Místem děsivé scény se stal byt devětačtyřicetileté ženy, která zde žila se svým pětačtyřicetiletým druhem. Občas u nich přespával i jeho osmatřicetiletý nevlastní bratr ze Slovenska, který byl u nich na návštěvě. „Právě ten vzal nečekaně do ruky kuchyňský nůž se sedmnácticentimetrovou čepelí a zezadu jím bodl svého staršího bratra přímo mezi žebra. Nato z bytu utekl. Stejně se zachovala i přítomná žena, která tak nechala svého druha absolutně bez pomoci. Bylo to ale proto, že byla ze všeho v šoku,“ popisoval drama tiskový mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec. Těžce zraněnému se naštěstí podařilo vstát a otevřít si dveře.

Sousedé poté přivolali policii a rychlou záchrannou službu. „Nůž mu museli lékaři vytáhnut z těla operativně, byl totiž zasunut deset centimetrů do hrudníku, takže mu propíchl plíci. Policisté brzy zjistili jméno pachatele a od svých slovenských kolegů získali jeho fotografii. Ihned zahájili pátrací akci po celém území Frýdku-Místku a okolí. Podařilo se jim ho najít na druhý den v poledne v jedné frýdecko-místecké restauraci,“ sdělil frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec, který dnes ráno upřesnil, že příčinou útoku byly dlouhodobé rodinné neshody. „Že by za útokem stála žena, o kterou by mezi sebou bojovali, jsme vyloučili,“ prohlásil Žurovec.

Podle informací, které se redakci podařilo zjistit, má „bratrovrah“ iniciály P. R. – jeho bratr, kterého přizabil J. R. Za záchranu svého života může děkovat svým sousedkám. „Právě jsem uklízela, když se ozvalo bouchání na dveře. Byl to soused, který bydlí v bytě u paní Ševčíkové. Bouchal na nás a chtěl mého manžela, který je policista. Já jsem mu říkala, že manžel doma není, protože byl zrovna ve službě. Bála jsem se otevřít, jelikož máme doma dvě malé děti. Myslela jsem si, že je opilý, tak jsem mu řekla, že neotevřu. On ale odpověděl, že má kuchyňský nůž v zádech! Když jsem mu pak otevřela a on se otočil, opravdu tam měl ten nůž zapíchnutý,“ zděsila se při té vzpomínce sousedka Ivana Vrobelová.

Dodala, že měl na sobě jenom trenýrky, byl celý zkrvavený, špatně dýchal a plival kolem sebe krev. „Proto jsem okamžitě zazvonila na další sousedku, od které jsme přivolaly sanitku a policajty. On zatím stál na chodbě a pořád chtěl, ať mu ten nůž ze zad vytáhnu, což jsem neudělala jednak kvůli otiskům prstů, ale hlavně, abych mu tím neublížila ještě více. Nakonec přijela sanitka a odvezla ho rovnou do nemocnice,“ dodala Ivana Vrobelová.

Osmatřicetiletý muž je obviněn z trestného činu ublížení na zdraví. „Za ten mu hrozí až osm let vězení,“ uzavřel Ivan Žurovec. Okresní soud ve Frýdku-Místku jej ve čtvrtek poslal do vazby. Soudkyně to odůvodnila tím, že by mohl uprchnout.