Nový rok začal neradostně pro rodinu v Písku u Jablunkova. „Krátce po deváté hodině večer policisté zakročili v jejich domě, jelikož zde devatenáctiletý mladík ohrožovat svou o rok starší sestru,“ potvrdil frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Po příjezdu policistů však rodiče napadené dívky řekli, že se v domě žádné násilí neodehrálo. Když se udivení policisté přesvědčili, jestli jsou skutečně všichni v domě v pořádku, vydali se zpátky ke služebnímu vozu. „Jenže v tom nastal obrat, protože k nim přiběhl otec, jenž je požádal, aby se vrátili, protože syn znovu svou sestru napadal. Proto se rozhodli útočníka převézt na protialkoholní stanici. Ten se jim však začal aktivně bránit, přičemž jednoho policistu dokonce kopnul do nohy a udeřil pěstí do obličeje. Až po nasazení pout se ho podařilo dopravit na záchytku,“ upřesnil mluvčí.

Dotyčný může v nejbližší době očekávat, že jej policie obviní z trestného činu útoku na veřejného činitele, za který mu hrozí před soudem až tříleté vězení. „Pokud si ovšem zranění policisty vyžádá léčbu, která přesáhne sedm dní, bude mu hrozit až pět let za katrem,“ naznačil jeho další osud Ivan Žurovec.