Na nepřiměřenou jízdu například včera ráno doplatil řidič osobního vozu, který havaroval v Sedlištích. Po karambolu, kdy nad vozem absolutně ztratil kontrolu, nakonec skončil na střeše jen pár desítek metrů od rodinného domku. K nehodě vyjížděli i profesionální hasiči z Frýdku-Místku. „Po našem příjezdu už ve voze nikdo nebyl. Zraněného řidiče si totiž těsně předtím odvezli zdravotníci k ošetření do nemocnice,“ popisoval operační důstojník Hasičského záchranného sboru ve Frýdku-Místku Petr Kováč.

„Okolnosti nehody stále šetříme. Další kolizi, kterou jsme včera šetřili, zavinil padesátiletý řidič osobního vozidla Škoda Fabia z Frýdku–Místku. Když sjížděl z prudkého kopce, dostal na na zledovatělé silnici smyk a narazil do zaparkovaného vozidla na Mariánském náměstí ve Frýdku. Zraněn nebyl nikdo,“ uvedl vedoucí oddělení dopravních nehod Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku–Místku Miroslav Škola s tím, že od sedmé do třinácté hodiny evidovali třináct dopravních nehod. „Jednalo se o velký nárůst, který opravdu souvisel s ledovkou. O den dříve jsme totiž za celých čtyřiadvacet hodin měli jen devět havárek,“ porovnával Škola.

O štěstí v neštěstí mohl zhruba před rokem hovořit mladý zaměstnanec firmy Vrubel, který rovněž doplatil na rychlejší jízdu na namrzlé vozovce. Když sjížděl z menšího kopečku, dostal smyk. „Ještě jsem se to snažil nějak vybrat, jenže už to nešlo. Auto se mi začalo stáčet na obě strany. Nakonec jsem se převrátil na střechu a doplachtil do příkopu,“ posteskl si tehdy mladý zaměstnanec, který prozradil, že to pro něj byla už druhá nehoda v životě. „Naštěstí se mi znovu nic nestalo. Dokonce nemám žádnou modřinu. Obešlo se to bez kapky krve. Byl jsem připásaný. Opravdu jsem nečekal, že tento úsek spíše připomíná kluziště. Přitom jsem nejel ani padesátkou,“ posteskl si mladý muž, jenž pak pomáhal zasahujícím záchranářům s jeřábem havarované vozidlo z příkopy zpátky vytáhnout na všechna čtyři kola.

Jen o několik metrů ve směru na Frýdek-Místek se o něco málo později přihodila další nehoda. I tento řidič nakonec „zaparkoval“ v příkopu. „Bourali jsme nezávisle na sobě. Vůbec jsme se nesrazili,“ upřesnil šofér. O štěstí v neštěstí mohl zhruba před rokem hovořit mladý zaměstnanec firmy Vrubel. Při průjezdu přes Sedliště dostal při sjíždění menšího kopečku na namrzlé vozovce smyk. V tom okamžiku přestal mít nad řízením firemního vozidla absolutní kontrolu. „Ještě jsem se to snažil nějak vybrat, jenže už to nešlo. Auto se mi začalo stáčet na obě strany. Nakonec jsem se převrátil na střechu a doplachtil do příkopu,“ posteskl si tehdy mladý zaměstnanec, který prozradil, že už je to jeho druhá nehoda v životě. „Naštěstí se mi znovu nic nestalo. Dokonce nemám žádnou modřinu. Obešlo se to bez kapky krve. Byl jsem připásaný. Opravdu jsem nečekal, že tento úsek spíše připomíná kluziště. Přitom jsem nejel ani padesátkou,“ posteskl si mladý muž, jenž pak pomáhal záchranářům s jeřábem havarované vozidlo z příkopy vytáhnout.