VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PATRIK RYMEL

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Hnojníku chystají rozšíření hřbitova

Hřbitov v Hnojníku už není svou kapacitou dostačující. V obci jej proto plánují rozšířit na nezastavenou přilehlou plochu.

Terapie se psy je čím dál oblíbenější

Canisterapie, tedy terapie člověka pomocí speciálně vycvičeného psa, je čím dál oblíbenější. V regionu ji využívá několik zdravotnických a sociálních zařízení.

Změna v jízdních řádech MHD: spoje budou do Hodoňovic zajíždět častěji

Nové jízdní řády frýdecko-místecké „MHD zdarma", které začaly platit v prosinci, se ne všem zalíbily. Týkalo se to zejména lidí z bašťanských Hodoňovic, kteří v důsledku změn přišli o více než deset spojů.

OBRAZEM: Rychalticemi prošel masopustní průvod

VIDEO/ Rychaltičany v sobotu pobavil masopustní průvod, který pořádal tamní sbor dobrovolných hasičů.

Vzniká projekt komunitního centra. Získá Hnojník dotaci?

Podoba nového komunitního centra v Hnojníku, které má vzniknout díky stavební úpravě hotelu Park a přístavby, je už známá. Nyní se připravuje projektová dokumentace, která poslouží pro získání dotace. Finanční spoluúčast je vzhledem ke stavbě přístavby pro obec zásadní.

Ze psí návštěvy mívají pacienti nemocnice radost

Frýdecko-místeckou nemocnici chodí od jednou týdně navštívit canisterapeutka se speciálně vycvičenou fenkou stafordšírského teriéra.

Noví piloti vrtulníku Kryštof 05 trénují souhru se zdravotnickými záchranáři

VIDEO/ Moravskoslezský kraj - V lednu převzala provoz Letecké záchranné služby (LZS) v Moravskoslezském kraji společnost Helikopter Air Transport HAT. Znamená to, že po 23 letech skončila společnost DSA.Videa z některých dřívějších zásahů najdete pod článkem. 

Na vandaly ve Vendryni nastraží fotopasti

Nejen fotopasti mají pomoct v boji s vandaly, kteří trápí Vendryni. Poškozují například hlavní uzávěry plynu nebo odkrývají kanálové vpusti.

Valentýn: páry mohou jít plavat při svíčkách nebo bruslit

Nejen kryté bazény připravily pro zamilované páry speciální akce, které se konají u příležitosti svátku zamilovaných.

V třinecké hale unikal čpavek. Cvičili tam hasiči

Nově otevřená tréninková hokejová hala v Třinci zažila simulovaný únik čpavku.

Lidé si stěžují na zimní údržbu zledovatělých chodníků

Frýdek-Místek - Počasí minulých dní „zavařilo" zejména chodcům. Tání sněhu, mrholení a následné mrazivé teploty zapříčinily, že se chodníky proměnily v hrbolatá kluziště.

Sjezdovky jsou zasněžené, počasí ale vlekařům nepřeje

Beskydy - Děti mají prázdniny, což by mohlo vylákat celé rodiny na lyže. Přestože podmínky jsou na sjezdovkách většinou ideální, moc lyžařů v regionálních areálech nesportuje. Podle vlekařů za to může například mlhavé počasí posledních dní.

Dudlíky udělaly chlapci radost

Paskov, Hrabová - Více než padesát dudlíků se podařilo nasbírat pro chlapce z Vratimova, který má kromě jiného poruchu autistického spektra a který si s dudlíky rád hraje.

Městské policii scházejí strážníci, vypomůžou aktivní senioři

Frýdek-Místek, Třinec – Jak vyřešit personální problémy městské policie a zároveň zapojit seniory do aktivního života?

Splav na řece Ostravici se dočká oprav, přibude i rybí přechod

Frýdek-Místek - Splav, který se nachází ve frýdecké lokalitě „U Žida", se dočká rekonstrukce. Stavební práce budou zahájeny začátkem března, s dokončením se počítá v polovině příštího roku.

Rozšiřování frýdeckého hřbitova by mohlo začít příští léto

Kapacita centrálního hřbitova ve Frýdku se zaplňuje a začíná být nedostačující. Vedení města na řece Ostravici se již před časem shodlo na nutnosti jej rozšířit. V současné době už nechává zpracovat projektovou dokumentaci, na jejímž základě se rozšíření hřbitova provede.

Startuje projekt, který chce do škol dostat odborníky z praxe

Odborníci do škol. Tak se jmenuje česko-slovenský projekt, který byl spuštěn po bezmála tříleté přípravě. Cílem je předat studentům základních, středních a vysokých škol praktické zkušenosti odborníků z řady oborů. O účast na projektu projevilo zájem také jedenáct škol na Frýdecko-Místecku a Třinecku, a další podle organizátorů přibývají.

