Devítičlenná zásahová jednotka zadržela „zvrhlíka na útěku“ kolem sedmé hodiny ranní na ulici Dr. Martínka. Osmatřicetiletého muže, jenž měl v minulosti už dvacetkrát konflikt se zákonem, zatkli v domě, ve kterém se před spravedlností delší dobu skrýval. Soud jej v roce 2003 poslal za pohlavní zneužívání nevlastní dcery na tři roky do vězení. Do něj ovšem už nenastoupil.

„Při zatýkání policie použila zásahovou jednotku, protože již v minulosti na policisty střílel. Zákrok měl velmi rychlý průběh, a proto nemusel padnout žádný výstřel. O tom, že se právě nachází v tomto domku, jsme měli přesné informace od svých informátorů, kteří přitom u policie vůbec nepracují. V domě žil se svou přítelkyní, která s největší pravděpodobností vůbec neměla tušení, že zneužil dítě. Asi zažila velký šok. Z Brušperku jej policisté převezli rovnou do Vazební věznice v Ostravě,“ sdělil Deníku včera odpoledne vedoucí pátracího týmu Městského ředitelství Policie v Ostravě Pavel Silák s tím, že sám deviant měl tři vlastní děti.

„Dceru, kterou zneužil, ale vyženil. Tento vztah pochopitelně nemohl vydržet, takže v roce 2004 skončil rozvodem. Jakou formu mělo zneužívání holčičky, nebudeme zveřejňovat. Nějakou dobu bydlel v Ostravě. Pohyboval se i v jiných obcích, které ještě v současné době nemáme zmapovány,“ prozradil kriminalista Pavel Silák. Dodal, že Milan Lovecký policii dlouho unikal hlavně proto, že si vyrobil falešné doklady, čímž získal jinou identitu.

„Skutečně si několikrát změnil jméno. Přibral na váze nejméně třicet kilogramů, takže z něj byl úplně jiný člověk. Rovněž si přebarvil vlasy a místo brýlí nosil kontaktní čočky. Plastickou operaci ovšem nepodstoupil. Nechal se dokonce zaměstnat jako řidič z povolání v nedalekých Fryčovicích, i když měl zákaz řízení a nevlastnil řidičák,“ upřesnil Pavel Silák s tím, že „papíry“, které gauner zfalšoval, měly kupodivu vysokou kvalitu. „Během prohlídky jsme v domě ale žádnou špičkovou kopírovací techniku neobjevili. Vyráběl si je na koleně,“ uvedl Pavel Silák. Někteří občané Brušperku sledovali zásah zakuklených policistů doslova v přímém přenosu.

„Celý průběh akce pozoroval můj vnuk z okna. Od něj vím, že ho policajti pak odvedli do služebního vozidla. Při zatýkání jim prý kladl velký odpor. Všechno provedli velice rychle, takže o zásahu někteří občané, kteří bydlí poblíž, ani nevěděli. Zhruba za dvě hodiny se na místo dostavily televizní štáby,“ popisoval bývalý starosta Brušperku Jaroslav Kunz.