VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA CHLEBOUNOVÁ

Miroslava Chlebounová / Moravskoslezský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Úleva pacientů. Žádné oddělení krajských nemocnic se neruší

Moravskoslezský kraj - Nemocnice se dohodly se zdravotními pojišťovnami na úhradách za péči a většina z nich už podepsala smlouvy.

Prvním dítětem Moravskoslezského kraje je Tomáš z Frýdku-Místku

Ostrava, Frýdek-Místek –  Prvenství v Moravskoslezském kraji, pokud jde o čas narození, patří chlapečkovi Tomášovi. Přišel na svět v 1 hodinu a 32 minut ve frýdecko-místecké nemocnici. Zdravý hoch měří 52 centimetrů a váží 3640 gramů. 

Muž z Frýdku-Místku přišel po výbuchu rachejtle o články prstů

Region – Při silvestrovských oslavách přišel sedmačtyřicetiletý muž z Frýdku-Místku o články dvou prstů, když mu po půlnoci explodovala v ruce zábavní pyrotechnika. Dvanáctiletému chlapci z Novojičínska pak vážně zranila obličej podomácku vyrobená petarda.

Podvyživení senioři? Přibývá jich

Ostrava - Mně stačí bílá káva a rohlík, slýchají stále častěji ostravští lékaři. V ordinacích se setkávají s podvyživenými seniory, přibývají i ti, o kterých se dá říct, že hladovějí.

Stále mladší děti končí u neurologa. Kvůli počítačům

Moravskoslezský kraj /TÉMA + ROZHOVOR/ - Do ostravské ordinace dětské neuroložky Andrey Zakoutové nedávno přišli zoufalí rodiče čtyřleté Terezky. Bezproblémová holčička se jim před očima měnila v nezvladatelné, neklidné, plačtivé a vzteklé dítě, které začalo ničit věci a ubližovat kamarádům ve školce.

Děti se těší na babičky v kouzelném plášti a na čtení pohádek

Frýdek-Místek, Ostrava - Když má do mateřské školy v Anenské ulici ve Frýdku-Místku přijít babička Jiřinka nebo babička Maruška, děti nemohou dospat. Těší se na to, až si obléknou kouzelný plášť a přečtou jim pohádku.

Krádeže v nemocnicích: zloděje nezastaví ani trpící pacient

Třinec, Ostrava - Zloději ve špitálech kradou, na co přijdou. Nezastaví je ani trpící pacienti. Nemocnice se snaží krádežím zabránit.

Vedra jsou zde, pracovat je třeba

Frýdek-Místek - Stínění, klimatizace či větrák, pitný režim a správné ochlazování organismu. To jsou možnosti, kterak bez úhony přežít dny, kdy slunce rozpaluje dlažbu, auta a střechy domů.  

Důchodci potáhnou na Prahu

Ostrava - Už toho mají plné zuby. Odhadem dva tisíce seniorů z Moravskoslezského kraje se v sobotu chystá na protivládní demonstraci do Prahy. Protesty jsou i v Ostravě.

Chřipková epidemie: vyhne se nám letos?

Kraj - Ostravští hygienici zatím virus chřipky neizolovali. Lidi trápí spíše kašel, rýma a horečky.

Hygienici: Brušperská nádrž není vhodná ke koupání

Region– Krajští hygienici mimořádně odebrali vzorky vody z některých koupacích míst v Moravskoslezském kraji, aby zjistili, jak se mění její kvalita. „Na koupacích místech Slezské Harty se kvalita vody od minulého týdne významněji nezměnila.

Vlaků bude jezdit méně, jízdné zůstane stejné

Kraj - O tři procenta sníží České dráhy rozsah regionální dopravy, zrušeno bude čtyřiadvacet vlakových spojů. Jízdné se nezvýší, investovat se bude hlavně do obnovy vozového parku. To jsou hlavní změny na dráze, které začnou platit s novým jízdním řádem.

Kvůli prasečí chřipce bylo v kraji vyšetřeno 35 lidí

Moravskoslezský kraj - Kvůli podezření z nákazy prasečí chřipkou bylo v Moravskoslezském kraji dosud vyšetřeno pětatřicet lidí. Většinou se vraceli z cest po USA a měli respirační potíže.

