VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA CHLEBOUNOVÁ

Miroslava Chlebounová / Moravskoslezský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Chřipková epidemie trvá, zemřela další žena

Ostrava – I když počet nemocných chřipkou a akutními respiračními infekcemi tento týden v Moravskoslezském kraji mírně klesl, epidemie trvá. Hygienici také evidují dalších jedenáct případů závažného onemocnění, jedna pacientka v souvislosti s chřipkou zemřela.

Podnikatelem roku v kraji se stal ředitel společnosti Gascontrol

Ostrava - Když před jednadvaceti lety Mieczyslaw Molenda začal podnikat, nenapadlo ho, že se jeho živnost tak rozvine. Práce v česko-dánské společnosti ho sice naplňovala, ale když hrozilo propouštění jeho lidí, ze zaměstnání odešel a postavil se na vlastní nohy. Začínal s jedním zaměstnancem, se kterým dopoledne pracoval, odpoledne pak „papíroval" a vytvářel vize.

Infarkt v nákupním centru? Pomohou defibrilátory

Ostrava - Správně provedená laická první pomoc zachránila před časem pana Vladimíra. Srdce mu vypovědělo službu na ulici, když šel do práce. K tomu, aby měly šťastné konce i další příhody lidí kolabujících na veřejnosti, by měly přispět také přenosné defibrilátory. Ty se budou v Ostravě rozmísťovat na místech s velkou koncentrací lidí.

Nejste spokojeni s léčbou? Stížnosti v nemocnici budou řešit ombudsmani

Kraj - Padesát stížností, připomínek, přes šedesát podnětů a dotazů, 580 pochval a poděkování za péči řešil v loňském roce právník Antonín Blahuta. V ostravské fakultní nemocnici zastává místo ombudsmana. Tato funkce má v této nemocnici více než desetiletou tradici.

Chřipka sílí, přibývá závažných stavů i úmrtí

Ostrava – Devět nových případů závažného onemocnění chřipkou evidují za poslední týden moravskoslezští hygienici. Dva lidé na komplikace způsobené chřipkou v kraji zemřeli. „Jednalo se o šestasedmde­sátiletou ženu z Karvinska s chronickým onemocněním plic a obezitou.

Krajští radní chtějí změnu zákonů i ombudsmany v nemocnicích

Ostrava - V čem hodlají krajští radní následující čtyři roky pokračovat, co chtějí změnit a nového vytvořit? Vládnoucí koalice ČSSD a KSČM se dohodla na programovém prohlášení

Půlka chleba? Hygienici nemají námitky

Ostrava /ČTENÁŘE ZAJÍMALO/ - Když čtenář Deníku přišel v porubské prodejně Hruška na Hlavní třídě k pultu s pečivem a chtěl si koupit půlku svého oblíbeného chleba, byl nepříjemně překvapen. Bochníky, které prodavačky dělily a poté je balily do mikrotenových sáčků, z regálu zmizely.

Darovat krev a získat dar? Záleží kde bydlíte

Ostrava - Darují krev, pomáhají ostatním. Mají z toho dárci krve i jiné výhody kromě úlevy na dani a volna v zaměstnání? Poskytování dalších odměn se liší město od města.

Úleva pacientů. Žádné oddělení krajských nemocnic se neruší

Moravskoslezský kraj - Nemocnice se dohodly se zdravotními pojišťovnami na úhradách za péči a většina z nich už podepsala smlouvy.

Prvním dítětem Moravskoslezského kraje je Tomáš z Frýdku-Místku

Ostrava, Frýdek-Místek –  Prvenství v Moravskoslezském kraji, pokud jde o čas narození, patří chlapečkovi Tomášovi. Přišel na svět v 1 hodinu a 32 minut ve frýdecko-místecké nemocnici. Zdravý hoch měří 52 centimetrů a váží 3640 gramů. 

Muž z Frýdku-Místku přišel po výbuchu rachejtle o články prstů

Region – Při silvestrovských oslavách přišel sedmačtyřicetiletý muž z Frýdku-Místku o články dvou prstů, když mu po půlnoci explodovala v ruce zábavní pyrotechnika. Dvanáctiletému chlapci z Novojičínska pak vážně zranila obličej podomácku vyrobená petarda.

