O několik hodin později zřejmě vítr přenesl jiskru o 50 metrů dále, kde vzniklo nové ohnisko. K oběma požárům vyjelo celkem 20 jednotek, hasiči budou hlídat skládku kvůli větru a teplému počasí nejméně do nedělního rána. Na místě požáru to řekl velitel zásahu Lubomír Tomeček.

Dopolední požár zasáhl jižní okraj skládky, kde hořela asi 17 metrů vysoká stěna odpadu. Hasičům se podařilo oheň zlikvidovat do 11:00. "Při zásahu nebyl nikdo zraněn a naštěstí hořelo dostatečně daleko od zástavby obou nejbližších obcí. Škoda je nulová," uvedl mluvčí severomoravských hasičů Petr Kůdela. Pravděpodobnou příčinou požáru je podle něho samovznícení skládky vlivem teplého počasí.

Příčinou druhého požáru, který vypukl kolem 14:00, bylo zřejmě skryté ohnisko, které se nepodařilo dopoledne uhasit. "Na takové haldě se totiž nedá nikdy stroprocentně říci, že je požár uhašený. Nepřetržitý vítr mohl přenést jiskru. Nelze ale vyloučit, že skládku někdo zapálil," řekl Tomeček při dohašování odpoledního ohně.

V obou případech hořelo asi 100 metrů čtverečních z šestihektarové skládky. "Shořelo asi 100 tun odpadu, celkem je tady uloženo asi tisíckrát větší množství," řekl spolumajitel skládky Pavel Stibor.