Ochránci a ochránkyně veřejného pořádku, vybaveni helmami a další speciální výstrojí, budou jezdit na dvou bicyklech zatím jen o letních prázdninách.

"Pro potřeby městské policie byla zakoupena dvě jízdní kola, které splňují požadavky na výkon služby, a k tomu patřičné vybavení zatím pro čtyři strážníky. Dvě dvoučlenné hlídky v rámci rozpisu směn vyjíždějí na kontrolu provozu dopoledne i odpoledne, sedmkrát v týdnu," řekla primátorka Eva Richtrová.

Strážníci na kolech objíždějí trasu dlouhou 25 kilometrů, která vede například ulicemi Míru nebo U Splavu. "Vydávají se také po cyklostezce na přehradu Olešná a zamíří i do centra města," dodala mluvčí frýdecko-místecké radnice Jana Matějíková s tím, že cyklohlídky mají povolení magistrátu jezdit na kolech také po chodnících. Strážníci na kolech mohou podle ní v případě vzniku nějakého problému rychleji zasáhnout.

Tým cyklohlídky tvoří podle zástupce ředitele městské policie Dalibora Volného smíšené dvojice. "Čtveřice se přihlásila dobrovolně a všichni jsou pochopitelně zdravotně způsobilí pro výkon práce na jízdním kole," dodal. Běžné oblečení zajistila podle něj firma, která dodává uniformy a výstroje pro všechny české bezpečnostní složky. Helmy, obuv a rukavice pak pocházejí z obchodů se sportovním zbožím.