Hasiči: Byl to klidný Silvestr

Region – Požáry, které vznikly v průběhu oslav příchodu nového roku, nezpůsobily žádná zranění ani větší škody. Přitom na přelomu let 2011 a 2012 hořela kvůli rachejtli střecha sportovní haly v Karviné a škoda dosáhla jeden a čtvrt milionu korun.

S novým rokem začíná i Tříkrálová sbírka

Ostrava – My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám, s touto koledou vyrazí do ulic v ostravsko-opavské diecézi skupinky dětí v maskách tří králů a s kasičkami Charity. Na dveře domů napíší posvěcenou křídou zkratku K † M † B.

Jak si nezkazit svátky? Hlavně se nepřejídat

Ostrava - Záchranáři a lékaři na pohotovostech, kteří měli během loňských svátků službu, o klidných Vánocích rozhodně mluvit nemohli. Denně lékařskou pomoc potřebovaly stovky lidí. Bolely je zuby, měli žlučníkové záchvaty a průjmy, zvraceli, přepadly je deprese, nechyběly ani tradiční kosti v krku.

Lidé mohou zdarma zjistit, zda jim nehrozí slepota

Ostrava - Den prevence zeleného zákalu (glaukomu) pořádá dnes oční centrum ve Vítkovické nemocnici. Glaukomové onemocnění může vést k vážnému poškození vidění i ke ztrátě zraku. Hlavní příčinou je zvýšený nitrooční tlak, právě proto se lékaři v rámci akce zaměří především na jeho měření. Na preventivní prohlídku mohou zájemci přijít mezi 12. a 15. hodinou.

Podvyživení senioři? Přibývá jich

Ostrava - Mně stačí bílá káva a rohlík, slýchají stále častěji ostravští lékaři. V ordinacích se setkávají s podvyživenými seniory, přibývají i ti, o kterých se dá říct, že hladovějí.

Stále mladší děti končí u neurologa. Kvůli počítačům

Moravskoslezský kraj /TÉMA + ROZHOVOR/ - Do ostravské ordinace dětské neuroložky Andrey Zakoutové nedávno přišli zoufalí rodiče čtyřleté Terezky. Bezproblémová holčička se jim před očima měnila v nezvladatelné, neklidné, plačtivé a vzteklé dítě, které začalo ničit věci a ubližovat kamarádům ve školce.

Opavská psychiatrie zeštíhlí, v Ostravě přibudou lůžka

Ostrava, Opava - Změny čekají pacienty i pracovníky opavské psychiatrické léčebny zřejmě se tu bude propouštět a omezovat část služeb. V Ostravě psychiatrická lůžka přibudou.

Polky žádají v Ostravě interrupce, Arabové a Rusové výměnu kloubů

Ostrava - Zbavit se chrápání, léčit rakovinu, štítnou žlázu, vylepšit si vzhled plastikou to jsou nejčastější zákroky, které po lékařích ostravské fakultní nemocnice žádají pacienti z ciziny. Těhotné ženy z Polska se nejčastěji zajímají o potraty.

Podepsáno. V kraji vládne koalice ČSSD a KSČM

Ostrava – Vítězové krajských voleb – sociální demokraté – se minulý týden rozhodli podělit se následující čtyři roky o vládu v Moravskoslezském kraji s komunisty. 

Nová krajská vláda? Jako před čtyřmi roky

Ostrava – S komunisty, nebo se o vládu v kraji podělit s občanskými demokraty a lidovci? Vítězové voleb – sociální demokraté se rozhodli pro první možnost.

Děti se těší na babičky v kouzelném plášti a na čtení pohádek

Frýdek-Místek, Ostrava - Když má do mateřské školy v Anenské ulici ve Frýdku-Místku přijít babička Jiřinka nebo babička Maruška, děti nemohou dospat. Těší se na to, až si obléknou kouzelný plášť a přečtou jim pohádku.

Pijete vodu ze studánek v kraji? Buďte opatrní

Ostrava - Hygienici zkontrolovali kvalitu vody ve třiadvaceti studánkách v Moravskoslezském kraji. Jen sedm z nich bylo bez závad.

AKTUALIZOVÁNO

Do zastupitelstva míří ČSSD, KSČM, ODS, KDU-ČSL a Nezávislí

Kraj - Sečteno, podtrženo! Vede ČSSD – má 27,40 procent, což by mělo znamenat 24 křesel v zastupitelstvu Moravskoslezského kraje. Druzí jsou komunisté s 22,78 procent a tedy 20 křesly. Třetí v pořadí je ODS s 9,92 procenty a 9 křesly. Nad pět procent jsou ještě lidovci s 8,60 procenty a tím 7 křesly a Nezávislí s 5,72 procenty a 5 křesly.

