Expolicista zkolaboval v sobotu večer krátce poté, co jej v zařízení v Čeladné navštívila jeho známá, která mu měla koktejl s rozpuštěnými léky na spaní podat.

Chvíli poté 49letý muž zkolaboval. Žena mu ještě přivolala pomoc a zmísta odešla. Policie ženu po chvíli našla a vyslechla. "Podle její výpovědirozmíchala několik práškůStilnox ve vodě a nažádost poškozeného mu je podala. Když zjistila, co se mu stalo, raději ihned odešla. V současné době je věc prošetřována jako podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, bylo vyžádáno odborné vyjádření z oboru toxikologie," řekl v pondělí okresní policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Do Nemocnice ve Frýdku-Místku jej museli převézt, jelikož po odchodu „záhadné ženy“ se jeho stav začal velice rychle zhoršovat. Policie zatím vyloučila, že by si muž vzhledem ke svému stavu sám léky namíchal. Rovněž se neprokázalo, že by to udělal někdo ze zaměstnanců Beskydského rehabilitačního centra.

„Pan Ustyanovič, který je u nás od 3. ledna, bude podle rozhodnutí lékařů v nejbližších hodinách převezen zpět do Beskydského centra v Čeladné, kde bude pokračovat v intenzivní rehabilitační léčbě,“ řekl dnes mluvčí BRC Tomáš Želazko. Dodal, že léčba je zaměřena na poruchu mozku a zraku a pacient absolvuje akupunkturu, elektroléčbu, masáže, vířivé lázně a koupele a polarium – léčbu mrazem. Želazko odmítl, že by BRC po víkendu v areálu zpřísnilo bezpečnostní opatření. „Nic takového nepřipravujeme, protože to považujeme za nešťastnou událost,“ řekl.

Bývalý elitní policejní důstojník Vladimír Ustyanovič, který byl v minulosti i poradcem tehdejšího premiéra Miloše Zemana, se zde léčil ze zranění poté, co jej v prosinci 2006 v Praze postřelil cizinec. Prakticky oslepl a velmi obtížně se pohybuje. Kriminalisté tehdy případ uzavřeli s tím, že motivem střelby byla žárlivost a manželské neshody. Vyšetřovatelé totiž zjistili, že manželka střelce, který se pak sám zastřelil, byla Ustyanovičovou přítelkyní. V době útoku řídila auto, ve kterém expolicista seděl.