Podle slov mluvčího moravskoslezských hasičů Petra Fastera u požáru zasahovaly tři hasičské jednotky HZS Moravskoslezského kraje z Ostravy – Poruby, Ostravy – Zábřehu a Ostravy – Fifejd.

Ještě před příjezdem hasičů prokázali svou pohotovost a rychlost členové ochranky obchodního centra a pustili se do boje s hořícím automobilem za pomoci ručních hasicích přístrojů. Také rychle uzavřeli dveře, spojující prostor garáží s prodejní galerií a zabezpečili rychlou evakuaci všech osob ze silně zadýmeného prostoru garáží.

O kterou ze tří prodejen Tesco se jednalo, mluvčí hasičů neinformoval. Hasiči po příjezdu na místo, krátce před čtrnáctou hodinou,požár pomocí jednoho proudu zlikvidovali a pomohli s odvětráváním zadýmených prostor. Díky pohotovosti ochranky a rychlosti zásahu jejich a hasičů byla škoda pouze na vozidle, které hořelo a oheň se nerozšířil na okolo zaparkovaná vozidla. Škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun, ale zásahem se podařilo uchránit majetek za téměř dva a půl milionu korun. Nikdo nebyl zraněn ani usmrcen. Příčinu vyšetřují hasiči a Policie ČR, uvedl mluvčí hasičů.