Okresní policejní mluvčí Ivan Žurovec upřesnil, že se jednalo přibližně o pětatřicetiletého muže, který se dal s dívenkou do řeči asi hodinu po poledni na chodbě panelového domu. Následně s ní nastoupil do výtahu. Pak se nechal pozvat do bytu, kde dívku osahával na intimních místech. I když ji nakonec neznásilnil, utrpěla velké psychické trauma. Zvrhlík byl asi 170 centimetrů vysoký, silnější postavy. Rodiče by měli upozornit své děti, aby v žádném případě nenastupovali do výtahu s cizími lidmi.

V případě dopadení hrozí muži až osmiletý pobyt za mřížemi.

Známé případy pohlavního zneužívání na Frýdecko-Místecku:

V dubnu 2005 udělil okresní soud roční podmínku bývalému řediteli Základní školy v Lučině za to, že pohlavně zneužíval svou nezletilou švagrovou. Podle rozsudku ji zneužíval v letech 1997 až 2001, kdy působil jako učitel na prvním stupni 11. základní školy ve Frýdku-Místku. Dívku, která chodila do stejné školy, osahával na prsou a přirození ve svém bytě, v kabinetu a při návštěvách bazénu na 11. ZŠ. Poškozená z Frýdku-Místku se policistům se vším svěřila až v sedmnácti letech. Muž byl již v polovině devadesátých let odsouzen za pohlavní zneužívání dvou nezletilých dívek. Podle znalců trpí sexuální úchylkou.Důchodce odsouzený za pohlavní zneužívání školaček v Třinci a Jablunkově.

Za pohlavní zneužívání byl v únoru 2006 potrestán i devětapadesátiletý důchodce z Českého Těšína. Podle obžaloby v listopadu 2003 v Třinci sledoval sedmiletou dívku, a když se šla vymočit za zídku u skateboardového hřiště, pomohl jí se svlékáním. Školačce pak strčil prsty do přirození. Později v pěti případech obtěžoval nezletilé dívky v Jablunkově, a to u základní školy a poblíž prodejny Koruna. Dívky měl vulgárními výrazy vyzývat k pohlavnímu styku. Frýdecko-místecký soud mu uložil trest osmnácti měsíců vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Soud důchodci nařídil ambulantní sexuologickou léčbu. „Po celou dobu se budete podrobovat tomu, co určí lékař. Pokud léčení porušíte, bude to pro vás znamenat další trestní stíhání, a tento trest se vám také přemění v nepodmíněný,“ varoval muže předseda senátu.