Prázdná obálka ve volební urně neobere politiky o peníze

Ostrava, Praha - Zavaříme politikům, když v pátek nebo v sobotu sice půjdeme ke krajským a senátním volbám, ale do urny vhodíme prázdnou obálku? Připravíme tak politické strany o peníze ze státního rozpočtu, jak tvrdí e-mail, který koluje na internetu a sociálních sítích?

Nemocnice: konec blafů z kuchyně?

Ostrava - Je to „blivajz" za stovku denně, nedá se to jíst, zlobili se mnozí pacienti ostravské městské nemocnice. Se stravou by nyní měli být spokojenější. Nemocnice si od minulého týdne vaří sama. Jak je to s jídlem pro nemocné jinde?

Předvolební speciál Václava Moravce očima redaktora Deníku a politoložky

Ostrava /DENÍK ZAUJALO/ - Předvolební speciál, který se natáčel koncem pracovního týdne ve studiu České televize v Radvanicích, přivítal šestici lídrů největších politických stran v kraji. Deník se pořadu zúčastnil a sledoval, jaká byla atmosféra a jak se diskutéři vyjadřovali a argumentovali.

LÍDŘI STRAN SE SHODUJÍ: „Nejdůležitější je dokončení silnice I/11“

Ostrava - „Postavte obchvaty měst, opravte rozbité silnice!" vzkazují lidé, které jsme oslovili v anketě k dalšímu dílu předvolebních témat Deníku. Jak problematiku dopravy vnímají lídři politických stran?

Plastová víčka z PET lahví vykupují také chráněné dílny

Ostrava /DENÍK ZAJÍMALO/ - Plastová víčka z PET lahví sbírá kdekdo - školáci, senioři, party kamarádů, firmy. Většinou pro dobročinné účely. Je možné sběrem víček skutečně vydělat třeba na léčbu těžce nemocné holčičky a na pomoc dalším lidem v nouzi?

Skončit na ulici? Stačí dluhy. Smutné prvenství Moravskoslezského kraje

Ostrava - Nejvíce bezdomovců v Česku to je další smutné prvenství Moravskoslezského kraje. Na dno však padají nejenom „svérázné existence", ocitají se tam i vysokoškoláci či živnostníci. Stačí málo přijít o práci nebo se zadlužit.

Před čtyřmi roky voliči vybrali oranžovou. Která barva ovládne kraj za měsíc?

Ostrava - Masakr, katastrofa. Tak viděli výsledky krajských voleb před čtyřmi roky poražení občanští demokraté. Euforie, velké oslavy na straně vítězné ČSSD. Lidé chtěli změnu, po modré zvolili oranžovou. Která barva vyhraje v půlce října? Kdo bude hejtmanem?

Jedete na dovolenou? Dejte si pozor na exotické nemoci i obyčejné průjmy

Ostrava - Kontaminované jídlo a voda, špatná hygiena, infikovaní komáři, paraziti nebo zvířata nakažená vzteklinou. To jsou příčiny vleklých potíží, které museli řešit po návratu z exotických cest někteří turisté z regionu.  

Ostravské nemocnice nedoplatky předávají právníkům a exekutorům

Ostrava - Máte malou „sekyru" za regulační poplatek v nemocnici? I kvůli ní může na zvonek vašeho bytu zazvonit exekutor. Manažeři ostravských nemocnic totiž nedoplatky předávají právníkům a exekutorským firmám.

Vedeme v počtu nemocenských z důvodu poruchy pohybového ústrojí

Ostrava - Bolesti zad, kloubů a další onemocnění pohybové soustavy to jsou nejčastější důvody, proč si obyvatelé Moravskoslezského kraje berou nemocenskou. Region měl loni nejvíce marodů s těmito chorobami v Česku.

Politici vytáhli do volebního boje o kraj a senát

Ostrava - Jednadvacet politických stran, koalic a hnutí půjde 12. a 13. října do krajských voleb. Krajský úřad v úterý zaregistroval jejich kandidátní listiny s více než tisícovkou kandidátů. Volit budeme i tři nové senátory.

Hlasování v kulinářské soutěži skončilo

Region – Hlasování veřejnosti ve třech nových kategoriích kulinářské soutěže Jak šmakuje Moravskoslezsko, která má objevit původní recepty typické pro Moravskoslezský kraj, skončilo.

V regionu přibývá nemocných s průjmy po léčbě antibiotiky

Ostrava - Lékaři z nemocnic v Moravskoslezském kraji potvrzují, že přibývá nemocných s těžkými průjmy, které vznikly v souvislosti s léčbou antibiotiky. Více je i pacientů s bakteriální infekcí, kteří zemřeli. Podle doktorů však v žádném případě nejde o epidemii.

AKTUALIZOVÁNO

Smrt soudce Miloslava Studničky: zřejmě šlo o nešťastnou náhodu

Ostrava – Soudní pitva těla ostravského krajského soudce Miloslava Studničky neprokázala, že by ho někdo zavraždil.

Krádeže v nemocnicích: zloděje nezastaví ani trpící pacient

Třinec, Ostrava - Zloději ve špitálech kradou, na co přijdou. Nezastaví je ani trpící pacienti. Nemocnice se snaží krádežím zabránit.

AKTUALIZOVÁNO

Způsob smrti soudce z vítkovské kauzy šokoval nejen sousedy

Ostrava /INFORMACE Z MÍSTA ČINU, NÁZORY MÍSTNÍCH A SOUSEDŮ/ - Kriminalisté řeší smrt soudce Krajského soudu v Ostravě Miloslava Studničky, který byl údajně nalezen s podříznutým hrdlem ve svém rekreačním domě ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Pacienti chtějí po doktorech větší balení léků, aby je nemuseli platit

Region - Zdravotní pojišťovny přestaly hradit některé z malých balení léků. Nemocní tlačí na doktory, aby jim předepisovali léky ve větším množství, i když je nepotřebují užívat v takových dávkách.

Hygienici: Nekoupejte se zatím v brušperské nádrži

Region – Koupání v nádrži Brušperk na Frýdecko-Místecku by si měli lidé dobře rozmyslet. Moravskoslezští hygienici ho nedoporučují.

Krajští hygienici našli v nádobí olovo

Ostrava – Na bezpečnost kuchyňského nádobí z dekorovaného porcelánu a skla, které přichází do styku s potravinami, se zaměřili moravskoslezští hygienici.

Vedra jsou zde, pracovat je třeba

Frýdek-Místek - Stínění, klimatizace či větrák, pitný režim a správné ochlazování organismu. To jsou možnosti, kterak bez úhony přežít dny, kdy slunce rozpaluje dlažbu, auta a střechy domů.  

Kraj ve svých nemocnicích zruší 159 lůžek

Region - Ani po několika měsících jednání není jasné, kolik akutních lůžek a ve kterých odděleních krajských nemocnic bude zrušeno. Zdravotní pojišťovny se s vedením Moravskoslezského kraje dohodly jen částečně.

O dotaci přišly žádat stovky lidí, stáli před úřadem i v noci

Region - Během víkendu úřady v Ostravě a Třinci uspokojily 304 žadatelů o „kotlíkovou dotaci". Peníze ještě zbyly a je možné o ně žádat do vyčerpání, nejdéle do konce července.

Jako kdyby hořelo, soutěžili hasiči ve Vratimově

Vratimov – V kompletním zásahovém obleku s desetikilogra­movým dýchacím přístrojem, maskou na obličeji vyrazili v sobotu na trať účastníci hasičského víceboje TFA Vratimov Cup 2012.

Zemřel válečný veterán a čestný občan Ostravy Robert Matula

Ostrava – Smutná zpráva přišla z Kanady. Ve městě Victoria nedaleko Vancouveru zemřel 12. června po dlouhé a těžké nemoci ve věku 92 let brigádní generál Robert Matula, veterán druhé světové války a čestný občan města Ostravy.

Překročili jste limit za léky a doktory? Čekejte složenku

Region - Nemocní lidé, kteří zaplatili za léky a regulační poplatky u lékaře více, než je ochranný limit, dostávají peníze od zdravotních pojišťoven zpátky.

S čipem do lékárny? Lékaři začínají předepisovat e-recept

Region - Pilotní projekt eReceptu spustila v dubnu jako jedna z prvních v Česku frýdecko-místecká nemocnice. Přidávají se k ní nyní polikliniky patřící do zdravotnické skupiny Agel, na vydávání se chystá i Městská nemocnice Ostrava. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT