I když příď od verze před faceliftem prošla jen skutečně drobnými změnami, je tady nová maska a taky nové světlomety Pixel LED, které v každém ze čtyř segmentů obsahují desítky samostatně ovládaných LED světelných bodů. Nová jsou také zadní LED světla s lépe viditelným světelným podpisem.

Uvnitř vozu pak došlo na přepracování středové konzole mezi řidičem a spolujezdcem, které vévodí nový dotykový displej infotainmentu. Ten má úhlopříčku 11,4 palce, je vybavený aktuální generací systému Pivi Pro, a zajímavostí je i jeho krycí sklo, prohnuté tak, aby kopírovalo konturu palubní desky. Na displeji lze zobrazit jeden z nejvyspělejších parkovacích kamerových systémů ve třídě, a novinkou je také pokročilé filtrování vzduchu.

Dva ze tří hlavních moderátorů pořadu Grand Tour ve formulích ze socialistické éry
Hammond boural jen naoko...Zákulisí z natáčení nejnovějšího dílu Grand Tour

Stále častěji u aut v luxusní třídě vidíme snahy nahrazovat klasickou kůži modernějšími materiály, které nejsou ze zvířat. U nového Evoque tomu není jinak a na sedadla tak u vyšších výbav můžete objednávat tkaninu dánské značky Kvadrat, vytvořenou z vlny s příměsemi. Range Rover uvádí, že jsou potahy z tohoto materiálu o 58 % lehčí než kůže, jsou příjemné na dotek, a značka je také podrobila testům, odpovídajícím deseti letům intenzivního používání.

Kromě nových vlněných potahů lze ale objednávat i klasickou kůži, a v interiéru se objevují také nové možnosti v oblasti barev a dekorů. Tři nové barvy – konkrétně nová šedá, modrá a bronzová, jsou potom součástí palety dodávaných laků.

Simca 5 na srazu historických vozidel v Litvínově v amfiteátru Loučky.
Malá Simca 5 předběhla Brouka i Fiata, hrála ve filmu a jela 24 hodin Le Mans

Evoque lze dostat se spalovacími motory, vybavenými mild-hybridními startér-generátory. Naftové dvoulitry jsou dodávány jako D165 a D200, benzínové motory mají označení P200 a P250, přičemž číslo vždy odpovídá výkonu v koních. Motor je v každém případě párován s devítistupňovou automatickou převodovkou a samozřejmě pohonem všech kol.

Vrcholem nabídky je plug-in hybrid s označením P300e, kombinující spalovací motor 1.5 litru s elektromotorem, osmistupňovou převodovkou a baterií o kapacitě 14,9 kWh. Podle WLTP najede plug-in hybridní Evoque až 62 kilometrů na nabití, značka samotná ale přiznává reálný dojezd 48 kilometrů.

Předběžná česká cena Range Roveru Evoque po faceliftu činí 1 408 024 korun v základu.