Zatím poslední havárie se stala tento týden poblíž ulice Rudné. Dvojici bezdomovců se vytrhl pes, který vběhl před projíždějící auto. Řidič vyvázl bez zranění, škoda se však pohybuje vřádech tisícůkorun. Jak uvedl velitel Dálničního oddělení vOstravě Jiří Pátra, ochránci zákona již zaznamenali idva karamboly, při kterých se vozidla střetla se srnami.

Další dva případy již padají na vrub samotných motoristů. Jedna zhavárií se odehrála při výjezdu zkruhového objezdu uulice Rudné, kde si motorista neuvědomil, že není na hlavní silnici. Místem další nehody byla benzinová stanice, ukteré řidič kamionu přehlédl prověšený drát na staveništi. „Všechny tyto nehody se naštěstí obešly bez zranění,“ uvedl Pátra stím, že policisté řešili idalší dálniční případy. Ty se týkaly zejména krádeží kanálových vpustí.

Dočasné sídlo

Ostravské dálniční oddělení spadající pod severomoravskou policii provizorně sídlí ve Středisku správy a údržby dálnic poblíž kruhového objektu na ulici Slovenské vOstravě-Přívoze. Vhorizontu několika měsíců by se však mělo přestěhovat do zcela nové dálniční budovy, která bude stát naproti jejich dočasnému působišti. „Stavba začne na podzim letošního roku,“ řekl šéf severomoravské dopravní policie JiříZlý.

Další úkoly

Dálničnímu oddělení, kterému se podle známého seriálu přezdívá ostravská Kobra 11, přibudou od května letošního roku další úkoly. Ty souvisejí se zprovozněním tunelu vKlimkovicích. Na zdejším pracovišti začne fungovat tunelový dispečink napojený na kamery a další elektroniku střežící bezpečnost vtéto části dálnice. Ještě do konce letošního roku by vrámci Moravskolezského kraje mělo začít působit idruhé dálniční oddělení, a to vMankovicích na Novojičínsku.

Speciální motorka

Ostravští dálniční policisté mají kdispozici ijednu ze speciálních superrychlých motorek, které před časem přidělovalo policejní prezidium. Při stíhání pirátů ji zatím ochránci zákona nepoužili. „To vyplývá iztoho, že současný dálniční úsek je velmi krátký. Po otevření dalších částí však určitě ukáže své přednosti,“ řekl Zlý.