Jednapadesátiletý muž dopadl lupiče, policisté jej ocenili

Policisté ve Frýdku-Místku ocenili za statečnost jednapadesátiletého Petra Jirana, který svou včasnou reakcí zadržel lupiče.

Dobrovolníci budou docházet za seniory domů i ve Frýdlantu

Dobrovolníci v domácnostech seniorů. Tak se jmenuje projekt, který organizuje frýdecko-místecké Dobrovolnické centrum ADRA a který kromě Frýdku-Místku úspěšně funguje i v Třinci a Novém Jičíně. Nově se k těmto městům přidá také Frýdlant nad Ostravicí.

Druhá etapa EET? Nadšení mezi živnostníky nebudí

Frýdecko-Místecko - Někteří živnostníci a podnikatelé už skoro dva měsíce evidují, jiné elektronická evidence tržeb teprve čeká.

Běžkaři si letos libují. Tratě jsou i v golfových areálech

Běžkaři mají letos v Beskydech široký výběr tratí. Hlavně v nižších nadmořských výškách sice není sněhu tolik, kolik by si představovali, na horách si ale přijdou na své.

Chtějí nasbírat co nejvíce dudlíků pro chlapce z Vratimova

Paskov, Vratimov – Pro chlapce z Vratimova, který má kromě jiného poruchu autistického spektra, představují dudlíky nejoblíbenější hračku.

Třinecké muzeum nabídne díla Andyho Warhola

Milovníci výtvarného umění budou mít v regionu žně. Muzeu Třineckých železáren a města Třince se podařilo získat unikátní výstavu, která představí sedmdesát cenných kopií děl Andyho Warhola, vůdčí osobnosti uměleckého hnutí pop-art.

Čtenářů knihovnám výrazně neubývá

Čas od času se objeví zpráva, že čtenářů knih celkově ubývá, a to hlavně mezi dětmi a dospívajícími. Jak dokazují zástupci knihoven v Třinci a Frýdku-Místku, situace není nijak tragická. Počet čtenářů jim výrazně neklesl, navíc oběma knihovnám se za loňský rok zvýšil počet návštěv.

Kvůli poruše potrubí netekla voda v několika budovách. Školáci měli volno

Porucha vodovodního řadu v místecké ulici 17. listopadu zastavila vodu v několika ulicích. Vodaři předpokládali, že se jim poruchu podaří odstranit během několika hodin.  

Další dětská hřiště ve Frýdku-Místku dostanou nový kabát

Děti se mohou těšit na opravená nebo v podstatě úplně nově vybudovaná dětská hřiště.

Změny v MHD budí reakce. Lidem se nelíbí, že „šestka" už nestojí u polikliniky

Na jedné straně tvrzení, že změny v jízdních řádech byly nutné, a to z více důvodů. Na druhé straně přesvědčení, že minimálně část těchto změn obyčejným lidem neprospěla. Tak vypadá situace po posledních změnách autobusových jízdních řádů.

Další změna. Skatepark bude nově u Slezanu

Frýdek-Místek - Skatepark bude u frýdecké základní školy v ulici Elišky Krásnohorské zpráva, která loni v září potěšila nejednoho „skejťáka".

Dočká se prostranství před kostelem oprav?

Popraskaný chodník nebo třeba nevhodná úprava zeleně. Prostor mezi kostelem sv. Jana a Pavla a „křížovým podchodem" nevypadá zrovna reprezentativně.

Vodojem v obci: Bukovečtí připravují náročný projekt

Boj proti suchu na Třinecku bude pokračovat. V Bukovci pracují na projektové dokumentaci pro stavbu nového vodojemu, investice do vodovodní infrastruktury jsou v plánu i v Bystřici a třineckých Oldřichovicích.

Zvýší se poplatky za svoz odpadu?

Za svoz komunálního odpadu doplácejí radnice ve Frýdku-Místku a Třinci miliony korun ročně. I tak tamní obyvatelé zaplatí letos za odpad stejně jako loni.

Pamlsková vyhláška: školních bufetů ubývá

S novým rokem začala platit takzvaná pamlsková vyhláška. Na základních školách se nesmí prodávat potraviny, které byly označeny za nezdravé.

Svoz vánočních stromků ve Frýdku-Místku začne za týden

Frýdek-Místek, Třinec - Svoz vánočních stromků bude ve Frýdku-Místku probíhat každou lednovou sobotu s výjimkou té nejbližší 7. ledna.

Tradiční místecká veřejná sbírka vynesla více než šedesát tisíc

Frýdek-Místek - Každoroční veřejná sbírka Vánoční strom vynesla o několik tisíc korun více než v minulých letech.