Kraj bude mít v Bruselu opět jednoho europoslance

Moravskoslezský kraj - Kraj má v novém, více než sedmisetčlenném Evropském parlamentu opět jednoho svého zástupce. Komunistku Věru Flasarovou střídá občanský demokrat Evžen Tošenovský.

Vítězem eurovoleb je ODS

Moravskoslezský kraj /FOTOGALERIE/ - Kdo bude Česko zastupovat ve více než sedmisetčlenném Evropském parlamentu? Už je rozhodnuto. Vítězem voleb v Česku i v Moravskoslezském kraji je ODS, před ČSSD a KSČM. Jedním z nových europoslanců je i Evžen Tošenovský (ODS).

Evžen Tošenovský: ČSSD to tentokrát přehnala

Ostrava - Téměř sto pět tisíc preferenčních hlasů získal ve volbách do Evropského parlamentu bývalý hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský (ODS).

V Česku volby skončily, výsledky budou až v neděli

Praha/Moravskoslezský kraj - Je rozhodnuto. Češi a Moravané si zvolili 22 svých zástupců v Evropském parlamentu. Obálky ale budou v urnách ležet až do neděle večer. To bude čas, kdy skončí volby v Itálii a Polsku. Teprve poté se začnou sčítat hlasy.

V pátek a v sobotu vybíráme europoslance

Moravskoslezský kraj - Přesně ve 14 hodin se v pátek otevřou i všechny volební místnosti v Moravskoslezském kraji. Začínají volby do Evropského parlamentu. Volit dnes občané mohou do 22 hodin, zítra od 8 do 14 hodin.

Kvůli prasečí chřipce lidé často volají na horkou linku

Ostrava - Denně deset patnáct telefonátů. Tak je vytížená „horká“ telefonní linka, kterou zřídili krajští hygienici v Ostravě kvůli prasečí chřipce.

Ostravská poliklinika bude měřit hustotu kostí

Ostrava - Lékaři a sestry Ostravské polikliniky budou zaměstnancům společnosti ArcelorMittal Ostrava měřit hustotu kostí. Ostravská hutní společnost pro své zaměstnance v úterý 28. dubna pořádá Den zdraví.

Krajští radní odvolali vedení letiště

Ostrava/Mošnov - Krajští radní tento týden odvolali představenstvo akciové společnosti Letiště Ostrava, která spravuje mošnovské letiště.

Pojišťovna Agel se spojí s HZP

Moravskoslezský kraj /AKTUALIZOVÁNO/ – Zdravotní pojišťovna Agel, která vznikla loni v dubnu, přestane samostatně existovat. Sloučí se s Hutnickou zdravotní pojišťovnou (HZP).

Hygienici: Některá kadeřnictví odmítají zavšivené klienty

Moravskoslezský kraj - Hygienici zkontrolovali v průběhu loňského roku přes polovinu zařízení, která v Moravskoslezském kraji poskytují služby péče o tělo – holičství a kadeřnictví, pedikúry a manikúry, kosmetiky, solária, masáže, regenerační, rekondiční, tetovací salony a další.

Pěkný minerál můžete najít na haldě nebo u řeky

Moravskoslezský kraj - Sběratelé minerálů a milovníci neživé přírody z celého kraje měli v sobotu malý svátek – mineralogické setkání.

Psycholog vyšel z krytu na světlo

Ostrava - Po deseti dnech pobytu v naprosté tmě vyšel terapeut Beskydského rehabilitačního centra Andrew Urbiš na světlo. Z protiatomového krytu ostravského dolu Jeremenko ve čtvrtek 26. března 2009 ráno vystoupil v nepropustné kápi na hlavě.

Hygienici našli nebezpečné hračky

Moravskoslezský kraj - Moravskoslezští hygienici loni kontrolovali kosmetiku, nádobí, potravinářské obaly, hračky a další výrobky pro běžné užívání.

