Stále nedopadený pachatel například 5. června kolem poledne přišel do herny Na Schodech na ulici TGM ve Frýdku-Místku. „Pod záminkou telefonické domluvy s vedoucím herny ponechal u obsluhy jeden pár sportovních bot. Pokladní potom předložil dva příjmové a výdajové doklady. Každý z nich na částku 4 900 korun. Proto mu žena z peněz, které byly původně určeny na výplatu výher, dala 9 800 korun,“ popisovala jeho podvodné jednání krajská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

O dva měsíce později vyzkoušel stejnou fintu znovu. Sedmého srpna krátce před osmnáctou hodinou vešel do baru Delta na ulici U Staré pošty ve Frýdku-Místku, kde servírce namluvil, že je domluvený s vedoucím baru na předání peněz za boty, které tu nechal v papírové krabici. „Žena mu proti podpisu vydala finanční částku 9 800 korun,“ uvedla další případ policejní mluvčí Bednarčíková s tím, že zmiňovaný muž hovořil místním dialektem.

Je ve věku okolo 40 let, asi 170 centimetrů vysoký - a byl mírně při těle. Měl krátké černé upravené vlasy, kulatý obličej, krátký krk a světlou pleť. V prvním případě měl na sobě bílé tričko s límečkem a krátkým rukávem, černé kalhoty a černé boty. V době návštěvy předstíral hovor mobilním telefonem. „Policisté podle výpovědí svědků sestavili počítačový portrét pachatele, ke kterému přijmou jakékoli informace. Občané mohou volat na linku 158, kontaktovat kteroukoliv policejní služebnu nebo volat přímo frýdecko-místeckým policistům na číslo 974 732 465. Není vyloučeno, že své podvody provedl i jinde, jenže se poškození doposud na policisty neobrátili. Mohou tak učinit dodatečně,“ uvažovala Bednarčíková.

V případě, že se dotyčný s takovou legendou opět objeví, měli by být potencionální poškození obezřetní a ihned kontaktovat policisty. Policie má signály, že podvodník podobného vzezření operoval i ve Zlíně.