V Bohumíně celníci zajistili na počátku tohoto týdne přes devadesát lahví opatřených kolky, které byly před nějakým časem odcizeny jedné z likérek. Na ostatních lihovinách ve spotřebitelském balení se objevily rovněž jiné kontrolní pásky než ty, co tam patří.

V Krnově při kontrole provozovny skladující alkohol celníci narazili na prodejce, který nebyl schopen doložit doklady k šestatřiceti láhvím o jejich povinném nabytí a zdanění. "První analýza kontrolních pásek hned potvrdila jejich nepravost," uvedl mluvčí Celního ředitelství v Ostravě Karel Moškoř.

„Kontrolní pásky a líh ve spotřebitelském balení jsou při takovém zjištění zajištěny a zasílány k důkladnému rozboru na celně kriminalistické pracoviště do Prahy. Všechny předchozí případy odhalení falešných kontrolních známek na severu Moravy a ve Slezsku bylo touto laboratoří potvrzeny jako padělky." řekl k případu dále tiskový mluvčí s tím, že do popředí zájmů se opět dostala vodka a tuzemák. Dodal, že pracovníci celní správy budou i nadále využívat svých možností a prostředků k potírání nelegální výroby alkoholu a jejich následné distribuce do obchodní sítě.

Tomáš Januszek, Tomáš Gaudek