Na horách je až metr sněhu. Lyžuje se všude

Do Beskyd konečně přišla pravá zima.

Tělocvičny chtějí stavět v Hrádku i Paskově

Hrádek, Paskov - Na různých místech v regionu by letos mohly začít vznikat nové tělocvičny a sportovní haly. Příkladem jsou Hrádek a Paskov. Ve městě by už tento rok rádi měli hrubou stavbu hotovou, v Hrádku by rádi začali stavět na podzim.

Oblíbená voda z pramene v lískoveckém Hájku není pitná

Frýdek-Místek-Lískovec - Vodu z lískoveckého pramene v Hájku by lidé neměli pít. Ve vzorku, který hygienici odebrali 12. prosince, se vyskytovaly koliformní bakterie, tekutina proto nesplňuje požadavky pro pitnou vodu. Bakterie mohou způsobit průjem, zvracení a celkovou nevolnost.

Změny v jízdních řádech se lidem z Hodoňovic nelíbí

Dopravní obslužnost se po úpravě jízdních řádů zhoršila, zní z Hodoňovic. Situace by se mohla změnit.

Léčebna ve Frýdku znovu slouží pacientům

Dlouhodobě nemocní pacienti se dočkali lepšího zázemí. Pomohly švýcarské fondy i peníze od města.

Kdo se postará o třinecké cesty?

Třinečtí budou v následujících týdnech rozhodovat, kdo se postará o údržbu cest, chodníků, cyklostezek nebo třeba lávek a mostů ve vlastnictví města.

Počet migrantů ve Vyšních Lhotách je stále nízký

Přestože se počet migrantů v detenčním zařízení ve Vyšních Lhotách mírně zvýšil, stále zůstává vzhledem ke srovnání s minulým rokem nízký.

Třinec: Radní vyhlásili dotační programy

Třinečtí radní rozhodli, že město také v příštím roce podpoří sport, kulturu a projekty v sociální oblasti.

Obliba výstavy tiskaře dojímá

/FOTOGALERIE/ Už počtrnácté se konala oblíbená výstava betlémů v místecké tiskárně Kleinwächter. Zatímco exponáty prvního ročníku šlo spočítat na prstech jedné ruky, letos návštěvníci mohli obdivovat přes 150 betlémů.

Lidé si mohou prohlédnout opravenou léčebnu Gaudium

Léčebna Gaudium ve frýdecko-místecké Revoluční ulici na začátku prosince obnovila svou činnost v opravených prostorách a přijímá nové pacienty.

Rozšíření muzea? Město zatím nemá peníze na opravu kláštera

Muzeum bible v Jablunkově funguje rok. Pokud se podaří sehnat peníze na opravu kláštera, podstatně se rozšíří.

Březnový termín ukončení těžby je reálný

Těžba ve frýdecko-místecké nádrži Olešné pokračuje podle plánu. Deníku to řekl Andrzej Santarius, šéf firmy AWT Rekultivace, která má práce na starosti. Pokud se nestane nic mimořádného, těžba by měla být hotová do konce března příštího roku.

Frýdeckou baziliku na Štedrý den navštívily desítky lidí

Vánoční mše se na Štědrý den konaly v kostelech po celém regionu, výjimkou nebyla ani frýdecká bazilika Navštívení Panny Marie. Mezi desítkami návštěvníků byli kromě věřících i lidé, kteří kostely navštěvují hlavně o Vánocích.

Zloděj v Třinci okradl důchodkyni. Policisté vyzývají k ostražitosti

Třinec – Chvíle nepozornosti se šestasedmdesátileté ženě vymstila. Když šla v minulých dnech nakupovat do jedné z třineckých prodejen, uložila si kabelku s peněženkou do nákupního vozíku.

Vánoce se samopaly. Ozbrojenci střeží místecké náměstí

Frýdek-Místek – Punč, svařák, medovina a k tomu policejní zátarasy a samopaly. Vánoční atmosféru na místeckém náměstí Svobody poznamenala bezpečnostní opatření, která souvisejí s teroristickým útokem na trzích v Berlíně. Týkají se míst po celém Česku, kde je vyšší koncentrací lidí.

Bezdomovci se mohli nechat zdarma ostříhat

Frýdek-Místek - „Další dva lidi na stříhání!" znělo včera z budovy frýdeckého Dobrovolnického centra ADRA. Příchozí vešli do místnosti sociálního šatníku, odložili si, posadili se na židli a kadeřnice jim podle přání upravily účes. Oproti klasickému kadeřnictví ale s podstatným rozdílem služby byly zdarma. O tradiční stříhání lidí bez domova byl i včera zájem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT