla košatá diskuse. Kompromisy se ale údajně rodí těžko. Další schůzka, která má přinést rozuzlení problému, je naplánována na pátek.

Páska byla přestřižena, Hyundai už vyrábí oficiálně

Ostrava, Nošovice /FOTOGALERIE/ - Z nošovické automobilky už více než tři čtvrtě roku vyjíždějí tisíce nových vozů. Přesto se zde až ve čtvrtek konal slavnostní ceremoniál k zahájení výroby. Velkolepě pojaté show se účastnily stovky hostů.

Pestrobarevný kolotoč jménem Colours se rozjíždí

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Událost, která nemá obdoby. Nejpohodovější festival nabízející nepřeberné množství hudebních žánrů, ale i divadelní lahůdky a další program, jenž nenechá návštěvníky ani na chvíli odpočinout. To je čtyřdenní maraton jménem Colours of Ostrava.

Robin Hood z Čeladné opustil lidovce

Čeladná, Ostrava /VIDEO/ - Exnáměstek hejtmana kraje Pavol Lukša odešel z KDU-ČSL a nyní bude členem nové Kalouskovy strany TOP 09.

Hyundai má první kolektivní smlouvu

Nošovice - Historicky první kolektivní smlouvu podepsalo v pátek odpoledne vedení společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s odborovou organizací svou.

Dálnice hlásí zpoždění. Na Prahu ale letos bude

Moravskoslezský kraj - Pro řidiče i firmy na Ostravsku je potřebná jako sůl. Via Moravica neboli dálnice D 47. Její výstavbu však ohrožuje nedostatek financí. Termíny dokončení se tak posouvají a místní politici bijí na poplach…

Ostravský vzduch je dvakrát horší než v Praze

Ostrava - Alergie, dýchací problémy, ale i neplodnost. Ovzduší škodí zdraví. Dětskému nejvíce.

Šéf RPG: Nedá se opravit všechno a všude najednou

Ostrava /ROZHOVOR/ – Hned ze dvou důvodů je květen toho roku důležitým měsícem pro Kanaďana Tonyho Aksiche, šéfa společnosti RPG Real Estate.

Policie hledá bankovního podvodníka

Moraskoslezský kraj - S žádostí o pomoc při hledání pachatele trestného činu podvodu se policisté obracejí na veřejnost. Pátrají po muži, který by mohl pocházet z Ostravska, popřípadě ze severní Moravy.

Nájemníci se bát nemusejí, tvrdí RPG

Moravskoslezský kraj - Už tento pátek vyprší společnosti RPG Real Estate pětiletá lhůta, během které musela dodržovat státem dané podmínky při správě svěřeného majetku. Větší volnost však údajně zneužít nehodlá. Mnozí lidé tomu však nevěří.

Nájemníci RPG demonstrovali před Novou radnicí

Ostrava – Zhruba čtyři sta lidí v pondělí odpoledne v Ostravě otevřeně vyjádřilo svůj zájem o to, aby jim společnost RPG prodala byty. Její mluvčí Petr Handl však zopakoval, že cílem vlastníka je nadále poskytovat nájemní bydlení.

VIDEO: Zoo otevřela amazonský prales

Moravskoslezský kraj – V ostravské zoo byla v sobotu otevřena nová expozice. Kromě opiček jsou v ní k vidění i pestré žabky či trnucha – zástupce paryb.

Hukvaldský kvasnicový ležák na pivním festivalu chybět nebude

Ostrava - „Jarních akcí není nikdy dost a oslav zlatavého moku už vůbec ne.“ To jsou slova organizátorů ostravského pivního festivalu. Akce, která nemá obdoby, se rozjede už v pátek od 18 hodin v klubu Rock and Roll Garage v Martinově.

Vědecká knihovna dostala červenou

Moravskoslezský kraj – Ministerstvo kultury neuvolní potřebné finance na stavbu nové moravskoslezské vědecké knihovny. Takzvaná „černá kostka“ tedy letos růst nezačne. A krajští politici se přou, kdo za to může.

Nájemníci RPG budou demonstrovat

Ostrava - Nájemníci bytů RPG se chystají demonstrovat. Protestní akci naplánovalo sdružení BytyOKD na pondělí 20. dubna odpoledne a uskutečnit by se měla na Prokešově náměstí před ostravskou Novou radnicí.

DinoPark Ostrava otevře brány už v létě

Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/FOTOGALERIE/ – Už se vám stalo, že na vás mrkl dinosaurus? Jestli ne, tak se to může brzy změnit. Kousek od Ostravy totiž vzniká DinoPark. Otevřen má být už letos v létě a lákat bude na desítky obřích ještěrů.

Ohrožená dálnice D 47 na Prahu letos bude. Snad

Ostrava - Čtyřpruh z Bílovce do Hladkých Životic, dvoupruh pak dál do Bělotína. V takovém rozsahu by měly být letos v listopadu otevřeny dva rozestavěné úseky dálnice D 47, které spojí ostravskou část autostrády s dálnicí D 1 směrem na Prahu.

Mošnov vyhlíží letní sezonu. Cestujícím připravil novinky

Ostrava - Do letní sezony už vstoupila letecká doprava v Mošnově. Pravidelné linky provozované z ostravského letiště mají od tohoto týdne nové letové řády, na cestující ale čekají i další novinky.

Chcete nový pas? Ukažte prsty

Ostrava - Jako při výslechu v americké detektivce si mohou připadat lidé, kteří si nyní přijdou vyřídit nový cestovní doklad. Ve speciální kabince je totiž nejen vyfotografují, sejmuty jim budou i otisky prstů.

OBRAZEM: Obama s Klausem na návštěvě v ostravské redakci

Ostrava - Zcela nečekaně a dokonce ještě pár dní před ostře sledovanou návštěvou Prahy zavítal nový americký prezident Barack Obama do krajské metropole.

Zažloutlými tisky lze listovat i na internetu

Ostrava - Na převodu starých dokumentů do digitální podoby pracuje nyní Moravskoslezská vědecká knihovna. „Bude to nekonečný příběh,“ říká k projektu ředitelka knihovny Lea Prchalová.

Superpočítač bude chránit obyvatelstvo

Ostrava - V parafrázi na populární seriál Návštěvníci by měl být v Ostravě v budoucnu umístěn „Centrální Mozek Lidstva“. Superpočítač, který bude umět řešit nejnáročnější problémy, nebude mít v republice obdoby.

Sdružení BytyOKD očekává dosud utajovanou smlouvu

Ostrava - Do Prahy na ministerstvo financí se v těchto dnech vydali zástupci sdružení BytyOKD. Chtějí totiž dosáhnout například toho, aby byla zveřejněna smlouva mezi Fondem národního majetku a společností Karbon invest z roku 2004 o koupi akcií společnosti OKD.

Drobil: Kraj by měl začít stavět vědeckou knihovnu, dokud na to má peníze

Moravskoslezský kraj – Krajský zastupitel za ODS a exnáměstek hejtmana pro ekonomický rozvoj Pavel Drobil odpovídal včera on-line na dotazy čtenářů internetové podoby Moravskoslezského deníku. Přinášíme vám výběr z otázek a odpovědí

RPG chce byty opravovat, nájemníci dál volají po prodeji

Ostrava - Co pro své nájemníky chystá společnost RPG Real Estate, jež spravuje zhruba čtyřiačtyřicet tisíc bytů v celém kraji? To mohla napovědět beseda, která se v úterý vpodvečer konala v Nové aule Vysoké školy Báňské v Ostravě.

Hyundai zase hledá lidi

Nošovice - Nošovická automobilka Hyundai obnovila nábor zaměstnanců pro druhou směnu. Podle mluvčího společnosti Petra Vaňka za to může rostoucí poptávka po vozech Hyundai i30 a i30 cw, které se vpodbeskydské továrně vyrábějí.

Chodníkova novela se obcím nelíbí

Moravskoslezský kraj - Starostové moravskoslezských obcí se na svém úterním setkání v Ostravě „obuli“ do novely zákona o pozemních komunikacích. Jejich už tak vypjaté rozpočty na tuto novinku nebudou údajně stačit.

Prodloužená Místecká: stavba v plném tempu

Ostrava - Zhruba dva a půl kilometru dlouhý dálniční přivaděč napojí zjedné strany oblast Frýdecko-Místecka na dálnici D 47.Zdruhé strany svede řidiče ztéto autostrády do centra Ostravy. Vprovozu má být vlednu2011.

Ostravská vagonka nabírá zaměstnance

Ostrava - Pozitivní zpráva včasech krize přišla vtěchto dnech zostravské Škody Vagonka. Díky mnoha zakázkám na elektrické patrové jednotky začala stavět nový výrobní a skladovací areál srozsáhlým zázemím za 240milionůkorun.

Dálnice letos zřejmě nebude

Ostrava - Řidiči mohou zase začít zoufat. Tolik očekávané napojení tohoto regionu po dálnici směrem na hlavní město totiž nebude snejvětší pravděpodobností hotovo na podzim letošního roku, jak se původně předpokládalo.

OBRAZEM: Hyundai odhalil žhavé novinky

Nošovice, Ostrava – Původně měly být ještě pár dní zahaleny rouškou tajemství. Jejich linie měli jako první obdivovat až návštěvníci blížícího se autosalonu v Ženevě. Nakonec však byla krycí plachta ze tří nových vozů s logem automobilky Hyundai na kapotě stržena už ve středu.

Cestující z vlaku: Byla to obrovská šlupka!

Paskov - „Bylo to jako vkatastrofickém filmu. Lidé křičeli bolestí, všude bylo plno krve,“ přibližuje okamžiky po srážce vlaků pětatřicetiletý Bronislav Bobka, který cestoval zFrýdku-Místku do Ostravy dopráce.

Ostravská nemocnice přijala čtyři zraněné ze srážky vlaků

Ostrava– Do Městské nemocnice Ostrava byli dnes vdopoledních hodinách přivezeni čtyři pacienti zvlakového neštěstí vPaskově uFrýdku Místku.

Obrazy za miliardy lákají do galerie tisíce lidí

Ostrava - Sváry zření – unikátní výstava českého moderního umění přelomu 19. a 20. století – spěje do finále. Před sebou má už jen necelý měsíc. Padne nakonec magická hranice dvaceti tisíc návštěvníků?

Domkaři topí - škodí ovzduší

Moravskoslezský kraj - Hustý tmavý dým čoudící z komínů rodinných domků. To je jeden z hlavních faktorů, který spolu s průmyslem a rostoucí dopravou významně přispívá ke katastrofálnímu stavu ovzduší v tomto regionu.

Mošnovské letiště loni odbavilo rekordní počet cestujících

Mošnov - O třicet tisíc pasažérů více oproti předchozímu roku loni odbavilo Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Na tempo blízkého letiště v polských Katovicích, ale ani toho v Brně Tuřanech, však stále nestačí.

Půvabné cvičitelky aerobiku se v Ostravě utkaly o titul Miss

Ostrava – V soutěži týmů se jí už podařilo vyhrát dokonce mistrovství světa v aerobiku. Teď slaví i velký individuální úspěch. Táňa Bednářová se v sobotu 24. ledna večer stala v Ostravě vítězkou soutěže Miss Aerobik 2008.

Dálniční známky? Čtenáři Deníku jsou proti

Frýdek-Místek/Ostrava – Na nově zpoplatněných úsecích už začali hlídkovat policisté. Zatím se však snaží působit spíše preventivně.

Dálniční známky začnou platit v úterý

Region - Ostrá slova nesouhlasu vyslovují řidiči nad aktuální novinkou, kterou pro ně připravilo ministerstvo dopravy. To totiž s účinností od úterý zpoplatňuje komunikace R 56 spojující Ostravu s Frýdkem-Místkem a R 48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT