Muž, který vstoupil kolem půl šesté odpoledne do prostor v přízemí budovy na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm, si podle zjištění policie zakrýval obličej deštníkem. „Pachatel přeskočil stůl přepážky, a prohledal zásuvky. Když nenašel žádné peníze, přešel do prostoru pokladny. Tam ženě za přepážkou poručil, aby odložila mobil, který držela v ruce,“ uvedla k případu krajská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková. Lupič se prohrabal věcmi na stole, a když ani tam peníze nenašel, z kapsy vytáhl krátkou střelnou zbraň, namířil na ženu a požadoval peníze.

„Po otevření zásuvky vybral papírové bankovky a odešel. Ke zranění osob ani použití zbraně nedošlo,“ doplnila mluvčí. Podle informací Deníku si muž odnesl několik desítek tisíc korun. Jednalo se o muže ve věku mezi třiceti až pětatřiceti lety. Byl vysoký asi 185 centimetrů, měl robustní postavu. „Na sobě měl pachatel zimní červenou bundu s kapucí a černé šusťákové kalhoty. V horní části kalhot byla značka bílou barvou. Při přepadení měl obličej omotaný průhlednou potravinovou fólii, ve které měl otvory pro oči a ústa,“ doplnil popis novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

V průběhu dne očekáváme fotografii lupiče ze záznamového zařízení České spořitelny. Myslíte si, že přepadní peněžních ústavů přibývá z důvodu zoufalé finanční tísně lupičů? Nebo vidíte jiný důvod? Připojte se do diskuze, přispěvky zašlete na adresu: frydeckomistecky@denik.cz