Psycholog se zavřel do krytu, zkouší terapii tmou

Čeladná, Ostrava - Na deset dnů se včera (16. 3.) nechal zavřít do protiatomového krytu v areálu bývalého dolu Jeremenko v Ostravě psycholog Beskydského rehabilitačního centra v Čeladné Andrew Urbiš. Zkouší terapii tmou.

Dar od kraje chtějí lidé hlavně v lékárnách

Moravskoslezský kraj - Skoro dva měsíce řeší pacienti krajských nemocnic a lékáren, zda zaplatí třicetikorunový poplatek za návštěvu lékaře a za recept, nebo zda podepíší dohodu a přijmou tak dar kraje. Jak si nakonec vybrali? Krajská zdravotnická zařízení sčítala.

Dinosauři pronikli do obchodního centra

Ostrava - Jako v Jurském parku si možná budou připadat návštěvníci Avion Shopping Parku v Ostravě. Nákupní centrum totiž oblehli obří ještěři.

Primářka krevního centra: Krev nemůže dávat kdokoliv z ulice

Ostrava - Dobrá brigáda, řeknou si mnozí mladí lidé, hlavně vysokoškoláci, a jdou za pár stovek do ostravského centra Sanaplasma na odběr krevní plazmy. Krevní centrum ostravské fakultní nemocnice také potřebuje pro pacienty „nejdražší tekutinu“, kterou zatím nikdo neumí uměle vyrobit.

Psycholog se nechá zavřít do protiatomového krytu

Čeladná - Na deset dnů se nechá do protiatomového krytu zavřít psycholog Andrew Urbiš, který se v prosinci 2006 zviditelnil více než osmiminutovým pobytem v extrémním mrazu.

Do kraje přichází nový zdravotnický řetězec

Moravskoslezský kraj- Pacienti v Moravskoslezském kraji dostanou další možnost vybrat si, kdo se bude starat o jejich zdraví. Do regionu přichází soukromá společnost MediClinic, budující síť praktických lékařů a ambulantních specialistů

O Barunce z babyboxu rozhodne soud

Ostrava, Havířov - Tříměsíční Barborka, kterou její matka, osmnáctiletá Aneta Tokarčiková z Havířova, koncem ledna odložila do ostravského babyboxu, je nyní v ostravském Dětském centru Domeček. V pondělí by mělo skončit předběžné opatření soudu, podle kterého dítě musí být umístěno v ústavu. Pokud soud nerozhodne o jeho prodloužení, bude se moci holčička vrátit domů.

V potravinářských zařízeních našli hygienici špinavé ledničky, podlahu i pracovní stoly

Moravskoslezský kraj - Mnozí provozovatelé potravinářských zařízení nedbají na úklid provozoven a jejich běžnou údržbu.

Ministr Kalousek vydírá Ostravu

Ostrava - Kvůli tomu, že město Ostrava bude platit za pacienty fifejdské nemocnice třicetikorunové poplatky, nechce mu ministerstvo financí vrátit nemovitý majetek špitálu. Ostravskému primátorovi to řekl ministr financí Miroslav Kalousek.

Hygienici: Ideální čas na očkování proti klíšťové encefalitidě

Moravskoslezský kraj - Přestože mnozí lidé teď na klíšťata nemají ani pomyšlení a bojují spíše s chřipkou, kašlem a rýmou, hygienici upozorňují, že nyní je ideální čas nechat se očkovat proti klíšťové encefalitidě.

Lékaři ostravské fakultní nemocnice začali vyšetřovat všechny novorozence, zda dobře slyší

Ostrava - Maminky, které chtějí mít jistotu, zda jejich čerstvě narozené miminko dobře slyší, se mohou obrátit na odborníky zotorinolaryn­gologické kliniky ostravské fakultní nemocnice. Toto pracoviště provádí plošný screening sluchu uvšech novorozenců, nejen utěch rizikových.

Opilci zaměstnávali záchranáře

Moravskoslezský kraj - Iouplynulém víkendu zaměstnávali moravskoslezské záchranáře opilci a lidé pod vlivem psychotropních látek. Jen vprůběhu večera a noci vpátek a vsobotu museli zasahovat upěti desítek pacientů. Květšině znich byly posádky volány do restaurací, společenských sálů, či přímo naulici.

Zdravotníci učí rodiče, jak zacházet s miminkem

Ostrava - Nový projekt určený pro těhotné ženy, novopečené maminky a tatínky zahájila Vítkovická nemocnice. Cílem kurzu je naučit rodiče správně manipulovat snovorozencem a předcházet tak celoživotním zdravotním potížím, které se mohou udítěte objevit.

Prezident poobědvá s hejtmanem, uctí památku Jana Zajíce

Ostrava - Prezident Václav Klaus se dnes, 20. února, vOstravě setká snovou reprezentací kraje, ve Vítkově pak uctí památku Jana Zajíce, který se před čtyřiceti lety upálil na protest proti okupaci a následné normalizaci.

ODS obvinila vedení kraje z plýtvání

Moravskoslezský kraj - Občanští demokraté vkrajském zastupitelstvu se pustili do vládnoucích socialistů a komunistů. Plýtváte veřejnými penězi, tvrdí ODS. Není to pravda, reagují zastupitelé za ČSSD aKSČM.

Matka holčičky z babyboxu: Chci ji zpátky

Ostrava - Tříměsíční miminko z ostravského babyboxu se jmenuje Barbora. Její osmnáctiletá maminka, která jednala ve velké tísni, chce dítě zpátky.

Ostravská onkologie se rekonstruuje, pacienti budou mít větší komfort i nový špičkový přístroj

Ostrava - Pacienti onkologické kliniky ostravské fakultní nemocnice musejí nyní překonávat nejen svoje onemocnění, ale inepohodlí. Klinika se rekonstruuje. Až stavbaři dokončí svou práci, prostředí se ale nesrovnatelně zlepší, klinika dostane išpičkový přístroj.

Policie zjišťuje, zda holčička z babyboxu nebyla týrána

Ostrava - Holčička, kterou našli zdravotníci Městské nemocnice Ostrava koncem ledna vostravském babyboxu, měla zlomený loket. Právě zlomenina, kterou odhalili pracovníci Dětského centra Domeček, kde onalezence nyní pečují, odstartovala vyšetřování, jež vsouběhu sprověřováním jiného případu přivedlo policisty kvypátrání rodičů dítěte.

Další studentka z Třince bodovala. Tentokrát v Ostravě

Ostrava - V moderní kuchyňské studio a bar plné vůní a barev se včera proměnil kongresový sál ostravského hotelu Atom. Konal se tu jedenáctý ročník mezinárodní gastronomické soutěže Ahol – Cup 2009.

Jedničkáři si prohlédli Hasičské muzeum zadarmo

Ostrava - Všechny děti do patnácti let, které měly na vysvědčení samé jedničky, mají až do středy (svýjimkou pondělí, kdy je zavřeno) možnost prohlédnout si zadarmo Hasičské muzeum vOstravě-Přívoze.

Strážníci našli devět opilých dětí

Ostrava - Pět porubských restaurací zkontrolovali vnoci zpátku na sobotu ostravští strážníci. Našli devět nezletilých opilců.

Třicetikorunové poplatky v krajských nemocnicích a lékárnách padly

Moravskoslezský kraj - Pacienti krajských nemocnic a lékáren od 1. února ušetří třicet korun na zdravotnických poplatcích. Bude je za ně hradit Moravskoslezský kraj. Zvlastního ale budou muset platit za pobyt ve špitále a za návštěvu pohotovosti.

Holčička z babyboxu je v Domečku

Ostrava - Tříměsíční holčička, kterou našly vpondělí zdravotní sestry dětského oddělení fifejdské nemocnice vostravském babyboxu, je zdravá, a od 30. ledna čeká vdětském centru Domeček vOstravě-Zábřehu na své náhradní rodiče. Ředitel Domečku Zdeněk Novotný uvedl, že přípravy kadopci malé Zorky budou probíhat standardně jako ukaždého jiného dítěte.

Virózy klátí Ostravany

Ostrava - Ikdyž hygienici už izolovali vMoravskoslezském kraji virus chřipky A, oepidemii se mluvit ještě nedá. Kvapem však přibývá nachlazených lidí skašlem, rýmou a dalšími virózami.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT