Rozhodnutím Okresního soudu v Ostravě nesměla firma se sídlem v Havířově od října 2006 dále nakládat s pronajatým stavebním strojem Caterpillar v pořizovací ceně 700 tisíc korun.

„Přes tento soudní zákaz však nadále tento stroj společnost využívala na zemní práce. V Horních Bludovicích si toho ale všimli zaměstnanci leasingové společnosti, která stroj pronajímala. Na základě jejich trestního oznámení frýdecko-místečtí policisté vyzvali jednatele stavební firmy k vydání kolového nakladače jako věci důležité v trestním řízení,“ vysvětloval frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Protože to jednatel odmítl, v lednu 2008 kriminalisté přijeli do sídla firmy i s příkazem k odnětí stroje. „Zde je ovšem přivítal pouze volně puštěný pitbulteriér, kterého policisté po násilném otevření vrat odchytili. Odtahová služba stavební stroj Caterpillar pak naložila na nákladní vozidlo a převezla jej na dvůr Okresního policejního ředitelství ve Frýdku-Místku. Osoba, která s nakladačem nedovoleně pracovala, je podezřelá z trestného činu neoprávněného užívání cizí věci s trestní sazbou až na dva roky,“ uzavřel okresní policejní mluvčí Ivan Žurovec.

(sru)